Şimdi Ara

Arora Cappucino 50cc ve 125 cc Kullanıcıları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
187
Cevap
6
Favori
104.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şamandıran da sorun var demekki, bence ilk fırsatta servise git bir baksınlar...

• Arkadaşlar, bir arkadaşımın ricası ile yazıyorum;

2021 kuba bluberry 80cc, 750 km'de kahverengi, almak isteyen olursa bana özelden yazsın. İstanbul Ümraniye.

düşmüş ve kaportasında onarımlar yapılmış bir tane satılık var, yürüyen aksam da ve motor da kesinlikle birşey yok, kaportada yapıştırma ve onarımlar olmuş, şuan kozmetik olarak heryeri sağlam...

(blueberry pro, digital ekranlı, bando kayışlı, arka çantalı, bakımlı bir motor yaklaşık 750 km de... )

• Merhaba. 2021 model, karbüratörlü 3000 kmde 80cclik cappucinom ile selamlar. Motorumu Çanakkale den aldım, 2.sahibiyim. Dinlendire dinlendire İstanbul a getirdim keyifli bir seyahat oldu.

Son 2 gündür aşağıdaki videonun 52.saniyesinde duyulan sesin biraz daha sessiz hali ortaya çıktı.

Acar motor a götürdüm, usta bindi geldiğinde bak ses kaldı mı dedi, baktığımda yoktu ama biraz gidince yine ses ortaya çıktı.

Pazartesi tekrar gitmeyi düşünüyorum, garantisi devam etmektedir. Debriyajda bir sıkıntı varsa ücret talep edilir mi? Veya sizce sorun nerede?

Bugün ilk sahibine sorduğumda 2 kere kayış değiştiğini, bu sesi tekrar yaptığını söyledi ancak ben motoru aldığımda hiçbir ses yoktu.

https://www.youtube.com/watch?v=orXz8uoaUXc&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremuyarrr.ku -- 24 Haziran 2022; 13:19:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Debriyaj tasini ve balatasini guzelce zimparalayip balata spreyiyle temizleyin. Zimparayi guzelce yapin oyle ustunkoru degil.

• tafo0911 T kullanıcısına yanıt
    Servis garanti kapsamında destek olur mu?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • keremuyarrr.ku K kullanıcısına yanıt

Olmali bence. Fakat 50₺ işçilikle dişarida da yaptirabilirsiniz. Kolay bir işlem

Hocam ngk buji, kayış ve speed up veya diğer marka 6-6.5 gr baga değişimi sonrası 80 ccde nasıl bir değişim olur?

Örneğin çekiş daha fazla artar mı? Top speed artar mı?

140-150 kgım çok dik ve uzun rampadan tapagaz 20-25 ile çıkabiliyorum şuan. Ancak motoru öldürmemek için yarım gaz ile 15 km hızla çıkıyorum genelde. Düz yolda 65 falan.

Ayrıca bana size zahmet baga,kayış ve buji linki atar mısınız? Alıp servise götürüp montajlatacağım, parçaları götürmemde sorun olmaz herhalde

Tabi ki olumlu yonde bir degisim olacaktir. Bende oldu.

Bende top speed artmadi cunku benim cappucinom enjeksiyonlu tam 75 kmde kesici devreye giriyor. Ama sizinki karburatorlu oldugu icin 80 ve ustunu rahat gorursunuz baga buji ve kayis degisimiyle.

Kayiş: continental 727.5-18.5-30 yada bando s19-002(ben ikisini de kullandim continental daha cok hosuma gitti)

Baga: speed up 6.5 gr kullaniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tafo0911 -- 28 Haziran 2022; 9:24:45 >
  • Yeni Cappucino 125cc aldım bana tavsiye edebileceğiniz. Buji - Motor yağı - Diferansiyel yağı - Baga - Kayış - vs vs tavsiyeleriniz var mı? Bakımdan önce alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HelFinger -- 30 Haziran 2022; 16:29:0 >
  • An itibariyle 3500 kmde mavi tertemiz motorumu 30 bin tlye sattım.

Dominar 250 siparişi verdim, 10 Ağustos ta motorumu alacağım.

Ama ileride param olursa kesinlikle bir cappucino daha alacağım.

• Arkadaşlar merhaba,yaklaşık 7 ay evvel 0 cappucino aldım,ufak tefek sıkıntılar dışı kullanıyorum 3200 km de ancak sizlerden yardım rica ediyorum.Servis her 1000 km de bir yağ değişimi diyor,bu durum sizde nedir ? 1000 km de yağ değişimi çok az değil mi? 2.olarak kayış eskisi kadar iyi kavramıyor ,sizce parası önemli değil hangi kayışı almalıyım? 3.olarak da max 150 km gidiyor bi depo ile,sizce fazla mı yakıyor? Cevaplarınız için teşekkür ederim

• silveraction kullanıcısına yanıt
    Kayış olarak bando s19-002 al tavsiye ederim,
    aşırı rahatlayacak motor. Bakımları 2bin kmde bir yapman iyi ancak senin keyfine kalmış bir durum.

500-2000-4000-6000 diye gidiyor, mesela ben 4bin bakımını 3200 kmdeyken yaptım, 2 hafta sonra da sattım.

Yakıt durumu bende de öyleydi.

2 gün önce sattım, şuan gelecek dominar ımı bekliyorum

Bu arada yaşadığın sıkıntılar nedir? Bende varyatörden kalkarken ses yapıyordu.

Demek ki bizim servis bizi yiyor her 1000 diye.Egsoz vidalarini fabrika adam gibi sikmamis ve egzoz 1500 de dusup kirildi,Allahtan kaynattik sapasaglam oldu. Onun disinda ön diskten vıcık vıcık ses geliyor, frene dokundugum an gidiyor ama ara ara ses dvm ediyor. Arka fren sanki yok gibi.

Ayar zamanla bozuluyor arka frenin. Sıktırınca düzeliyor ama zamanla gidiyor işte.

Ben sattım ama hala gönlümde var cappucino.

İleride belki 2.motor olarak 125lik versiyonu alabilirim.

Şimdilik dominarımı bekliyorum

• ilk bakımı (rodaj) 500 km de yaptırdım. Bundan sonraki bakım aralıkları kaç km? 2. bakım 1000 km de mi, 1500 km de mi olmalı?

• Furbey40 kullanıcısına yanıt

2.000 de yaptiracaksin.

• volkan_efe kullanıcısına yanıt

Servis 2. Bakım 1000 km de, sonraki 2000 km de dedi, kafama takıldı.

• Mantıksız, sen kitapciga bak istersen, birde bayılıyorum tekrar ara sor

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.