Şimdi Ara

Araç yakıt hesaplama tablosu excel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
11
Favori
10.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yarım Dolum Sayfası

Bakım Onarım Kayıtları Sayfası

Giderler Sayfası

Raporlar Sayfası

Örnek Geçmiş Ayların Maliyetleri Grafiği

Linkteki gibi bir tablo hazırladım. Araç ne kadar yakıyor sorusuna cevap olsun diye hazırladığım bu tabloyu aklıma fikir geldikçe güncelledim. Yapmak istediklerimi yaptım.
    Tabloda herhangi bir macro kullanmadım. Formülleri gizlemedim. (Bazı tabloları sadelik yapmak için gizledim sayfalarda sağ tıklayıp göster dediğiniz zaman tablonun bulunduğu sayfa açılacaktır.)
    Hesaplamalar sadece varolan excel formülleri kullanılarak yapıldı.

Nasıl çalışıyor görünsün diye kendi değerlerimin bulunduğu tabloyu örnek verili dosya da bulabilirsiniz.

Düzeltmeler
    1.8
    Yarım dolumlar için dolaylı destek geldi.
    Bakım kayıtları geliştirildi.

1.7
    Rapor ekranındaki gösterim hatası düzeltildi.
    Sayfa sayısı grafikleri tek bir sayfa da toplayarak azaltıldı. (Birleşik giriş kutusu (dropdown) ve bağlı resim ile VBA kullanmadan.)
    Resim koymak yerine kendi şekillerimi çizdim. ( istediğim rengi boyutu verebiliyorum. )
    En çok ziyaret edilen istasyon ile ilgili bilgiler eklendi.
    Tasarım geliştirildi ve sadeleştirildi.
    Bulunan hatalar varsa düzeltildi.

1.6
    Rapor ekranı geliştirildi.
    Grafik Paneli eklendi.
    Yeni grafikler eklendi.
    Bir çok düzeltme yapıldı. Tespit edilen hatalar giderildi.

1.5
    Bir sürü ufak değişiklik ve hata gidermesi yapıldı.
    Yeni grafikler eklendi.

1.4
    Kuruş hatasını düzeltim TL olarak göstermek daha iyi

1.3

Bir sürü ufak değişiklik yapıldı.
    Bakım maliyetleri eklendi.
    Giderler eklendi.
    Rapor kısmı oluşturuldu.

1.2

Koşullu biçimlendirme renkleri değiştirildi.
    Tahmini yakıt bitiş km'si eklendi.
    Tablolar yeni tablo sayfasına kuruldu.
    Ufak düzeltmeler yapıldı.

1.1

Birimler düzeltildi.
    En yüksek ve düşük değerleri belirtmek için koşullu biçimlendirme yapıldı.
    Lpg hesabındaki hata düzeltildi.
    Tablolar için ızgaralı olan seçildi.
    Verileri olan verisiz tablolar ayrıldı.

Yandex Linki
    https://yadi.sk/d/IdmjqhbPvrhDn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgutozkan -- 28 Eylül 2016; 21:28:14 >

• fuelio diye android programı var. kullanması çok pratik. artık android yüzünden pc kullanımı azaldı
  • Yararlı bir paylaşım, teşekkürler
  • Teşekkürler, indiriyorum
  • Sadece Sürücü kullanıcısına yanıt
    Fuelio ve aCar tüm yakıt tiplerinde kullanılabilir.
    Drivvo ise Lpg desteği olmamasına rağmen oldukça kullanışlı
    Araba Giderleri bugün gördüğüm ilginç bir grafik tipine sahip program
    Androidde kullanılabilecek çok program var. Fuel log, Car expenses, Araç Yakıt gibi kelimelerle bir sürü programa ulaşmak mümkün

Merak sararsam android programlamaya, pogramını da yaparım mutlaka. c, visal basic programlama öğrenmiştim. Kitap alıp çalışmam lazım.
    Excel olarak bu kadar detaylı yapan göremedim. Türkçe olarak alternatifi yok isteyen ve excel bilen herkes benim dosyaya ekleme çıkarma yapabilir. Herkes kendi zevkine göre düzenleyebilir.

Ben bazen telefonu navigasyon olarak kullanıyorum. O zaman kayıtları tutamadım bursa x y z diye kayıtlarda olan istasyonlar. Sonradan da birikince girmedim telefona. Bilgisayarda kayıt tutmak daha garanti. Yandex disk sayesinde telefondaki gibi yedek sıkıntısı yok (format çalınma...) ayrıca telefonda da excel yüklü oradan da ulaşabiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Yararlı bir paylaşım, teşekkürler

quote:

Orijinalden alıntı: dreameren

Teşekkürler, indiriyorum
    Güle güle kullanın sıkıntı görürseniz haber verin düzeltelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgutozkan

quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Yararlı bir paylaşım, teşekkürler

quote:

Orijinalden alıntı: dreameren

Teşekkürler, indiriyorum
    Güle güle kullanın sıkıntı görürseniz haber verin düzeltelim.

