Şimdi Ara

Araç iade konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
8.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçenlerde 6 ay önce aldığım aracımı sattım. Alacak olan kişi uzaktan geleceği için gelmeden exper yaptır ona göre geleyim dedi. Experi yaptırdım ve whatsapp dan exper fotoğraflarını attım. Yaptırdığım exper firmasının sahibi ile alıcıyı görüştürdüm. Araçta dediğim harici birşey çıkmadı ve ertesi gün satış yapıldı.

Bugün beni arayıp bu araç önden hasar almış. Şasesinde işlem yapılmış ve airbagleri tamir görmüş aracı geri al yada 8000tl öde yoksa dava açarım dedi.

Bende aracı geri alamayacağımı. Parayı başka yerde kullandığımı belirttim. araca gereken exper yapıldı. Geldiğindede söylemiştim benim yaptırdığım exper raporuna güvenmeyebilirsin istersen gidelim farklı bir expere demiştim. Gerek yok deyip noterden satış yapıldı.

Böyle bişey mevcutsada kendisine 3000tl gönderebileceğimide söyledim. Bunu kabul etmedi dava yoluna gideceğini söyledi.

Araçta km çekilme gibi birşey mevcut değil.
    Pert kaydı ağır hasar kaydı yok. Kendisine satıştan önce 700 tl hasar kaydı olduğunun bilgisini vermiştim.

Bu sebeple aracı dava yolu ile iade etme şansı varmıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aracta bahsedilen hasarlar var mi? Ekspertiz raporunda bunlar belirtildi mi?

Ayrica Hic birsey elde edemez.

• Fotoğraf attı sorunlarla ilgili. Evet belirtilen sorunlar var. Benim yaptırdığım exper raporunda bu durumlar yazmıyor ve boya değişen durumu mevcut motor % ,süspansiyon durumu mevcut. Sanırım hiç bir exper hava yastığı kontrolü ve hasar kaydı kontrolü yapmıyor.

• neden para odemeyı kabul ediyorsun onu anlamadım. aracın eksper raporu ortada. aradan 6 ay gecmıs. belkı kazayı ondan habersız aıle uyelerınden bırı yaptı.

istedigi yere gitsin. birşey olacaksa expere olur. sana hibirşey olmaz.
  • Xoßi kullanıcısına yanıt
    Yapılıyor aslında ama her ekspertiz değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

neden para odemeyı kabul ediyorsun onu anlamadım. aracın eksper raporu ortada. aradan 6 ay gecmıs. belkı kazayı ondan habersız aıle uyelerınden bırı yaptı.

istedigi yere gitsin. birşey olacaksa expere olur. sana hibirşey olmaz.
    Aracı ben alalı 6 ay oldu. Ben geçen çarşamba sattım 29.08 tarihinde. Arada bir mağduriyet varsa beraber giderelim diye ödeme yapmayı kabul ettim. Yoksa bende istemem cebimden para çıksın.

• böyle kabullendinize göre muhtemelen sizde biliyordunuz veya arada bişiler döndü.

Exper raporu olan bir aracı sattıktan sonra hiçbir kuvvet bana şurasında bu varmış, burasında bu varmış diye arayıp parasını isteyemez.

Exper sonrası sattıktan sonra alıcının muhatapı ben değilim exper firmasıdır.

Sonucta elinizde rapor var.
  • Kardeş senin herşeyden haberin varmış.Adama dememişsin.Expertiz yaptırıp benim yptığım expertize güvenmezsen başka yerdede yaptır demişsin.Buna bana birisi dese anında vaz geçerim araçtan.He adamda hatalı ama sende darbeden haberdarsın eğer yalan expertiz raporu belirttiysen ve raporun bir kopyası adamdaysa mahkeme onun lehine olur.Ayrıca 8000 tl istemeside onun ayıbı noterde imza atıldımı iş biter.Öyle uzaktan sen baktır arabana ben gelip alıyon.Neyin kafası bu.Her neyse senin vicdanen onun beyinen hatası var bence.Geçmiş olsun.Sen yalan beyan yapmadıysan sorun yok.Otur kahveni iç keyfine bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mjordan2345 -- 2 Eylül 2018; 21:22:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Aracta bahsedilen hasarlar var mi? Ekspertiz raporunda bunlar belirtildi mi?

Ayrica Hic birsey elde edemez.
    birde bu hırsızlar çıktı.
  • Ben alırken yaptırdığım exper raporu hala elimle. Ona güvenmeyip güncel exper istedi bende yaptırdım. Ayrıyetten benim yaptırdığım experede güvenmeyip istersen gidelim farklı expere dedim. Oda gerek yok deyip notere geçtik.

Arada yalan beyanım falan olmadı. Arabadan teknik olarak anlamam. Alırken Yaptırdığım exper raporuna göre olan biteni beyan ettim. Alıcının belirttiği hasar durumundan bilgim yoktu. Mahkeme falan uğraşmamak için 3000 ödeyecek gücüm varken vereyim dedim. Buda vicdanen kişinin mağdur olmasından dolayıdır. Exper ayarlayıp şunu yaz bunu yazma gibi şeyler benim harcım değil o konuda içim rahat. Kaldıki hiç bir experin kendini bu gibi kendini riske atacak durumların altına kaşe imzasını basmaz.

