Şimdi Ara

Lastikcim.com Hakkında Bilgi Sahibi Olanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
16.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakın bir zamanda lastik almayı düşünüyorum. Birkaç bayiden fiyat aldım. Aradığım ölçülerdeki lastik zor bulunuyor. Verilen fiyatlar da adet başına 650 - 700 TL civarı.

lastikcim.com adresinde aynı lastikleri 620 TL'ye buldum. Ama aklımda soru işaretleri de var.
    https://www.lastikcim.com.tr/goodyear-eagle-f1-asymmetric-2-235-45r18-98y-xl/

Daha önce kullanan var mı bu siteyi ?

• Site sağlam şirkete benziyor, mersis numarası var şişli merkezli ama daha fazla lastikçi esnafından da fiyat al mutlaka. Sökme takma ve balans dahil fiyat al (genelde dahildir), internetten alınca bu işleme ayrıca para vereceksin, hesabı ona göre yaparsın. 650 diyorlarsa esnaftan al sökme takma aynı paraya gelecek zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diatta1903 -- 24 Mart 2018; 20:14:46 >
  • diatta1903 D kullanıcısına yanıt
    Hocam sorun şu ki, 650 tl fiyat veren yerde 2 lastik vardı.

Bunun dışında en ecuz 690 tl fiyar verildi. 4-5 yere sordum,durum bu.

Sitede montaj için ekstra 60 tl istiyorlar. Montaj yerleri de fena durmuyor. Kurumsal yerler. Speddy,Autoking...

Ama lastik konusunda şüphelerim var biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Lukunku

Sitede montaj için ekstra 60 tl istiyorlar. Montaj yerleri de fena durmuyor. Kurumsal yerler. Speddy,Autoking...

bayat lastik satma durumları olabilir mi?
  • _EsEsLee_ kullanıcısına yanıt
    Sitelerinde son 1 sene içerisinde üretildiği yazıyor ama bilemiyorum tabiki.

Satın aldığımızda neyle karşılaşırız kestiremiyorum.
  • quote:

Sitelerinde son 1 sene içerisinde üretildiği yazıyor ama bilemiyorum tabiki.

Satın aldığımızda neyle karşılaşırız kestiremiyorum.

anlatmak istediğim tamda bu. kimse yoğurdum ekşi demez malum. gerçekten verilen bilgilerden emin olunduktan sonra fiyat avantajı olabilir
  • quote:

Geçen Hafta arkadaşım "Kolayoto" isimli siteden 4 lastik aldı, Lastikler firmanın anlaşmalı olduğu adrese 2 gün de teslim edildi, 1 gün sonrada arkadaş 60 TL karşılığında montaj yaptırdı. Lastikler Falken Sn832 185 60 15 ölçülerinde piyasa da 220-240 TL aralığında en uygun fiyat. İnternetten 185 TL ye aldı, 15 TL de montaj toplam 200 TL ye geldi lastikler. Üretm yılı da 2017 nin 50. Haftası. Kendisi çok memnun kaldı, bu alışverişten.

• Güvenilir bir yerdir hocam tavsiye ederim. Her şehirde anlaşmalı olduğu noktalar var. Lastik başı 15 tl standart montaj ücreti alıyorlar. Kazıklanma ihtimaliniz de yok. Tertemiz..
  • ne yaptınız siteden lastik aldınız mı? bende almayı düşünüyorum ama benimde kuşkularım var
  • bdurmus kullanıcısına yanıt
    Aldım. Satın aldıktan sonra teyit amaçlı aradılar. Randevu saati aldılar. Daha sonra belirlediğim montaj noktasına lastikleri kargoladılar. Aracımla montaj noktasına gittim.

Sitede belirtilen tatihlerde üretilmiş lastikler, montaj noktasına teslim edilmiş. Montajı yaptırdım. Bir sorunla karşılaşmadım şükür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anthony Quinn

Aldım. Satın aldıktan sonra teyit amaçlı aradılar. Randevu saati aldılar. Daha sonra belirlediğim montaj noktasına lastikleri kargoladılar. Aracımla montaj noktasına gittim.

Sitede belirtilen tatihlerde üretilmiş lastikler, montaj noktasına teslim edilmiş. Montajı yaptırdım. Bir sorunla karşılaşmadım şükür.
    Sayın @Ali Lukunku, memnuniyetiniz bizler için önemli. Burada da paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Öncelikle konu içerisinde şirketimiz ile ilgili olumlu / olumsuz görüş bildirmiş olan herkese teşekkür ederiz.
    Konu içerisinde merak edilen noktaları da açıklayalım;

quote:

diatta1903
    Tarih 24 Mart 2018 20:11
    Site sağlam şirkete benziyor, mersis numarası var şişli merkezli ama daha fazla lastikçi esnafından da fiyat al mutlaka. Sökme takma ve balans dahil fiyat al (genelde dahildir), internetten alınca bu işleme ayrıca para vereceksin, hesabı ona göre yaparsın. 650 diyorlarsa esnaftan al sökme takma aynı paraya gelecek zaten.

