Şimdi Ara

Arora Cappucino 50cc ve 125 cc Kullanıcıları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
6
Favori
106.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sarı sitede ilanlara bakarken hangisinin euro 3 yada euro 4 motorlu olduğunu nasıl anlarım?

• stornado S kullanıcısına yanıt

İlan sahibinden foto/video istersin, motorun sağ alt tarafında motor çıkışından gelen egzos borusunun üzerinde oksijen sensörü olması lazım, gelen boru düz ise Euro 3, boru üstünde 10 cm lik bir parça (oksijen sensörü) takılı ise Euro 4'dür.

yada alıcan götürücen servisine :) üzerindeki etiketleri dikkate alma sakın...

• volkan_efe kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hocam cin mallarinin hepsi leş.
    Dun benim motor (arora cappucino) sase kaynak yrinden koptu. Allahtan yola cikmadan fark ettim. Tavsiyem motorun tum trim parcalarini soktukten sonra saseyi iyice kontrol edin gerekirse kaynakla destekleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tafo0911 T kullanıcısına yanıt

geçmiş olsun... :(

ne yaptın ? firma ile görüşme şansın oldumu ?

Mahalle arasindaki bir motorcuya gittim. Kopan yerlere kaynak yapildi. Ama kafam hic rahat degil. 88 kiloyum. Cok nadir de 55 kiloluk hanimim oturmustur arkaya o da aylar once.

Firmayla gorussem nolcak ki? Zaten 2.el aldim 1.5 yil once.

Genel olarak inceledigimde de şasedeki diger kaynak yerleri de berbat. Genis bir vakitte komple kaynak yerlerini yeniden kaynaklatip,boyayip oyle binmeye devam edecegim veya da satacagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tafo0911 -- 8 Şubat 2022; 11:41:23 >
  • Genis bir vakitte motorun sasesindeki tum kaynak noktalarini yeniden kaynatip iyileştirme yapacagim. 3e 5e bakmadan da hemen satacagim. Kafam şimdi surekli kopan yerde ya yeniden baska yerden koparsa diye surekli diken ustundeyim. İnsan hayati bu kadar ucuz mu yahu? Yaziklar olsun o fabrikaya.

• Şimdi fabrikayi aradim. Yemektelermiş. Yemekten sonra yeniden arayacagim.

Öyle şey olurmu, şase kolay kırılmaz, ben 2 yıldır kullanıyorum, yasaklar döneminde sürekli 2 kişi bindik, ben 90 kiloyum çocukda 50 kilo 140 yapar vs. senin dediğin gibi olsa yollarda kıran kırana... kuryelik yaoanları da gördüm, 2019'dan beri satılan bir model bu, yani böyle bir kronik sorunu olsa şimdiye kadar duyardık mutlaka...

Neyse tekrar geçmiş olsun, senin başına gelen olay sürekli olan birşey olmamalı, sana denk gelen üretim hatası yada bir sebepten kaynak çatlamış, incelenmesi ve üretim hatası ise sana düzeltilip verilmesi lazım...

Bu üretim hatası arora da üretim sırasında fark edilirmi ? bence hayır, ne teknolojisi varki üretim yapılan yerin ne olsun :( ... malesef bizi bu çinli ile kötü işçilik arasında mahkum eden bir yapının içinde yaşıyoruz... :(

sen yada senden önce kullanıcı kaynaklı ise de sebebini öğrenmen lazım ki dikkat edesin... bence firmaya durumu anlatmayı ihmal etme, eğer senden yada senden önceki kullanıcı kaynaklı olmadığına inanıyorsan da git tüketici hakem heyetine şikayet et (tamir ettirmeden yapman lazım) 3 ay ile 1 sene içinde sonuçlanır şikayetin, sonucuna göre ilerlersin...

Adam motorla 5 tane damacana taşıyor arkada önde, kucağında maymun gibi gidiyor yollarda görüyorum... onlara birşey olmuyor... Sana bana oluyor sa demekki firma kaynaklı hata var bu işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_efe -- 8 Şubat 2022; 18:9:3 >

İSTANBUL MOTOKİNGyoutube
    çin malı motor neden alınmaz?
    https://www.youtube.com/watch?v=k29yXSrP4So&feature=youtu.be

Benim yasadigim olayi cok guzel ozetleyen bir video. Emin ol benimki bundan farkli degil.

• Geçmiş olsun, ben söküp bakmıycam motorumu ama bu kadar da işçilik de hayati kaynağı bile yapamayacakları yada yapmayacaklarını tahmin etmezdim... Umarım #ARORA @arora bu konuda sana bir açıklama yapar sende sosyal medyada yayarsın...

Elinden geleni de yap, kendi motorunun da böyle videosunu çek, sende bu videonun altına koy, kendi sayfana koy... yay abi...

Fabrikayi aradim bayiye yonlendirdi, bayiyi aradim getirin kaynatalim dediler. Şaşırmadılar..

Neymis bozuk ve cukurlu yollarda benim yasadigim durum olabiliyormus bayinin dedigine gore. Yani gayet normal onlara gore.  

