Şimdi Ara

Aracımı sattım ama alıcı ile problemlerim mevcut

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
136
Cevap
0
Favori
18.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 89
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 gün 9 saat 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • engbbd87 (28 mesaj) rkursada (7 mesaj) caspento (4 mesaj) zerenerhan (4 mesaj) darkmoon34 (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (38 mesaj) Mobil (74 mesaj) Tablet (4 mesaj) Mini (12 mesaj) Uygulama (18 mesaj)
  • @
3 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Aracımı sattım ama alıcı ile problemlerim mevcut
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    33 Mesaj

Ben teklif ettim ustana gotur exper yaptir dedim. Kendisi istemedi. Kulagindan tutup goturecek halim yok ya cocuk degil kendisi. Sonucta parasini verecek olan odur. Km degisenle ilgili bir sikinti ciksa dedigimin disinda tamam kabul ederim. Ama bugun mekanik aksama bile exper 24 saat sure veriyor. 2004 model 240 binde bi aractan bahsediyoruz. Yarin baska masraf ciksa onudami benden talep edecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    darkmoon34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

geçen sene yapılan yasal düzenlemeye göre eskpertize götürmek zorundasınız yani gerekirse kulağından çekip götürüceksin noterinde ekpertiz raporunu istemesi ve sorması gerekir yaptırdınız mı diye ..

Velev ki olmasın gene götürün ekspertiz raporu sizi her tür mağduriyet ten korur ve hukuki süreçde sizi haklı çıkarır her şekil çünkü bilir kişi raporu gibi bir şeydir mahkemenin gözünde...

Neyse aklınızda olsun bundan sonra alırken de yaptırın satarken de yapın kafanız kulağınız rahat olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 19 Ağustos 2020; 17:23:48 >
    |
    |
    engbbd87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Buda bize bir ders oldu dediginiz gibi expertiz yaptirmak sart.

|
    |

Ayrica noter expertiz yaptirdinizmi diye sordu. Yaptirmadigini beyan etti. Demekki sahislarda veya belli yaslardaki araca zorunlu degil. Araci gordugunu begendigini ve bedelini tamamen odedigini sozlu olarak soruyor ustelik bu beyanlarini noter sozlesmesine de ekliyor. Altinada imzamizi atiyoruz. Exper sart bunu tecrube edinmis olduk.

|
    |

Demişler ya hani sen eşşeğini sağlam kazığa bağlada kaçarsa üzülmessin...

|
    |
    engbbd87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

30 Haziran'da aldığım araç kurban bayramında hararet yaptı ustaya gittim termostatta sorun var dedi termistati değişti.daha sonra ağustosun sonunda aracı ilana koydum. Bursa'dan biri geldi İstanbul'a araca baktı. Expere gidelim dedi benim alırken yaptirdigim rapora bakti . Rapor var zaten dedi vazgeçti notere gittik devrini yaptık. Ben aracın hararet yaptığını ustaya goturdugumu termostatin değiştiğini soyledim. Aracı bu şekilde aldı gitti. Üç gün sonra arabanın hararet yapıp durduğunu ustaya bıraktığını söyledi. Bugün ise 8-10 bin arasi masraf çıktığını masrafı benim karsilamam gerektigini söylüyor. Pazartesi experin geleceği bu olayın kaç km önce olduğunun tespitin yapılacağını yasal yollara başvuracağını söylüyor. Bende araca bakıp aldığını Exper yapmadığını söyledim. Sen bana ayıplı mal sattın yasal hakkım var dedi.bende hasar tespit tutanağı istedim.

Bu konuda ne yapabilirim?
    Bende aracı iki ay kullandım iki ayda olacak bir olay değil bu bende mağdur ediliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asrayl -- 5 Eylül 2020; 21:51:17 >

• Yüzbaşı
    909 Mesaj

aynı fiyata aracı geri al hiç uğraşma.

|
    |
    asrayl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Alma durumum yokki borçlarımı ödedim bankalarda kara listedeyim zaten. Benim merak ettiğim raporda benden önceki km çıkarsa benden önceki sahibini sorumlu olur bu olaydan

|
    |

Sen mağdur olmuyorsun. Adamın yapabileceği hiçbir şey yok.

Senden para koparma derdine düşmüş.

Noterde imzayı attı mı iş bitti. Eksper yapmadığı için alıcı suçludur zaten.

Bundan sonra sana yasal olarak ulaşmasını, bir daha aramamasını vs söyle. Sen rahatsız edildiğin için dava açsan haklısın kazanırsın. Örnekleri mevcut.

Ayrıca harareti km cinsinden söyleyebilecek bir eksper yok.

Bırak yasal yollara başvurabiliyorsa başvursun. Ama yasal yol falan hikaye. Adam seni deniyor sadece. Ne kadar koparabilirim derdinde yani.
    |
    |
    Mart ayında yeğenimi gonderdim ankaradan araç aldım. Otorapor’a baktırdım. Yaş İle bağlantılı zararsız sızdırmalar dışında problem yok dedi. Satıcıda hiç bir arızası yok dedi. Ancak yarı yolda yanı Bolu’da araç duman attı ve sıkıntı gösterdi. Garip sesler çıkardı. Cekici ile İstanbul’a getirttim. 10 gün sonunda 4750 lira masraf ödedim. Satıcıyı Bolu’da aradığımda beni ilgilendirmez dedi. Bence de ilgilendirmez. Ancak bildiği ve gizlediği bir sıkıntı var ise ahirette alacağım olduğunu düşünerek pek takmadım. Üzerine de hiç gitmedim

Meraklısına not:

araç 93 200 CE coupe otomatik

satıcı mesleği: muvazzaf astsubay

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1358 Mesaj

mahkemeye verirse bence kaybedersin, bi arkadaş benzer bi sorunda mahkemede kazanmıştı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
  • Yüzbaşı
    883 Mesaj
    2. El araç alırken 4 - 5 bin sanayi masrafı yapacağını düşünerek alacaksın her zaman. Temiz çıkarsa ne ala.

|
    |
  • Teğmen
    142 Mesaj
    Geri almak gibi bir zorunluluğunuz yok. Benim başıma gelseydi aracı iyice incelerdim gerçekten bir sorun yoksa sırf beğenmediği için geri vermek istiyorsa 5bin lira aşağısına geri alırım işine geliyorsa.

|
    |

Olay zaten bitmiş gitmiş. Ben olsam ben de geri almam. Oh ne ala adam her yere imza atmış parasını vermiş. Noktadır bana göre.
    |
    |
    Bence aracı geri almakla yükümlüsünüz zira vatanda noter masrafına 1 hafta 10 gün araç kiralamış olmak istiyor

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
kripto para haberleri
Bebek Oyunları
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,305
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.