Şimdi Ara

Arrival (2016) | Denis Villeneuve (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
3
Favori
9.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce filmden çıktım. Film, bir uzaylı filmi değil. Çok farklı mesajları var.

Tespit ettiğim hatalar şu; Forkliftle yukarı çıkarken aşağıda güvenlik amaçlı hava yatağı kurulmamıştı. Hiç bir radyasyon ve hastalık bulaşmamasına rağmen uzaylıların yanına ısrarla tulumlarla giden askerler. Uzaylılar neden geldi derseniz, filmde o mesajlar vardı zaten. İnsanların bencilliği ve doymak bilmeyen istekleri, yağma kültürü ve saldırganlık. Beğenmediğim yanı, uzaylıların doktorun çocukları üzerinden mesaj vermesi olmamış gibi. Üstelik komünist bir generalin, karısının ölümüne bilimsel değil, duygusal bakması, evlilik, çocuklar ve dul kalma gibi şeylere değer vermesi saçma olmuş. Sonu da gereksiz olmuş ama vermek istediği mesajlara ek olarak düşünebilirsiniz. Bu anlamsızlıklar olmasa film bir interstaller olabilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaCKiE_BrOwN -- 20 Kasım 2016; 23:00:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: etihadb

sacma sapan super kahraman filmleri 80-100 sayfa olurken bu filme ilgi yok. Film'de zaten sessiz sedasiz cikti cok reklami yapilmadi. IMDB'de 104 sirada

milletin ilgi göstermemesine şaşrımamak gerek. nerde çöp ve şişirilmiş şeyler var millet onlara hasta olur. tüccar neyi forslarsa onun peşinden gider akılsız insanlar.
  • Sonlara doğru Amy'nin Ian ile konuştuğu sahnede çalan kemanlı müziği bulan olursa çok memnun olurum. Filmden çıktığımdan beri aklımda. Arrival soundtrack diye araştırıyorum başka müzikler çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Isengardlı -- 21 Kasım 2016; 1:29:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ithelien

Sonlara doğru Amy'nin Ian ile konuştuğu sahnede çalan kemanlı müziği bulan olursa çok memnun olurum. Filmden çıktığımdan beri aklımda. Arrival soundtrack diye araştırıyorum başka müzikler çıkıyor.

On the nature of daylight mi? Shutter Island'da da çalıyordu bu müzik sanki, emin değilim
  • Linke tıkla.Müziklerin dinlene süresi 30 saniye ile kısıtlıdır

https://open.spotify.com/album/3GDfBsNm22NeGSP2vQDWnO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 21 Kasım 2016; 9:35:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _conscript_

quote:

Orijinalden alıntı: ithelien

Sonlara doğru Amy'nin Ian ile konuştuğu sahnede çalan kemanlı müziği bulan olursa çok memnun olurum. Filmden çıktığımdan beri aklımda. Arrival soundtrack diye araştırıyorum başka müzikler çıkıyor.

On the nature of daylight mi? Shutter Island'da da çalıyordu bu müzik sanki, emin değilim

İşte bu! Teşekkürler

• Rica ederim
  • Büyük umutlarla gittim hüsrana uğradım geldim,

Bıktım şu ahtapot türü uzaylı görmeden biriside demiyor o çirkin ellerinizden o makinalarını nasıl yapıyorsunuz diye,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Büyük umutlarla gittim hüsrana uğradım geldim,

Bıktım şu ahtapot türü uzaylı görmeden biriside demiyor o çirkin ellerinizden o makinalarını nasıl yapıyorsunuz diye,

Katılıyorum. Hem çizgifilmden çıkma gibi durmayan daha az klişe bir uzaylı tabiri beklerdim. Bunun dışında Çin generalinin zayıf karakteri de olmamış. Koskoca Çin generali tek lafla duygusallaşıp geri adım atacak. General! Çin! Birçok şeyin de ucu açık bırakılmış. Ama ben şahsen hüsrana uğramadım. Müziklerini ve filmin sakin havasını beğendim. Özgün bir fikirle inşa edilmiş. Filminde zaman algısına dışarıdan yaklaşabilmek her babayiğidin harcı değildir derim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Isengardlı -- 22 Kasım 2016; 0:25:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

Yok abi film saçmalık üzerine kurulu

Sen nesin ki bir dil öğrenince geleceği görüyorsun?
    Bir arap sağdan yazmaya başladığı için hayatı bizden farklı mı algılıyor?
    Dayandığı hipotezle alakası bile yok, bilimkurgudan ziyade fantastik bir film olmuş.