Alıntıları Göster
    1.6
    Rapor Ekranı geliştirildi.
    Grafik Paneli eklendi.
    Yeni grafikler eklendi.

• quote:

1.6
    Rapor Ekranı geliştirildi.
    Grafik Paneli eklendi.
    Yeni grafikler eklendi.

Alıntıları Göster
    Güncelleme yaptım.
  • Tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Ustam sana bir soru, bu excel'in kaçıncı levelindesin
  • Mühendislik var galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

Mühendislik var galiba
    Eline sağlık
  • Çok güzel olmuş eline sağlık.
  • ozgutozkan kullanıcısına yanıt
    Hocam çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyorum fakat her seferinde depoyu fullemiyoruz malesef. Buna yönelik bir çalışmanız var mı ?
    Programın geliştirilmesi bakımından güncel akaryakıt fiyatlarını da il ilçe seçerek yakıt firmalarının sitelerinden çektirebilir miyiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PyRRhiC

Hocam çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyorum fakat her seferinde depoyu fullemiyoruz malesef. Buna yönelik bir çalışmanız var mı ?
    Programın geliştirilmesi bakımından güncel akaryakıt fiyatlarını da il ilçe seçerek yakıt firmalarının sitelerinden çektirebilir miyiz ?
    @exotic. @forumu @ihtiyarjedi @derniere
    Teşekkürler Güle güle kullanın.

@amanhem
    Seviye filan bilmiyorum. Bu programı en iyi bilenler muhasebeciler.

• quote:

@exotic. @forumu @ihtiyarjedi @derniere
    Teşekkürler Güle güle kullanın.

@amanhem
    Seviye filan bilmiyorum. Bu programı en iyi bilenler muhasebeciler.
    @UssuzAdam
    Mühendislik yok bilgisayar öğretmeniyim. Ablam bile anlıyor excelden işine gelince merak da varsa öğreniyorsun. Bu yaz buna merak sardım ondan yaptım. Merak bilmekten iyidir.

@PyRRhiC

Aynen bende depo konusunda çok düşündüm. 2 şekilde yapılabilir. 1 yöntemde depo tam dolum mu değil mi diye sorulur ona göre hesap yapılır. Bunun hakkında baya düşündüm ve düşünmeye devam ediyorum. Yapması çok zor çünkü hesaplar ve formüller baya uzun olur. Ondan dün 2. bir yöntem geliştirdim. Yarım dolumlar kenara yani başka bir sayfaya yazılıyor. Tam dolum yapılana kadar yazılıyor. Tam dolum olunca asıl listeye kopyala yapıştır için verileri hazır hale getiriyor. Sonuçta ne kadar yakmış. Km başı ne kadar yakıt tüketmiş gibi verileri bulmak için tam dolum gerekli yoksa yanlış olur. Bir tane örnek ekliyorum. Nasıl böyle olur mu fikirlerinizi söyleyebilirsiniz. Henüz taslak aşamasında sayılır.

https://yadi.sk/i/by5cZ364vjtjG

• quote:

@UssuzAdam
    Mühendislik yok bilgisayar öğretmeniyim. Ablam bile anlıyor excelden işine gelince merak da varsa öğreniyorsun. Bu yaz buna merak sardım ondan yaptım. Merak bilmekten iyidir.

@PyRRhiC

Aynen bende depo konusunda çok düşündüm. 2 şekilde yapılabilir. 1 yöntemde depo tam dolum mu değil mi diye sorulur ona göre hesap yapılır. Bunun hakkında baya düşündüm ve düşünmeye devam ediyorum. Yapması çok zor çünkü hesaplar ve formüller baya uzun olur. Ondan dün 2. bir yöntem geliştirdim. Yarım dolumlar kenara yani başka bir sayfaya yazılıyor. Tam dolum yapılana kadar yazılıyor. Tam dolum olunca asıl listeye kopyala yapıştır için verileri hazır hale getiriyor. Sonuçta ne kadar yakmış. Km başı ne kadar yakıt tüketmiş gibi verileri bulmak için tam dolum gerekli yoksa yanlış olur. Bir tane örnek ekliyorum. Nasıl böyle olur mu fikirlerinizi söyleyebilirsiniz. Henüz taslak aşamasında sayılır.

https://yadi.sk/i/by5cZ364vjtjG
    emeğinize, beyninize sağlık. kapatırken excel çalışmayı durdurdu hatası alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shakircan -- 26 Eylül 2016; 17:45:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shakircan

emeğinize, beyninize sağlık. kapatırken excel çalışmayı durdurdu hatası alıyorum.

Alıntıları Göster
    @shakircan

Sizdeki excel de bir sorun var. Başka dosyalar ile çalışırken de aynı hatayı veriyor mu?
  • ozgutozkan kullanıcısına yanıt
    Isim geregi excelde cok calisiyorum. Bir tek bu dosyada problem yasadim. Onceki surumu de indirmistim ondada ayni sey olmustu. 2010 kullaniyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.