Şimdi Ara

Kaza yaptım, ilk kazam kim haklı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Bugün 2 saat önce bir kaza yaptım. Düz yolda giderken ışıklarda soldan olduğu yerde sinyal vermeden şeridime(sağ şeride) geçen araç bana çarptı ve beni yoldan dışarıya savurdu. Tespit tutanağına ise "Caddede ilerlerken sağa sinyal verip döndüğümde(dönerken)orta şeritten sağ şeride yerinde dönen(sinyal vermeden) 34 fff 4587 plakalı araç sağ şeritte bana çarparak beni yol dışına savurmuştur. 34 jm 4856 araç dönmeden önce durağan haldedir.

Adamın yazısı ise: Altınşehir caddesinde ışıklardan sağa dönmek için şerit değiştirdiğim sırada sağ şeritten süratli gelen .... plakalı araç yaklaşık 10m fren yaparak ... plakalı aracıma öön sağ çamurluktan bana çarpmıştır. Çarpmanın etkisiyle takla atma tehlikesi olmuştur ve şeritten çıkmıştır.

Taslakta ise tam benim anlattığım gibi çizdik.

Bu durumda sizce kim haklı çıkar?

İkinci konu ise ben her şeyi yazdım bilgilerime fakat sürücü belge no ve sınıfını yazmayı unuttum ama ehliyet fotokopimi adama verdim. Diğer her yer eksiksiz dolu. Bir sıkıntı çıkar mı?

Diğer konu ise ben A tarafına doldurmuştum ve ilk kazam olduğu için adama sordum o kutucuklar(uygun kurallara (x) işareti koyunuz kutucuklarını) dolduracak mıyız diye yok dedi ama adam benim tarafıma geçiş önceliğine uymamak yerine x işareti koymuş kazanın rehavetinden durumu sonradan farkettim.

Araçta büyük maddi hasar yok ön sağ çamurluk ve tampon değişebilir. Bu durumda sizce lehime veya aleyhime olan durumlar nelerdir?

• %50 %50 verilir büyük ihtimal
  • quote:

Orijinalden alıntı: sound_of_silence!

%50 %50 verilir büyük ihtimal

Neye dayanarak bu kanıya vardınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sinyal vermediyse ve şerit ihlali varsa o suçludur. Fakat 8 de 8 suçlu olmaz, sana da birşey yazabilirler. Resimlerle olsa daha iyi anlayabilirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: özcan35

Sinyal vermediyse ve şerit ihlali varsa o suçludur. Fakat 8 de 8 suçlu olmaz, sana da birşey yazabilirler. Resimlerle olsa daha iyi anlayabilirdim.

Üstüne üstlük o benim aracıma önden soldan vurdu onunda önden sağ taraf vuruldu ve sağa aniden dönen oydu. Fotoğrafları yarın isteyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖzGüR-LüK

quote:

Sinyal vermediyse ve şerit ihlali varsa o suçludur. Fakat 8 de 8 suçlu olmaz, sana da birşey yazabilirler. Resimlerle olsa daha iyi anlayabilirdim.

Üstüne üstlük o benim aracıma önden soldan vurdu onunda önden sağ taraf vuruldu ve sağa aniden dönen oydu. Fotoğrafları yarın isteyeceğim.

Yolun sağındası, dönüş de sağ tarafa doğru gerçekleşiyor. Sol şeride falan kaymıyorsun. Haklı olan sensin.
    Lakin adamın anlattığına göre, sen arkadan geliyorsun ve sen çarpmış gibi görünüyorsun. Belki kavşağa hızlı girdin gibisinden birşeyler uydurabilirler. O yüzden sana da kusur yazabilirler dedim.
    Çünkü olmadık şeyler çıkarabiliyorlar.

• quote:

8 de 8 suc olmaz bir sehir efsanesidir, karsi tarafin 8 de 8 suclu ciktigi bir cok kaza sekli mevcut.

• İki taraf ta karşı taraf bana çarptı diyor.
    Fotoğraf çekildiyse kimin kime çarptığı zaten net olarak bellidir. Exper de bu duruma göre oran verir.
    Fotoğraf çekilmediyse yapılan çizimden ne anlaşılıyorsa exper ona göre oran verir. Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.
  • resimleri yolla bakalım
  • quote:

quote:

quote:

Yolun sağındası, dönüş de sağ tarafa doğru gerçekleşiyor. Sol şeride falan kaymıyorsun. Haklı olan sensin.
    Lakin adamın anlattığına göre, sen arkadan geliyorsun ve sen çarpmış gibi görünüyorsun. Belki kavşağa hızlı girdin gibisinden birşeyler uydurabilirler. O yüzden sana da kusur yazabilirler dedim.
    Çünkü olmadık şeyler çıkarabiliyorlar.

Fotoğrafta adamın sağ ön çamurluk kaput hasarlı benimde sol. Bu denkleme göre o çarpmış oluyor.

• Geçmiş olsun.
    Yalnız karşı tarafın yazdığı şey çok saçma.

Sağdan geliyorsanız ön çamurluktan nasıl çarpıyorsunuz derler insana.

Böyle bir beyan varsa 8 de 7 karşı tarafa verirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Geçmiş olsun.
    Yalnız karşı tarafın yazdığı şey çok saçma.

Sağdan geliyorsanız ön çamurluktan nasıl çarpıyorsunuz derler insana.

Böyle bir beyan varsa 8 de 7 karşı tarafa verirler.

Var o bana çarptı diyor adam. Fotoğraflardam her şey açığa çıkacaktır.

• -dönüşlerden önce uygun şeride geçilmeli
    -girilecek şeridin boş olması

iki kuralı da ihlal eden diğer araç %100 hatalı görünüyor. yol fotoğrafları destekler nitelikte olmalı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sound_of_silence!

%50 %50 verilir büyük ihtimal

Neye dayanarak bu kanıya vardınız?

Öncelikle şu 8de 8 olayı diye bişey yok 8de6 da yok en son ne zaman trafik kazasına karıştılar bilmiyorum tramerde % 100 ve % 50 var. % 66gibi bi oran yok yani 8 de 6 versinler.
    Neden % 50 dedim diye soruyorsan ifadeleriniz tutmuyor eğer kamera kaydı veya aksini ispatlıyacak delil yoska yüksek ihtimal % 50verilir sonucu buraya yazarsanız sevinirim

• olayla alakalı değil ama emekli bir kamyon şöförünün cevabını söyleyeyim. "kazada hayatta kalan haklıdır."
  • Kaza sonrası ifadelerde, doğal olarak herkes kendini haklı çıkarmaya çalışır. Tramerdekiler, iki tarafta kendini haklı çıkardığında, tutanakta çizilen krokiye ve kaza sonrası çekilen fotoğraflara bakıp, sigortacıların değerlendirmelerini de görerek karar verirler.
    Sizin sigortacınız kaza hakkında ne diyor, karşı tarafın sigortası ne diyor, tramere ne diyecekler, bunlar önemli.

Sizin bu anlattığınıza göre, sağa kontrolsüz geçen araç %100 kusurlu gibi.. Geçmiş olsun.
  • Geçmiş olsun öncelikle bende kaza geçirmiştim soldaki araç benim sol arka kapıya çarptı tutanakta önden bana çarptı yazdı karşı taraf. ilk kazamdı suçlu ben değildim ben orta şeritte ilerliyordum ben o bana çarptı yazdım o da benim çarptığımı yazdı sonuç %50-%50oldu..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.