Yukarıdaki videoda filmi öve öve bitiremeyen adamlar Interstellar da bir yerde patlıyor dedi ya

Spoilera cevap: Lera Boroditsky'nin çalışmalarına bak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Filmi genel olarak beğendim özellikle farklı film arayanların görmesi izlemesi gerektigini düşünüyorum saçma yanlar yok muydu vardı elbette

Arkadaş bu kadar gelişmiş bir medeniyetsin devasa gemilerin var ışınlanabiliyor hatta gelecegide görebiliyorsun ama insanların tuzağına son anda fark ediyorsun hatta zaiyat veriyorsun bence o sahne hiç olmamış

• Bu hafta gitmeyi düşünüyorum,zaten daha yeni haberim oldu filmden.En son böyle geç haberini alıp aniden gitme kararı aldığım film Interstellar idi (ki Nolan hayranı biri olarak nasıl duymamıştım hiç şaşıyorum).Bu film de umarım onun kadar olmasa bile iyidir.Biraz da District 9'u andırdı bana,o da güzel bir filmdi

• filme klasik uzayli vs insanlik savasi zannederek gittim
    gercekten farkli bir filmdi bekledigim gibi cikmadi ama cok guzeldi ben begendim ama gercekten sasirdim izlerken ne zaman savasicaklar diye bekleye bekleye

• Yeni geldim filmden,beğendim diyebilirim.Uzaylı kavramı,onlarla ilişki durumu pek çok filmden farklı şekilde işlenmiş.Aslında genel olarak dilin,iletişimin önemini ve gücünü anlatan bir yapım Arrival.Interstellar ayarında bir film olmasa bile aynen onu gibi bilim ve kurgu kavramları ve içerikleri güzel bir paydada birleşmiş.Yine de IMDB'deki 8,4 biraz fazla olmuş.Beğenmiş olsam da öyle kült bir film değil kesinlikle,8 ideal bence

Aslında ben anlayamamış olsam bile sondaki twist yani şaşırtmalı sonu dikkatli izlendiğinde oldukça kolay tahmin edilebilir çünkü düşünüldüğünde özellikle kadının konuşmalarından (kızına babasının bilimden anladığını söylemesi,hamilelik durumuyla ilgili hiç yaşamadığı için şaşırıp hayır demesi,Ian ile konuşurken bekar olduğundan bahsetmesi gibi) pek çok ipucu veriyor film.Hani öyle Shutter Island,The Others ayarında vurucu değil sonu ama oldukça başarılı ona rağmen.İnsana ''Tüm geleceğini bilsen bile yine de onu yaşamak ister misin'' sorusunu sorduruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psycho90 -- 30 Kasım 2016; 23:22:11 >

• Interstellarin yerini tutmaz zaten ama bu hafta izlemeyi dusunuyorum

• Film başarılı ama abartıldığı kadar iyi olmadığını düşünüyorum. Interstellar ile kıyaslayanlar falan olmuş. Ben şahsen bu filmi, bilim kurgu filmi olarak kabul edemiyorum. Evet konusundan dolayı bu kategoriye koyabiliriz ancak işlenişi tamamen dramatik öğeler üzerine kurula. Bana göre Arrival bir drama filmidir.

• kimi yorumlar çok özgün farklı bir film diyor kimisi interstellar özentisi hangi taraf yalan söylüyor
  • Çok güzel filmdi aslında ve verilen mesaj oldukça yerinde ve eşsizdi. Şöyle ki film çok şey öğretiyor ve insanı bir nevi üzüyor... Bir yandan Interstellar'a benziyor, bunu artık siz düşünüp anlayacaksınız.