• Bence siz satış işleminde yeterince dürüst davranmışsınız.Geri adım atmanıza gerek yok.Suç varsa bence de expertizin suçu.
  • Aradan 6 ay geçmiş belki sizden sonra kaza yaptı çakallık yapıyor ? Hiç bir ekspertiz şasede ki hasarlı kısma hasarsız yazmaz. Adam sizi yolmaya çalışıyor beş kuruş göndermeyin
  • Aradan 6 ay geçmedi hocam. Aracı ben alalı 6 ay oldu.

@ykaya1983

Dürüstlükten kasıt nedir anlamadım. Ben aracı alırken yaptırdığım exper raporunu gönderdim. Extra bir exper yaptır dedi yaptırdım yolladım. Alırken bana söylenenleri söyledim. Aracın altına yatıp ne var ne yok diye bakmadım. Açıkçası baksamda anlamam zaten. 2 experin gözünden kaçanı nasıl oluyorda bu adam farkediyor onuda anlamadım doğrusu. 1 hafta içinde araçla kaza yapıp aracı tamirmi yaptırdılar diye düşünüyorum.

• Telefonu açmayın bu kadar basit

• Sanırım bu adam aracı yakın zamanda aldı.
    Her şey anlattığın gibiyse para ödemene gerek yok.
    Neden hukuksal açıdan sorun yaşayacağını düşünüyorsun ki?
    Elinde yaptırdığın eksper raporları ve yazışmalarınız duruyorsa endişe edecek bir şey yok.

Yok eğer ortada bilmediğimiz bir detay varsa bilemiyorum.
  • Para falan ödeme gerekirse dava açsın. Senin bir kusurun yok. Sen iyi niyetli davranmışsın yine, kaldı ki çakallık yapıp bildiğin hasardan bahsetmeseydin bile yine ödeme adam manavdan hıyar almıyor sonuçta her şeyine baktırması gerekir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ofabiya

Sanırım bu adam aracı yakın zamanda aldı.
    Her şey anlattığın gibiyse para ödemene gerek yok.
    Neden hukuksal açıdan sorun yaşayacağını düşünüyorsun ki?
    Elinde yaptırdığın eksper raporları ve yazışmalarınız duruyorsa endişe edecek bir şey yok.

Yok eğer ortada bilmediğimiz bir detay varsa bilemiyorum.
    Arada farklı bişey geçmedi. İlanda bahsettiklerim ile experde çıkanlar aynıydı. Belki bende alırken expere girdiğinde araç aynıydı bu detayı bilemiyorum. Sonuçta 2 kere expere giren bir araç var ortada. Yazışmalar mevcut. Israrla 2 gündür para vermeye zorladığı ve beni dava edeceğini söylediği için ayrıca mahkemedir, duruşmadır uğraşacak vaktim olmadığı için 3000 vermeyi teklif ettim. Kabul etmeyip inatla 8000de diretince istediğinizi yapmakta özgürsünüz dedim ve görüşmeyi sonlandırdım.

• Memlekette çok sakat var. Yaz zarflıyor para kopara bilmek için yada ruh hastası kafasına taktı. Zarf attıysa başarılı olmuş 3 bin alıyor biraz zorlar 5 bin yapar. Böyle tiplere prim vermeyin.

Aracın fiyatını göremedim.

2010 yılında cbr 125 motor sattım. Genç bir çocuk motordan anlayan arkadaşıyla geldi aldı. Sonra tekrar geldiler abi bu motora önden girmişler. Paramı geri ver falan diyor. Dedim anlat olayın aslını motoru kötüleme. Babası izin vermemiş. Geri aldım motoru. Maddi kayıpsız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zkurt86

Memlekette çok sakat var. Yaz zarflıyor para kopara bilmek için yada ruh hastası kafasına taktı. Zarf attıysa başarılı olmuş 3 bin alıyor biraz zorlar 5 bin yapar. Böyle tiplere prim vermeyin.

Aracın fiyatını göremedim.

2010 yılında cbr 125 motor sattım. Genç bir çocuk motordan anlayan arkadaşıyla geldi aldı. Sonra tekrar geldiler abi bu motora önden girmişler. Paramı geri ver falan diyor. Dedim anlat olayın aslını motoru kötüleme. Babası izin vermemiş. Geri aldım motoru. Maddi kayıpsız.
    Zarfda olabilir. 3bin vermeyi o anki psikolojiyle ve baskı ile kabul etmiştim. Şimdi 3bine tamam desede vermeyi düşünmüyorum. Artık inceldiği yerden kopsun diyeceğim. Çünkü expertiz raporları elimde. Whatsappdan gönderdiğim expertiz bilgiside mevcut. Yani gizlediğim sakladığım bişey yok. Alıcı aracın altına yatıp detaylıcada inceledi. Bende içine sinmediyse farklı bir expertize götürebileceği teklifinide yaptım. Bakalım artık önümüzdeki günlerde nasıl bir süreç beni bekliyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.