Şimdi Ara

Aracımın 34 GS plakasını arkadaşımın arabasına nasıl devredebilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracımın GS plakasını arkadaşımın arabasına nasıl devredebilirim
    Plakam 34 GS ama izmirde yaşıyorum bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• plaka devri yapamazsın. Çok istiyosan arabanı sat
  • boş ver hocam fanatiğin tekine fahiş fiyattan satarsın aracını.
  • Sizinle alakalı kısım kolay. Son 1 ay içinde ikametgah değiştirdiyseniz 35 plaka istiyorum diye başvuruyorsunuz, daha uzun süre ise ikametgahı bir yerlere taşıyıp geri getiriyorsunuz (aynı il oluyor mu yoksa ildışına mı gidip gelmeniz gerek onu bilmiyorum). Masraf 2 yaprak ruhsat, plaka basımı 250 lira civarı, sigortanız az da olsa düşeceğinden kara bile geçiyorsunuz.

Esas mesele karşı tarafta, 34 gs hangi ilçeye bağlıysa o ilçe ile SİZ PLAKAYI BOŞA ÇIKARMADAN ÖNCE görüşmesi, plakayı kendisine ayırması (talep gören plaka olduğu için ayırmazsa boşa çıktığı an gidebilir, bekleyeni olabilir) ve ikametini o ilçeye aldırması gerekiyor, talep gören bir plaka olduğu için ilçe emniyet para (bağış) isteyebilir. Ayrıca karşı taraf 34 plaka ise plaka değişimi isteyemeyeceğinden aracı devretmesi ya da arada başka ilden plaka alması gerekiyor.

Özetle sizi ilgilendiren taraf basit ancak karşı tarafı ilgilendiren kısım baya uğraştırıcı.

Karşı taraf sıfır araç alıyorsa biraz daha basitleşir. O durumda sadece ilçe emniyetten boşa çıkacak plakayı ayırttırır ve aracı alırken plakayı da alır (bağış yine istenir ancak başkasına devretme, il değiştirme vs. uğraşmaz)

Yine karşı taraf 34 plaka değilse biraz daha basit olur. İkamet taşıyıp plaka değişimi talep eder.

• Plakanın sonu 1905 değilse, uğraştığınıza değmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JrEvo

Plakanın sonu 1905 değilse, uğraştığınıza değmez.

34 GS 1905 plakası olan adamın , bu forumda ne işi var hocam Servet sahibidir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.