Farklı diller farklı tarzda düşünmeyi tetikliyor, beyin re-wire oluyor (filmde de geçti). Bu filmde de uzaylıların dili onlara geleceği görmesini tetikliyordu. Bu dili ise anakarakter öğrendikten sonra geleceği görme yetisi (tool, hediye) ona verildi. Baya sarsmıştı o sahne hani çocuğu aslında yoktu ama olacağını artık biliyordu ve sonu bilmesine rağmen yine çocuğu doğurdu. Diyor ki hayatını baştan sona görsen, bazı şeyleri değiştirmek ister miydin? Çoğu insan evet der ama asıl cevap...

Bazı insanlar bunu katolik mesaja (aşağıda) bağlamış mesela şöyle niye sonunda ölecek olan bir çocuğu doğurmak isterdin? Madem ölecek doğurma ve tekrardan o üzüntüyü çekme. Ama Allah'ın verdiği her yaşam değerlidir, sonu kötü bile olsa, her canlı yaşamayı hakeder.

quote:

This is a Catholic moment if there ever was one. In a moment of decision, Dr. Banks is asked if she will be open to the creative will of God, despite the knowledge that life will be short and end tragically.

This is strikingly similar to the story of the Virgin Mary when she spoke the words, "Let it be done according to thy will."

All life is sacred and precious. All life is a gift from God. As such, our purpose is to be open to the possibility of this new life. This is where choice comes in. This is where men and women are offered a choice. For those who choose yes, a life may be created. That life is precious, even if it is not the life you want it to be.

Sometimes it is extremely difficult to follow the will of God. Sometimes even our spouses may disagree. But the right choice is always God's will. The right choice is always life, even if those around us disagree

Katolik olun veya olamayın önemi yok, mesaj gayet açık.

En sonda uzaylılar yarıdmıyla görmüşseniz dünyadaki tüm insanlar artık birlik olmuş, herkes herkese universal language olan uzaylıların dilini öğretiyor.

Yani filme saçma diyenler, 100% birşey anlamamışlardır ya da çaba sarfetmediler.

• Dün gittim filme gerçekten abartıldığını anlayamadım yahu arkadaşlar bu filmde abartılacak ne var??Film bişey de vaad etmemiş gerçi uzaylılar geliyo diplomatik kriz çıkıyor sonra o son kısmında aptalca olaylar oluyo keşke son kısmını uzatsalarmış çünkü 1.5 saat amy adamsın nefes alması gerginliği ve psikolojik durumları pek çekilmiyor.Kadın iyi oynamış hiç lafım yok hatta baya iyiydi ancak hikaye çok sıradan gitti ve sonunu da tahmin ettirdi öyle çok şaşırmadım hatta salonda adam son sahnelerin ortasında çıktı salondan sıkılmış şekilde.DEMEK İSTEDİĞİM BANA DUA EDECEKSİNİZ GİTMEYİN BU FİLME
  • hangi siteye baksam; şöyle muhteşem filmdi, böyle süper filmdi, fevkaladeydi, baş yapıttı gibi yorumları görüyorum sonra da acaba ben başka bir filme mi gittim diye kendime soruyorum... sinemaya verdiğim paraya mı acıyayım yoksa harcadığım zamana mı bilemedim...yılın, hatta son yılların en fazla abartılmış, şişirilmiş filmi... uzaylılar geldi, 2 harf öğrettiler dünya birlik beraberlik içine girdi, halklar kardeş oldu, barış geldi, huzur geldi falan filan...film değil mübarek güzellik yarışması, bu sözleri bikinili kızlar güzellik yarışmasında söyleyince herkes poposuyla gülüyor ama filmde basitçe söyleyince felsefe olmuş, hayret doğrusu... bütçesi 50 milyon dolarmış, 49'unu yönetmen ve oyuncular almış, 20 bin naylon internet cafeye vermişlerdir, 50 de CGI alır, senariste de pek bir şey kalmayınca film bu kadar oluyor... internetten indirip kota yemeye bile değmez...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.