Şimdi Ara

Araç Değerleme Sarı Site

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Aracınızın değeri ile buradaki sistemde gerçeklik payı var midir?
    Bilgi amaçlı paylaştım.
    Araç Değerleme Sarı Site

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam şarja tak şunu allah aşkına

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nasıl Hesaplıyoruz?

sahibinden.com’da son 1 ay içinde yayınlanan ilan verilerine göre, aracın marka, model, üretim yılı, yakıt tipi, vites türü, kasa tipi ve kilometre gibi değişkenler ve ilanda yayınlanan fiyat kullanılarak oluşturulan istatistiksel modelleme ile hesaplanmaktadır. Hesaplamada aracın boya, hasar durumu ve ek donanım özellikleri gözetilmemiştir.

Önemli detaylar eksik geliştirilirse iş görür haricinde hatasız ve ekstra olmayan fiyatlar bana gayet tutarlı geldi , şu anlık otoraporun sistemi güncellendiyse o daha mantıklı (değişen boya vs durumu tramer var) , otokaça nın hesap sistemide güzel ancak boya tramer girişi yok

https://otorapor.com/Arac/FiyatBul

https://www.otokaca.com

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İyide millet sarı siteye ilan verirken doğru verileri girmiyorki yapılan kıyas doğru çıksın. Çoğu yalan yanlış zaten.

• Kendi ve çevremdeki araçları değerlendirdim, fiyatlar gayet tutarlı çıktı. Zaten bir aralık veriyor oda aracın kaza boya vs durumuna göre fiyatı alt üst banda dayıyor.
    Arabam.com dan daha doğru fiyatladı.
  • Son 1 ayın yayına giren ortalama istatistiklerine göre değer biçiyor. Halbuki ilan kaldırma sürecinde ilanın neden kaldırıldığını sorup (satış, vazgeçme vs) ona göre satılan araçların istatistiklerini çıkarsa daha isabetli olurmuş. Koskoca sarı sitede de şunu düşünecek personel yoksa hepsi beleş maaş alıyor demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 18 Eylül 2019; 14:2:2 >
  • Arabam.com ile otokaca dan alacağım aracın piyasasına bakıyorum.

Sarı sitedeki ilanlar ile en düşük +5-15 K fiyat farkı çıkıyor.

2 ay önce aynen bu sitelerde yazdığı gibiydi fiyatlar.

Neye göre belirleniyor bilmiyorum ama şuan ki ilanların hepsi aşırı şişirme.

Not: Sahibinden.com üzerinden değerlemeye baktım. 72 İLE 75 arası fiyat çıkıyor. Km'de 50.000 olarak hesapladım.
    Arabam.com da fiyat değerlendirme sisteminde 67-69 yazıyor. Neye göre bu fiyatı belirlemiş ? o fiyata ilanda yok
    İlanlara bakıyorum, en makulu 75.000 Km de 78.000 fiyat yazmış.

Diğerleri 80-85 hatta 87 yazan var.

2 ay önce böyle değildi, delinin biri kuyuya taş attı , herkes arttırdı fiyatı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 22mert -- 18 Eylül 2019; 14:18:54 >
  • Hocam sarjin dolunca tekrar konusalim favoriye aldim ilani

• BigMuffin kullanıcısına yanıt

• 10'dan fazla arabada denedim fiyatlar gerçekçi.

Diğer sitelerde verilen fiyatlar, aslında "olması gereken" fiyatları veriyor.Sarı site ise direk "olan" fiyatı veriyor.Aradaki fark bu yüzden.

Şimdi sende biliyorsun, altındaki 8 yaşındaki arabanın o fiyat etmeyeceğini.Fakat sarı siteye bi giriyosun, senin arabanın kırk taklalası, diğer sitelerin verdiği tekliflerin üstünde.Sende diyosun ki, aa bak bu bile şu fiyatsa benim ki bu kadar eder.

Herkes böyle diye diye 1-2, 1-2; bi bakıyorsun aynı arabanın en ucuzu, 2 ay önceye göre 10bin artmış.

• Model gir, km gir, al sana fiyat.
    Böyle iş mi olur ?
    İyide kaza var mı?
    Bakımları var mı?
    Bakımları nerede yaptırmış?
    Fiyat böyle çıkmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: baykus_reyis

Hocam şarja tak şunu allah aşkına
    Pil yeşil renk yanıyor. Yani zaten şarjdayken çekmiş ekran görüntüsü.

• Hocam o pil sarı, çizdiğim ok yeşil. Ya da ikimizden biri renk körü. Araç Değerleme Sarı Site

• quote:

Orijinalden alıntı: Nejdet Ay

İyide millet sarı siteye ilan verirken doğru verileri girmiyorki yapılan kıyas doğru çıksın. Çoğu yalan yanlış zaten.
    +1 data kaynağı sağlam değil.

• quote:

Hocam o pil sarı, çizdiğim ok yeşil. Ya da ikimizden biri renk körü.
    2’ miz de doğru görüyoruz. Ama fotoğrafa dıştan bakınca yeşil gözüküyor. (En azından benim telefonda)
    Araç Değerleme Sarı Site

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-530508BB2 -- 18 Eylül 2019; 22:43:15 >

• Bende sarı hocam, neyse 😁

• quote:

Bende sarı hocam, neyse 😁
    Senin attığın fotoda sarı görüyorum. Kendi attığım fotoda yeşil görüyorum.
  • Az önce baktım ve çok az farkla doğru çıkardı. Yalnız 3 kağıtçılar ve aracında boya / hasar bulunupta bunları yazmayan kişilerin girdiği verilerle doğru düzgün piyasa analizi yapması mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 18 Eylül 2019; 22:44:2 >
  • Selamlar ben de böyle bir sitede değerledim, fiyatı doğru verdiğini düşünüyorum: Arabam Kaç Para?

• Hizli satış için otomanakit öneririm. Sahibinden kendi sistemini kullanıyor.

https://www.otomnakit.com/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.