Ha bir de kaynak yaptirdigim mahalle arasindaki motorsiklet tamircisi de sasirmadi. Çinli scooterlarda çok sık yaşanan bir durum oldugunu soyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tafo0911 -- 9 Şubat 2022; 14:52:21 >

Hocam bunlar Çinde yapılan motorlar değil, bir algı hatası var, bunlar ülkemizde yapılan motorlar, Şase burda yapılıyor, o yaşadığın sorun benim ülkemde benim vatandaşıma kendi milli firmasının layık gördüğü durum...

Çinliler motor vs parçaları gönderiyor o da çinden nasıl kalite mal istersen sana o kalite de mal verirler, yani satın alıyoruz o parçaları, Arora çinli bir firma değil, çinli bir firma ile ortak da değil... Iphone, huawei, Mi, Adidas, Volvo gibi birçok marka da çinde üretim yapıyor ve dünyaya satıyor...

Bizim firmalarımızın, esnafımızın kendi halkına yaptığı zulmü kimse yapmaz, kendi kendimizi yok edicez zaten böyle gdierse...

Milliyetçiliği farklı anlayan bir toplumuz dostum, insan kendi komşusuna, kendi vatandaşına kötü mal satmak için çabalar mı? sonra da millet niye Türk malı almıyor... diye ağlarlar...

• Selamlar. Konuyu baştan sona okuyacağım. İlk etapta sormak istiyorum. 50cc en güçlü ve retro bu motor mu var acaba? Sorunsuz, dökülüp dagilmayacak.

Güncelleme: Konuyu okudum. Videoyu görünce bu mesajı atıp konuyu kapatıyorum. Az biraz düşünüyordum vazgectim. Şase rezalet ötesi olmuş. Ucuz da değil ki meret. Eski Japonlara bakayım en iyisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 13 Nisan 2022; 2:39:43 >
  • Pi kullanıcısına yanıt

Aldıktan sonra da yazarsın inşallah

ne aldın kaça aldın vs... 1.000 km sonra 5.000 km sonra da yazarsın fikirlerini de bizlerde faydalanırız senin tecrübelerinden...

Kararımı verdim hocam. Sym orbit2 alacağım. Sadece doğru ilanı bekliyorum. Düşük km biraz da uygun rakam olursa iyi olacak. Fiyatlar hakkında fikrin var mı acaba? 9000den aşağı orbite kaç verilir acaba? 21 22 çok mudur?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Pi kullanıcısına yanıt

son fiyatlardan hiç haberim yok ama ben SYM fidlee 125i aldım sıfır ve 6 ay sonra sattım emin ol arora capucino 125 daha donanımlı ve kaporta olarak daha kaliteli idi... o nedenle SYM ile ilgili (o da çinde üretiliyor bu arada) pek olumlu fikir veremem...

Japon bakın siz

Ne yazık ki ehliyetim yok hocam. Bakındım bakındım. Bahsettiğim motoru gözüme kestirdim. Yorumlarında teknik olarak sorunsuz olduğunu söylüyorlar. Detayını bilemiyorum.. 50lik Japonlar ise kısıtlı.. Capucinoya da bu konudaki videodan dolayı mesafeli kaldım. Bakalım artık. Kısmet. Teşekkür ederim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, öncelikle video cappucino ya ait değil onu söyleyeyim. yaklaşık 1 yıldır cappucino sahibiyim ve gayet memnunum, fiyat performans olarak en ideal motorlardan biri, japon yada avrupaya geçtiğiniz anda fiyat ikiye katlanıyor. Bu fiyat ve altındaki fiyatta olan motorların hepsi Çin menşei, burada toplansın toplanmasın farketmez. Yani bu fiyatlarda ne motor alırsınız alın çok büyük fark olmayacak. Şasi kırılmasını arora da bende ilk kez duyuyorum. Arkadaşın gayet normal demekki şaşırtmadı demesini çok anlamlı bulmuyorum. Çok kaliteli marka alıp elinde bozulan yokmu, tabiiki var. Mercedes in bile hatalı aracı var üretilmiş. Hemen gaza gelip üreticiyi kötülemenin anlamı yok. Karalamak çok kolay olmamalı. Olurda bu rakam artarsa sıkıntı var derim, (ki 2 yıldır takip edip 1 yıldır da hergün yaz kış işe gidip geldiğim bir motor)

Çok mu iyi motor?

Tabiiki hayır, bu fiyata alınabilecek iyi bir motor.

Eksi yanı çok var ama artısı daha baskın olduğu için memnunum.

Japon alana kadar en iyisi şuan bu. Yada ülkem üreticileri japona kafa tutmaya başlarlar iş değişir umarım.

• conficius C kullanıcısına yanıt

Hemen gaza gelip mi?

Neyin gazi?

Motor un şase kaynak yerleri berbat. Şase kaynak yerinden koptu diyorum...

Siz sase kopmasini duymadim diyorsunuz, ben basima geldi ve yasadim diyorum.

Aman dikkat edin, arada sirada goz ucuyla motorunuzu bir kontrol edin. İnsan hayati bu kadar ucuz degil 

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.