Şimdi Ara

Aracı 2016 aralik ta mi yoksa 2017 de mi almali?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar. Tecrubeli arkadaslarin fikirlerine ihtiyacim var. Aslinda aracimi henuz degistirmeyi dusunmuyordum. Ancak zamlar boyle ust uste gelince acaba bu artis devam eder mi diyerek arabami degistirmeyi dusunmeye basladim. Aracimdan aslinda oldukca memnunum.Hicbir bakımını eksik birakmadim o da beni yariyolda koymadi sagolsun. Ancak ailem buyudugunden yazlari tatile cikarken daha buyuk bir bagaj artik ihtiyac olmaya basladi. D sinifi araclara yonelmeye basladim. En cok da skoda superb aklima yatti. Bu araci bu ay almak mantikli yoksa bekleyip agustos eylul gibi mi almak mantıklı olur. Simdiden degerli fikirleriniz icin teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ülkede yarın ne olacağı belli değil, en kısa sürede almak mantıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aralık her yönden avantajlı, fiyat dışın da aracın muayenesi,kaskosu,sigortası vesaire yeni yıl zamlarından etkilenmeden yenileniyor.
  • Cevaplariniz icin teşekkürler. Degerlendirmeye alacagim

• Bende aynı durumdaydım (hoş son durumlar işlerimide etkilediğinden frene bastım) 2017 model almak daha mantıklı geliyor bana. Şöyle ki 1 aracın eski model oluyor 2 1 ay sonra mtv ödüyorsun 3 ve en önemlisi senin aracı 2016 model 2016 şubatta atıyorum araba 100k iken şu anda ötv euro vs 115k oluyor ancak araç ikinci ele düştüğünde şubatta araç alan adamda atıyorum 95k ya satıyor sende 95k ya satıyorsun. Bu yüzden düzenli artan fiyatlardan dolayı yılbaşında araç almak mantıklı oluyor. Ha kredi çekeceğim vs dersen 0 faiz gibi krediler genelde yılsonu olacağı için birşey diyemem.

• valla ben bu konuda çok zorlandım...yeni kasa passat b8 2014 yılının kasım ayında geldi bende gaza geldim 25 aralıkta satın aldım ama satış tarihi 2015 ocak4 olarak ruhsata işlettim...ve satarken hep 2014 muamelesi gördüm inanın çok zorlandım hep 3 bin tl daha aşşagıya almaya calıştılar...tek tesellim 6 ay mtv parası ödeöedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviregal -- 8 Aralık 2016; 20:49:54 >
  • şuan en sağlam ekonomist bile şu soruya net cevap veremez bence

• Ülkede yarın ne olacağı belli değil iken, sıfır arabaya para gömmek çok akıllıca doğrusu..

• Paranız varsa biniciyseniz alın gitsin indirim olmayacağına göre kaybedecek bir şeyiniz yok.

• Döviz ve ötv deki artış fiyatlara tam anlamıyla yansımadı.
    Bu yüzden uygun fiyatlı kalan araçlardan varsa almak lazım.

• Bence bugünün işini yarına bırakmayın ihtiyacınız varsa alın yarın ne olacağı belli değil bu ülkede.

WELCOME TO TURKEY.

• Araç alımı için fiyat açısından en uygun zaman (2016 model olmak şartıyla) Ocak-Nisan dönemidir. Ellerindeki önceki yılın son araçları ve hatta bazıları satıldı gösterilmiş olanları, oldukça makûl fiyatla alınabilir. Tabii bu durum marka ve firmaya gore değişir. Yani satış hedefini tutturamayan bayilerde bu duruma çok rastlanır. Bütün bahsettiğim, 0 km araç bayileri içindir. Ikinci el bayide sıfır aracı daha uygun fiyatlı görebilirsiniz. Ama sıkıntı çıktığında satan: "Ben sana 2. el sattım " deyip siyrılabilir.

• Degerli cevaplariniz icin tesekkurler. Bir yanim al derken diger yanim 2017 baska modeller cikar, belki zam gelmez diyor. Kredi cekmeyecegim ama borca girecegim. Borca giresim de yok. Neyse degerli forumdaslar. Cevaplariniz icin tekrar teşekkürler

• Ötv zammının bi kısmını bayiler karşılayabilir. Çoğu firmanın elinde araç da kalmadığı için fiyat listeleri yüksek. Ocakta araçlar geldiğinde indirim olacaktır muhtemelen. Ancak bu iş biraz da arz talep meselesi. Fiyatlar düşebilir veya tam aksine uçabilir. Kimse kestiremez.

Ötv zammının yanında döviz artışı mecburen fiyatlara yansıyacaktır.

Aracınız size yeterliyse aciliyeti yoksa değiştirmeyin. Ancak mantıklı ve güzel bir araç bulursanız alın.

Satmak için güzel almak için çok kötü bir zaman.

• stoklarda araç kalmadı. geç kaldınız bile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artik cok gec, bu saatten sonra beklemek mantıklı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.