Şimdi Ara

Aracım sık sık fan açmaya başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (6 Mobil) - 2 Masaüstü6 Mobil
5 sn
26
Cevap
1
Favori
45.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yazın arabam yaz boyunca o aşırı sıcaklarda hiç fan açmazken son iki gündür az bi trafik olsun hemen fan açıyor sebebi ne olabilir fan açmasına kafam takılmıyor yazın açmazken kışın neden fan açmaya başladı

• Soğutma sisteminde bir arıza oluşmuştur. Radyatör ve termostatı kontrol ettirin.
  • Aracınız lpg li mi bir de hangi marka model
  • antifirizin ömrü dolmuştur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sportium

Aracınız lpg li mi bir de hangi marka model
    Benzinli vw polo lpg yok
  • Soğutma sıvısı seviyesine ya da hararet müşürüne baktırın
  • quote:

Orijinalden alıntı: scan

Soğutma sıvısı seviyesine ya da hararet müşürüne baktırın
    Su çok az eksilmiş çok az ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: Literaryy

Benzinli vw polo lpg yok

Alıntıları Göster
    Diger arkadaşların yazdıklarının yanında elektriksel bir şase sorunu olabilir
  • Fan müşiri kireçle kaplanmış olsaydı fan açmazdı yine. Fan açmaması her zaman sorunsuzluğa işaret etmeyebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ben Kemal Geliyorum

Fan müşiri kireçle kaplanmış olsaydı fan açmazdı yine. Fan açmaması her zaman sorunsuzluğa işaret etmeyebilir.
    Bu mevsimde fan açması normal mi yani yazın 30 35 derece olan sıcaklarda açmıyordu şimdi havalar 15 20 derecelerde fan açıyor gerçi trafikte açıyor ama yazın yoktu böyle bişey bu kafama takıldı
  • ben kendimden örnek vereyim : bu güne kadar hep klima açık dolaşıyordum. haliyle fan klima için devrede olduğundan dolayı sesini pek fark etmezdim. şimdi klima mevsimi kapandığından fan nın devreye girdiğini daha iyi duyabiliyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: salserol

ben kendimden örnek vereyim : bu güne kadar hep klima açık dolaşıyordum. haliyle fan klima için devrede olduğundan dolayı sesini pek fark etmezdim. şimdi klima mevsimi kapandığından fan nın devreye girdiğini daha iyi duyabiliyorsunuz
    Yazın açmayan fan kışın neden sık sık açmaya başlar
  • Literaryy L kullanıcısına yanıt
    Akü yü kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.Aracimda fabrikasyon akü vardı ve cok zorlamasam da fan aciyordu.Aku 36 ah idi.3 sene sonunda bitmiş olmalı ve aracı besleyemiyor olmalı ki sürekli fan açıyordu.Aku değişince hiç fan açmadı 60 ah taktırdım.Bi kontrol ettirmenizi öneririm farklı bir arızası yoksa.
  • Literaryy L kullanıcısına yanıt
    çünkü zaten klima açık olunca fan da sürekli açık kalıyor ve fan bir yandan klima radyatörünü soğuturken bir yandan da su radtatörünü soğutur.
  • Araç conta yakmış geçmiş olsun. Şaka bi yana fan açması iyi bir şey ya açmasaydı. Fanın açması bir şeylerin habercisi yani.
  • Klima açık kullanıyorsanız fan açar.
  • Büyük ihtimalle devir-daimde problem var. Aracın suyunu binerken mutlaka kontrol edin. Yolda sorun olabilir. Devir-daimde sorun varsa ilerleyen zamanlarda araç su kaybedecektir. Devir-daim pompasının ve V kayışının değişmesi gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrari_ocb

Büyük ihtimalle devir-daimde problem var. Aracın suyunu binerken mutlaka kontrol edin. Yolda sorun olabilir. Devir-daimde sorun varsa ilerleyen zamanlarda araç su kaybedecektir. Devir-daim pompasının ve V kayışının değişmesi gerekir.
    Devirdaim pompası geçen sene değişti ama ne gibi problem olabilir ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rhodium

Araç conta yakmış geçmiş olsun. Şaka bi yana fan açması iyi bir şey ya açmasaydı. Fanın açması bir şeylerin habercisi yani.
    Valla bilmiyorum artık neyin habercisiyse
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.