Merkez ofisimiz Şişli'de yer almaktadır. Kurumsal olarak hizmet verilmekteyiz. Özellikle ortalama ürün fiyatı 600 TL ve üzeri olan Ultra Yüksek Performans lastikleri dediğimiz 17 jant ve üzeri ürünlerde, piyasa fiyatlarına göre son derece uygun rakamlarla satış yapmaktayız. Montaj hizmetinde, kurumsal otomobil servisleri ve filo merkezi olan noktalarla çalışmayı tercih ediyoruz. Böylece montaj sürecinde eğer yetkili noktalarımızı tercih ederseniz, "kurumsal standartlarda", kaliteli bir hizmet alacağınızı ve aracınız ya da ürünlerinize montaj esnasında zarar verilmeyeceğini taahhüt edebiliyoruz.

quote:

_EsEsLee_
    Tarih 26 Mart 2018 11:39
    bayat lastik satma durumları olabilir mi?

Bayatlıktan ziyade lastik sektöründe "uygun koşullarda saklanmamış lastik" kavramı geçerlidir.
    Michelin, Goodyear, Pirelli, Bridgestone gibi ana üreticilerin web sitelerinde de görebileceğiniz üzere lastik raf ömrü 8-10 yıl, kullanım ömrü 4-6 yıl arasındadır. Ancak bunun temel kriteri, doğru saklama koşullarında saklanmasıdır. Sitemizde eğer ürünün tarihi daha eski ise, bu ürünlerin tarihlerini açıkça belirtiyoruz. (Üretim Tarihi: 2015 şeklinde yazmaktadır.)

quote:

_EsEsLee_
    Tarih 27 Mart 2018 08:22
    anlatmak istediğim tamda bu. kimse yoğurdum ekşi demez malum. gerçekten verilen bilgilerden emin olunduktan sonra fiyat avantajı olabilir

Lastikçim olarak biz ekşi yoğurt satmamayı ve müşterilerimizi mağdur etmemeyi tercih ediyoruz :)
    Sitemizde gördüğünüz tüm ürünler, doğru koşullarda saklanmakta olan ve fatura tarihiniz itibarı ile 2 yıl garanti kapsamında olan ürünlerdir. Eski tarihli ürünler de, kampanyalı fiyatları nedeniyle aldığımız ürünlerdir. Kesinlikle arızalı, defolu, ikinci el satışı yapmamaktayız.

quote:

Sönmeyen Arıza Lambası.
    Tarih 27 Mart 2018 17:44
    Güvenilir bir yerdir hocam tavsiye ederim. Her şehirde anlaşmalı olduğu noktalar var. Lastik başı 15 tl standart montaj ücreti alıyorlar. Kazıklanma ihtimaliniz de yok. Tertemiz.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz.

quote:

bdurmus
    Tarih 29 Ağustos 2018 23:17
    ne yaptınız siteden lastik aldınız mı? bende almayı düşünüyorum ama benimde kuşkularım var

Hafta içi 08:30 - 18:30 arasında, müşteri hizmetlerimizi 0850 811 11 01 üzerinden ararsanız, tereddütte kaldığınız tüm sorularınız hakkında size detaylı bilgi verebiliriz.

• Bu sirkette 3 sene once 1500 tl param batti ve boyle yaxinca da mahkemeye veririz diye tehdit ediyorlar marka karalamaktan
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

Bu sirkette 3 sene once 1500 tl param batti ve boyle yaxinca da mahkemeye veririz diye tehdit ediyorlar marka karalamaktan
    Sayın @Sinoplu,

Lastikçim Pazarlama İç ve Dış Ticaret A.Ş. olarak site, eski sahiplerinden 2017 Ağustos Ayı itibarı ile satın alınmıştır. 3 Yıl önce sitenin sahibi olan İzmir firmasından bu konuda mağduriyetin giderilmesi için talepte bulunabilirsiniz.

Ne yazık ki bu noktada şirket olarak bizim, eski firmaya geçmişe yönelik mağduriyetler hakkında yasal bir yaptırım uygulama hakkımız bulunmuyor.

