Teğmen
02 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 12 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba, Antalya da oynamadığımız eski ps3 oyunlarını ucuza bulabileceğimiz spot tarzı oyun satan kıyıda köşede kalmış bilmediğimiz yerleri bizlerle paylaşabilecek arkadaşlar var mı acaba? Antalya da bu tarz yerleri bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar oyun kısmında ilk mesajım, sizlere sorum başlıkta da gördüğünüz gibi civilization 4 te hiçbir şekilde save olayını gerçekleştiremiyorum. Oyun kendisi autosave yapıyor fakat bu kezde load gerçekleşmiyor. Grafik ayarlarını kaydetmiyor. Oyunu kapatıp açtığımda ayarlar eskihaline dönüyor. İşletim sistemi vista. Bunun gibi problem yaşayanlar var mı acaba? Varsa çözümü var mı? Oyunu orjinal almak istiyorum. Bu yüzden çekiniyorum. Acaba orjinalde de aynı problemler gerçekleşir mi?
Arkadaşlar iki aydır evo dergisi ortalıklarda yok. Kriz sebebiyle satışları durdu mu acaba? Temmuzda Autocar da iki aylık çıkmıştı. Umarım geçici bir durumdur. İyi bir otomobil dergisiydi. Bilgisi olan var mı acaba?
Bugün Nissan ın sitesinde gezerken gördüm. 2010 model olarak tekna executive nin üstüne platinum donanım seviyesini koymuşlar. Tekna executive ye ek olarak nissan connect multimedia sistemi, rehber çizgili geri görüş kamerası, alüminyum spor pedallar, 18 inç jantlar, tavan rayı ve gümüş renkli kapı kollarını eklemişler. Fiyatını da 1. 6 için 54.990, dizelde ise 59.990 lira olarak belirlemişler.

http://www.nissan.com.tr/tr/vehicle.asp?v=qashqai&sp=donanim#
Resimleri aradım forumda yayınlanmadı galiba. Daha önce verildiyse özür dilerim.

Yeni mx-5 gayet güzel olmuş.Eskisinin duruşu biraz daha yuvarlaktı. Bu tam olmuş. Yorumlarınız...

Arkadaşlar antalya da boya koruma çizik giderme gibi konularda nereye gidilebilir? Gidipte memnun kalanlar sıkıntı yaşayanlar bilgilerini paylaşabilirler mi? Benim bildiğim autoking ve sonax var hangisi iyidir acaba full bakım yaptırsak. Sonax da autoking gibi boyaya yama yapıyor mu acaba?
Arkadaşlar Qashqai 1.5 dci gelmiş internet sitesine eklemişler aracı. Sadece tekna executive donanımla satılıyor fiyatı:59.990 Ytl. Tek donanım olayı biraz kötü olmuş gereksiz fiyatı yükseltmiş en azından tekna da alınabilmeliydi bence. Cam tavan opsiyonu yok galiba. Yakıt tüketimi ortalama 5.4 lt ama araç 1604 kg. Tüketim sizce normal mi? Bu aracı bekleyenler ne düşünüyor?
Teknik özellikler:

Motor ve Performans

Motor
Common Rail Turbo Diesel
Silindir Hacmi (cc)
1461
Silindir Adedi
4
Valf Adedi
16
Güç Aktarımı
4x2 (FWD)
Maksümum Güç (PS/dd)
106 / 4000
Maksimum Tork (Nm/dd)
240 / 2000
Maksimum Hız (km/s)
173
Hızlanma (sn) (0-100 km/h)
12,2
Şanzıman
Vites kutusu
5 ileri düz
Frenler
Ön Fren
Hava Kanallı Disk
Arka Fren
Disk
Süspansiyon
Ön Süspansiyon
Bağımsız MacPherson,
Helezon Yaylar
Arka Süspansiyon
Bağımsız Çok Noktadan Bağlantılı,
Helezon Yaylı
Yakıt Tüketimi * (lt/100 km)
Şehiriçi
6,2
Şehirdışı
5,0
Birleşik
5,4
Ağırlık, Boyutlar ve Kapasiteler
Lastik Ebadı
215/60 R17
Boş Ağırlık (kg)
1.604
Yakıt Deposu Kapasitesi (lt)
65
Uzunluk (mm)
4315
Genişlik (mm)
1780
Yükseklik (mm)
1615
Bagaj Hacmi (lt)
410 / 860**
Arazi Kullanımı Özel Verileri
Yaklaşma Açısı
19,2o
Uzaklaşma Açısı
30,2o
Yerden Yükseklik (mm)
200
Nissan ın sitesine girdiğinizde Qashqai nin donanımlarını incelerseniz herhangi bi değişiklik göremiyorsunuz ama broşür indirdiğim zaman eski broşürden farklı olduğunu gördüm. Birçok güvenlik donanımı eklenmiş.

Tekna executive için;

Eski donanım:
DONANIM GÜVENLİK
ABS
EBD
Fren Destek Sistemi (Brake Assist)
Elektronik Denge Kontrol Programı (ESP)
Sürücü Yolcu Hava Yastığı
Yan ve Perde Hava Yastıkları
Aktif Ön Koltuk Kafalıkları
3 noktadan bağlantılı 3 adet arka emniyet kemeri
ISOFIX çocuk koltuğu sabitleme kancaları
Yüksek stop lambası
Immobilizer
Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit

Yeni donanım:

Güvenlik
ABS
EBD
Brake Assist (Fren Destek Sistemi)
Elektronik Çekiş Kontrolü (TCS)
Elektronik Denge Kontrol Programı (ESP)
Sürücü ve Yolcu Hava Yastığı
Yan ve Perde Hava Yastıkları
Aktif Ön Koltuk Kafalıkları
3 Noktadan Bağ. 3 Adet Arka Emniyet Kemeri
ISOFIX Çocuk Koltuğu Sabitleme Kancaları
Yüksek Stop Lambası
Immobilizer
Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit
Viraj Fren Kontrol Sistemi
Motor Torku Kontrol Sistemi (AMR)
Fren Torku Kontrol Sistemi (CBMR)
4x4 Öngörü Sistemi
Geliştirilmiş Viraj Denge Sistemi (ESP&EUC)

Bazı anlamadığım donanımlar var bunları sizlerle paylaşmak istiyorum. Mesela TCS zaten esp yle senkronize çalışan bir donanım değil midir? ESP nin standart olduğu her durumda zaten TCS standart olmuyor mu? Yoksa ayrı bir donanım mıdır? Viraj fren kontrol sistemi nasıl çalışır? EBD den farkı nedir?
Motor torku kontrolünü biliyoruz. Genelde MSR diye geçiyor. Fren torku kontrolünün işlevi nedir? 4x2 bir araçta 4x4 öngörü sisteminin ne gibi bir işlevi olabilir? Yukarda ESP yazılmış. Altta tekrar Geliştirilmiş Viraj Denge Sistemi (ESP&EUC) yazılmış. EUC nin açılımı nedir acaba? Bu yeni nesil ESP mi acaba Bosch un çıkarmış olduğu ESP plus ya da ESP 2.0 dı heralde yanlış hatırlamıyorsam. Yoksa takla sensörü gibi birşey mi?
Birde qashqai lerin yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimi var mı? Almeralarda yok. Sanırım almeralarda olduğu gibi qashqai lerdede cam ayna far yukseklik kumandaları aydınlatmadan yoksun:( Cd den müzik çalarken track isimleri yazıyormu? Biraz fazla oldu sanırım sorular.
Bilenler Qashqai kullananlar bildiklerini paylaşırlarsa sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler!
Hakkında
Forum İmzası:
SHIFT_to one
2006 Gri Almera Tekna Sedan M/T
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 208
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 35.512 (Bu ay: 10)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.