Şimdi Ara

ARACIM PERT OLUR MU ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • laguna 2 aracıma perşembe günü 3.köprü şantiye aracı tam arkamdan çarptı kamu aracı olduğundan polis çağırdık ve suçu ona verdi

aracın bagaj havuzu içe katlanmış- bagaj kaputu - tampon- değişecek arka çamurluklar kapılara dayanmış

aracı ustama götürdüm eksper bekliyoruz durumu ne olur

ben artık aracı istemiyorum seçenekler nelerdir bilenler yardımcı olabilir mi ? sağolun

araç sanayide eksper gelmedi
     ARACIM PERT OLUR MU ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kgt07 -- 23 Ocak 2016; 1:51:58 >

• yapılması durumunda aynen belkı sonradan eksıklıkler cıkabılır aracınızda nasıl bır vurma bu anlıyamadım kı ben adam dalmış gıbı frensız resmen
  • allah göstermesin küçük bir araç olsaydı arka koltuga kadar hasar olurmuş ...büyük geçmiş olsun...herşeyin hayırlısını versin kardeşim...tekrar büyük geçmiş olsun...ama pert olmaz bu aracınız ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviregal -- 24 Ocak 2016; 10:57:27 >
  • lag3 kullanıcısına yanıt
    vuran acemiydi vurdu zaten 50 metre ileri gitti araba

şimdi bu araç orjınal kazasızdı ben bu aracı istememe gibi bir şey beyan edebilir miyim?
  • aviregal kullanıcısına yanıt
    teşekkur ederim sağolun parçaların pahalı olması aracın perte ayrılma durumundan bahsetti ustalar
  • Serviste eksperin onayı ile tamir masrafı belli olacak. Sonra eksper araç için rapor verecek sigorta sirketine. Burada ağır hasar demiş ise, pert olabilir demektir. Eksperin iletişim bilgilerini alıp görüşün. Sonra aracın hasarlı hali için piyasa araştırması yapılacak. Buradan çıkan sonuca göre sigorta şirketi hangi durumda daha az ödeme yapacaksa onu tercih ediyor.
    Araç için 15bin masraf çıktı diyelim. Aracın hasarsız halinin rayiç değeri de 45bin olsun. Eğer hasarlı haline 30binden fazla fiyat alırsa araç pert edilebilir. Sigorta şirketi tamir seçeneğine göre daha az masrafa katlanacak.
    Ama sizin söz hakkınız oluyor. Kasko policenize bakın rayiç değer belirleme klozunda kasko değer listesini referans vermiş mi bakin. Geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pert olmaz gibi geliyor. Tabi epey parça değişecek ve tramer kaydı yüklü olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Pert olmaz gibi geliyor. Tabi epey parça değişecek ve tramer kaydı yüklü olacak.

Arac zaten 21 bin tl parca fiyatlari %50 yi gecmez mi orjinal parca talep edecegim yahut araci sanayiden alip servise çekme hakk var mi

• Öncelikle geçmiş olsun.

Araç bedelinizin %30 gibi bir oranını ödemek durumunda kalırlarsa ağır hasar için pazarlık edebilirsiniz.

Karşı tarafın trafik sigortasının firması da önemli bazı firmalar %30 bazı firmalar %45 ile perte çıkartıyor araçları.

• Kasko mu var, yoksa trafik sigortası mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Kasko mu var, yoksa trafik sigortası mı?

TRAFİK SİGORTASI KASKO YOK
  • Bence pert olmaz, bagaj kapağı ve tampon değişecek. Diğer yerler düzeltilecek
  • Bence de pert olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kgt07

laguna 2 aracıma perşembe günü 3.köprü şantiye aracı tam arkamdan çarptı kamu aracı olduğundan polis çağırdık ve suçu ona verdi

aracın bagaj havuzu içe katlanmış- bagaj kaputu - tampon- değişecek arka çamurluklar kapılara dayanmış

aracı ustama götürdüm eksper bekliyoruz durumu ne olur

ben artık aracı istemiyorum seçenekler nelerdir bilenler yardımcı olabilir mi ? sağolun

araç sanayide eksper gelmedi
     ARACIM PERT OLUR MU ?

öncelikle geçmiş olsun lakin bu kadar abartmaya gerek yok, araç perte falan çıkmaz malesef.

• sonuç ne oldu acaba...
    usta 8 bin tl ücret çıkarmış.. exper tekrar çıkma parça fiyat hesaplaması istemiş aracın kasko değeri 21-22 bin tl pert olma ihtimali var... bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kgt07

usta 8 bin tl ücret çıkarmış.. exper tekrar çıkma parça fiyat hesaplaması istemiş aracın kasko değeri 21-22 bin tl pert olma ihtimali var... bekliyorum

dostum hayırlısı olsun şimdiden...
    eyvallah .. eksper çıkma parça hesaplaması istemiş ..bende bunu kabul etmeyeceğimi söyledim ..sonuç ne olacak bilmiyorum hayırlısı dediğiniz gibi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.