Şimdi Ara

aracıma çarptılar!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • trafik sigortamın dolmasını bekleyip arabamı plaka değişimi için babama satıp öyle sigortamı yaptıracaktım.
    normalde 34 plakalı olan aracımı hem daha önceden sigorta kullanıldığı için hemde bursada ikamet edip istanbul plaka ile dolaşmak istemediğimden 16 plaka olarak yeni sigorta yaptıracaktım.
    sigortamın süresi 2 ay önce doldu. normaldede arabayı nadir dışarı çıkarıyordum.
    bugünde sıkışık trafikte hızını alamayan bir araç duramayıp durduğum yerde arkadan bana çarptı. tepkini etkisiylede bende önümdeki araca temasta bulundum.
    akşam ve hava yağmurlu olduğu için karşılıklı ruhsat ve ehliyet fotokopilerini alıp p.tesi konuşalım diye ayrıldık.
    bana arkadan çarpan araçta birşey yok, sadece plaka düştü.
    çarpmanın etkisiyle önümdeki araçtada 3-5 cm hafif bir göçük oluştu.
    benim araçta arka tamponda boya isteyen 1-2 nokta ve tampon çıtası kırıldı.
    yine benim aracın ön ızgarası biraz içeri göçmüş ve tırnağı kırılmış.

biliyorum sigortasız dışarı adım atmak problem ama şimdi ben karışı tarafın trafik sigortası ile arabamda sigorta olmadan aracımdaki hasarı yaptırabilirmiyim?

benim aracında öndeki araca çarpması sonucu öndeki aracın hasarından ben mi sorumluyum?

şu an 34 plaka ile sigorta yaptırmam gerekirmi yoksa p.tesi satışı yapıp 16 plaka ile mi işlemleri yaptırayım.

yardımcı olursanız çok sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertaga -- 7 Ocak 2012; 23:04:55 >

• keşke arkadan çarpan araç biraz daha hızlı olsaydıda sizin arka tarafı koltuğa kadar yapıştırsaydı demek geliyo içimden ama Allah kolaylık versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crepis

keşke arkadan çarpan araç biraz daha hızlı olsaydıda sizin arka tarafı koltuğa kadar yapıştırsaydı demek geliyo içimden ama Allah kolaylık versin.

aracımın sigortasının süresi dolunca hemen böyle yorumlar geleceğini biliyordum. ama geçmiş olsun demek ve bir yol göstermek yerine beddua eder gibi bir yorumda bulunmak çok yakışıksız olmuş.
  • arkadaşım yakışıksız olduğunu bende çok iyi biliyorum.
    gene bu forumda yazmıştı yakın zamanda biri sıfır i 30 una park halinde iken sigortasız aracı olan biri çarpmış
    çarpan kişi ertesi gün sigortayı yaptırayım ondan sonra tutanak tutalım diyo sonradan ortadan kayıp.
    şimdi siz 50-100 liradan kaçıp bu sigortayı yaptırmamışsınız peki 40-50 bin liralık bir araca çarpsaydınız yada 10-15 bin liralık masraf olan bir kazaya karışsaydınız karşı tarafın masrafını kim ödeyecekti.
    kusura bakmayın trafikte görüyorum aracın altında lastik kalmamış sonra abi frene bastım tutmadı tutmaz tabi bitmiş kaleme istediğin kadar bastır yazarmı...
    zaten sigortayı cezalı ödeyeceksiniz yaptırmadığınız için
    naçizane tavsiyem sarımsağı soğanı bu kadar hesap ediyorsanız o çorbayı içmeyin arcı satın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.