Eski şirketten kaynaklı mağduriyetleriniz için yasal haklarınıza başvurarak, mağduriyetinizin giderilmesini Tüketici Hakları Mahkemesi aracılığı ile talep edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lastikcim

Sayın @Sinoplu,

Lastikçim Pazarlama İç ve Dış Ticaret A.Ş. olarak site, eski sahiplerinden 2017 Ağustos Ayı itibarı ile satın alınmıştır. 3 Yıl önce sitenin sahibi olan İzmir firmasından bu konuda mağduriyetin giderilmesi için talepte bulunabilirsiniz.

Ne yazık ki bu noktada şirket olarak bizim, eski firmaya geçmişe yönelik mağduriyetler hakkında yasal bir yaptırım uygulama hakkımız bulunmuyor.

Eski şirketten kaynaklı mağduriyetleriniz için yasal haklarınıza başvurarak, mağduriyetinizin giderilmesini Tüketici Hakları Mahkemesi aracılığı ile talep edebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Beni tanidiginiza sevindim en son gecen sene gorusmemizde facebook duvariniza dolandirildim yazdigimda mahkemeye vermekle tehdit etmisti bir yetkiliniz

Beni eski firma baglamazki kardesim ben lastikcim.com.tr uzerinden aldim lastigimi

Ayrica uyelik bilgim de silinmis nedense hayirdir

• Lastikcim kullanıcısına yanıt
    Kaldiki ben 2016 dan beri mucadele veriyorum parami kurtarmak icin siz 2015 veya 2016 da da ayeilmamismiydiniz
  • quote:

Beni tanidiginiza sevindim en son gecen sene gorusmemizde facebook duvariniza dolandirildim yazdigimda mahkemeye vermekle tehdit etmisti bir yetkiliniz

Beni eski firma baglamazki kardesim ben lastikcim.com.tr uzerinden aldim lastigimi

Ayrica uyelik bilgim de silinmis nedense hayirdir

Alıntıları Göster
    Sayın @Sinoplu,

Tanımaktan ziyade bu şekilde bir problem söz konusu ise bizimle ilgili bir durum olmadığı için sizi bilgilendirmek amacı ile açıklamada bulunduk. Facebook üzerinden söz konusu olan durum da aynı tarihlerde yaşandı ise bizim dışımızda gelişen bir durum.
    Yukarıdaki mesajımızda belirttiğimiz gibi (ilgili tarih aralığında ticari gazetede yer almaktadır) şirketimiz web sitesi adresini 2017 Yılı Ağustos Ayı içerisinde satın almış ve alt yapı da dahil olmak üzere şirketin çalışma tarzını da tamamen değiştirmiştir.

Üyelik bilgileriniz ve sitedeki bu tip verilerin yedekleri de eski firmada bulunmaktadır. Şirketimiz alan adını devraldıktan sonra öncelikle eski hazır paket eticaret sistemi yerine, lastiğe özel tasarımı ile yeni bir sisteme geçmiştir. Eski müşteri bilgileri ve eski müşteri hesapları ile ilgili bir satın alma söz konusu değildir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, eski firma ile aranızdaki mutabakatsızlık üzerinde, bizim şirket olarak bir yaptırım hakkımız söz konusu değildir.

Bunun için mahkemeler yolu ile başvuru yapmanız gerekir. Sürecin işleyişi ise şu şekilde gerçekleşmektedir;

1) Sipariş mailinde yer alan bilgiler, kredi kartı veya banka havalesi ile ödemeyi kanıtlayan belgeler ile "Tüketici Hakları Hakem Heyeti" başvurusu yapılır.

2) T.M.H. ilgili firmadan yazılı bir savunma talep eder ve firmanın bir hatası olduğuna kanaat getirirse, konuyu Tüketici Hakları Mahkemesi'ne aktarır.

3) Mahkeme kararına istinaden belgelenmiş olan ödeme tutarı, ödemeyi yaptığınız firmadan tahsil edilerek mağduriyetiniz giderilir.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiyi bölgeniz kaymakamlıklarında bulunan Tüketici Hakları Hakem Heyeti ile görüşerek alabilirsiniz.

Söz konusu tarihlerde şirkette herhangi bir hak sahipliğimiz ya da ortaklığımız olmadığı için, işlemi yapmış olan firmaya herhangi bir yaptırım uygulatma şansımız da ne yazık ki bulunmuyor.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lastikcim -- 14 Eylül 2018; 11:43:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lastikcim

Sayın @Sinoplu,

Tanımaktan ziyade bu şekilde bir problem söz konusu ise bizimle ilgili bir durum olmadığı için sizi bilgilendirmek amacı ile açıklamada bulunduk. Facebook üzerinden söz konusu olan durum da aynı tarihlerde yaşandı ise bizim dışımızda gelişen bir durum.
    Yukarıdaki mesajımızda belirttiğimiz gibi (ilgili tarih aralığında ticari gazetede yer almaktadır) şirketimiz web sitesi adresini 2017 Yılı Ağustos Ayı içerisinde satın almış ve alt yapı da dahil olmak üzere şirketin çalışma tarzını da tamamen değiştirmiştir.

Üyelik bilgileriniz ve sitedeki bu tip verilerin yedekleri de eski firmada bulunmaktadır. Şirketimiz alan adını devraldıktan sonra öncelikle eski hazır paket eticaret sistemi yerine, lastiğe özel tasarımı ile yeni bir sisteme geçmiştir. Eski müşteri bilgileri ve eski müşteri hesapları ile ilgili bir satın alma söz konusu değildir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, eski firma ile aranızdaki mutabakatsızlık üzerinde, bizim şirket olarak bir yaptırım hakkımız söz konusu değildir.

Bunun için mahkemeler yolu ile başvuru yapmanız gerekir. Sürecin işleyişi ise şu şekilde gerçekleşmektedir;

1) Sipariş mailinde yer alan bilgiler, kredi kartı veya banka havalesi ile ödemeyi kanıtlayan belgeler ile "Tüketici Hakları Hakem Heyeti" başvurusu yapılır.

2) T.M.H. ilgili firmadan yazılı bir savunma talep eder ve firmanın bir hatası olduğuna kanaat getirirse, konuyu Tüketici Hakları Mahkemesi'ne aktarır.

3) Mahkeme kararına istinaden belgelenmiş olan ödeme tutarı, ödemeyi yaptığınız firmadan tahsil edilerek mağduriyetiniz giderilir.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiyi bölgeniz kaymakamlıklarında bulunan Tüketici Hakları Hakem Heyeti ile görüşerek alabilirsiniz.

Söz konusu tarihlerde şirkette herhangi bir hak sahipliğimiz ya da ortaklığımız olmadığı için, işlemi yapmış olan firmaya herhangi bir yaptırım uygulatma şansımız da ne yazık ki bulunmuyor.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Alıntıları Göster
    Hocam bu sirket her sene el mi degistiriyor

2016 yilinda da aynisini dediniz bana 2016 da el degistirdik diye

O zaman kullanici adim ve sifrem ile giris te yapabiliyordum

Benim anladigim kadariyla her sene el degistiren bir firmasiniz

• Michelin Primacy 4 205/55R16 91V için küçük bir anadolu şehrinde montajlı fiyat 425tl, sitenizde 530tl satış fiyatı. Fiyatlar bana makul gelmedi.
  • quote:

Hocam bu sirket her sene el mi degistiriyor

2016 yilinda da aynisini dediniz bana 2016 da el degistirdik diye

O zaman kullanici adim ve sifrem ile giris te yapabiliyordum

Benim anladigim kadariyla her sene el degistiren bir firmasiniz

Alıntıları Göster
    Ne yazık ki biz yalnızca geçen yıl şirketi satın aldığımız firmayı tanımaktayız, bu noktada daha önceki süreç ile ilgili bilgimiz olmadan yorum yapmamız doğru olmaz.

Her sene el değiştirmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Ciddi bir yatırım yapıldı ve devam ediyor. Yukarıda belirttiğimiz gibi sadece siteyi değil, çalışma prensiplerini de değişti. Şu anda müşteri memnuniyetine odaklı bir yapıyla hizmet vermekteyiz. Konunun sahibi olan beyefendinin bahsettiği gibi anket aramaları, randevulu profesyonel montaj noktaları gibi farklılaşan yapıyı siz de gözlemleyebilirsiniz.

quote:

Antor
    Tarih 14 Eylül 2018 11:58
    Michelin Primacy 4 205/55R16 91V için küçük bir anadolu şehrinde montajlı fiyat 425tl, sitenizde 530tl satış fiyatı. Fiyatlar bana makul gelmedi.

Sayın @Antor,

Şu anda bahsettiğiniz üründe kampanyalı stoklarımız tükenmiştir. Döviz kuru yükselişinden sonra stoklarımıza giriş yapan ürünler ise ne yazık ki yeni fiyatları ile sunulmaktadır. Aldığınız uygun fiyat teklifi de, ilgili firmanın ürünleri zam öncesi almış olmasından kaynaklı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lastikcim -- 20 Eylül 2018; 14:51:58 >

• Sayın lastikcim;

Hankook 205/55/16r - 91v lastikleriniz hangi yıl üretim?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.