Şimdi Ara

Arabasız kaldım, içimi dökmek istedim.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
1
Favori
7.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ya bi git kumda oyna

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende aracımı sattıktan sonra tekrar alana kadar yaklaşık 1 ay kadar arabasız kaldım. gerçekten çok zor geldi. Siz ev almakla çok iyi etmişsiniz. İnşaallah tez zamanda tekrar otomobil sahibi olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knight_Hammer -- 24 Şubat 2018; 0:17:40 >
  • Sattığınız araç ne bilmiyorum ama ayağınızı yerden kesecek bir araç alabilirsiniz. İlla 40k 70k 100k olacak diye bir şart yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam arabada alınır, evde alınır. Sağlığınıza dikkat edin. Umarım borcunuzu kısa zamanda kapatırsınız :)

durduğu yerde masraf açan bir araba olacağına bırakın hiç olmasın..

bakımı, lastiği, vergisi vs vs derken eskisi bile masraf.

• Kesinlikle en doğru kararı vermişsiniz hocam.Neredeyse bütün yorumlarda denildiği gibi arabayı sonra da alırsınız, işinizi görecek kadar olur ama olur yani. Hayırlı olsun.
  • Çalıştığım yerdeki 2 kişi araçlarını satıp ev aldılar. Birinin 2013 focusu vardı digerinde 2012 corolla. Aradan 5-6 ay geçti biri taksi çıkması Albea digerı Siena aldı

• yagızalp Y kullanıcısına yanıt
    Arabasız kaldım, içimi dökmek istedim..

• Ev almakla çok iyi bir karar vermişsiniz hayırlı olsun fakat ayağını yerden kesecek kadarda olsa bir araba mutlaka gerekli bencede.

Aynı durumdan bende geçtim ev aldıktan sonra arabayı sattım idare ederim diye düşünüyordum başlarda. ama 4-5 ay zor sabrettim bir brodway aldım Uygun fiyatlı ekonomik ve az yakıyor ayağımı yerden kesiyor çokta memnunum. öyle korktuğunuz kadar masraf çıkarmayacak bir araba bence. en azından benimki öyle. İyi bir araştırmayla şöyle temiz kullanılmış birini buldunuz mu hiç başınızı ağrıtmaz parçaları da uygun fiyatlı zaten. Yağ değişimi 50 tl

Hele çoluk çocuk oldumu evde araba şart bence. siz yine 3-5 ay bir deneyin çok eksikliğini hissetmesseniz böyle devam edin ama arabasız olmayacak derseniz korkmayın alın bir brodway rahatınıza bakın. Ölümlü dünya çok ta kasmaya gerek yok.

• Ev almakla çok iyi etmişsiniz, ben 2 hafta arabasız kalmıştım, gerçekten zormuş, son arabamı alırken eskisini de satmayıp aldım çift araba büyük rahatlıkmış, gün doğmadan neler doğar inşallah ilerleyen zamanda eliniz bollaşır da alırsınız, Allah kimseye muhtaç etmesin.
  • Kiradan kurtulmak için yapılacak her hamle doğrudur. Maddi boyutunu da geçtim ev sahibinin gölgesi altında huzursuz yaşamaktansa her türlü zorluğa katlanıp ev almak en mantıklısı.

• büyükşehirdeyseniz bütün taksiler sizin. bunun überi itaksisi var daha.

insanlar araba kapının önünde yattığı halde sigortası mtvsi bakımı yılda binlerce para ödüyor ama gezmeye giderken 50tl taksi parası cok geliyor bizim insanımıza. üstelik gittiğin yerde park yeri arama derdi otopark ücreti v.s. de yok.
  • ?
  • Hocam konuyu hortlatayım dedim, ne yaptiniz ucuz yollu bir araba alabildiniz mi?

• bobbylone B kullanıcısına yanıt
    Aldim kardesim elhamdulillah. Mevla nasip etti :)

• Allah daha buyuk dert vermesin.Sagliginiz daim olsun.O kaybolursa adgiginiz nefes bile haram olur.İsin ilginc yeterincede yas almissiniz🤔.Bos verin bunlari.Colugunuz ile cocugunuz ile huzurlu yasayin.

• yagızalp Y kullanıcısına yanıt
    Araba almaya gücüm yok, son nefesime kadar eve girdim, gırtlak dolusu borcun içindeyim diyen adamda en fazla 3 bilemedin 5 ayda hurda da olsa bir otomobil alıyor, çünkü çoluk çocuklu bir aile arabasız olmuyor artık günümüzde, arabasız idare ediyorum diyen adamda başka türlü de olsa; kiralama, ödünç alma vs. bir şekilde ihtiyacını hallediyor.
  • froster2006 kullanıcısına yanıt
    Allah razi olsun kardesim. Sene basi Allah nasip etti aldim ayagimi yerden kesen bi araba elhamdulillah :)

Amin Allah bugunlerimizi aratmasin.

• Ben de ev için arabamı sattım, minibüsle gitmeye alıştım ama hastalık filan olunca konu komşudan 1-2 defa araba istemek zorunda kaldım. O zaman bir çaresizlik hissediyor insan.

Eviniz hayıurlı olsun, güle güle oturun .
  • Hayırlı olsun iyisini yapmışsınız. Henüz bekarım arabamı elimden geldiğince üst model iyi bir araba yapmaya çalışıyorum ama hep düşünüyorum iyi bir rakama ulaşınca bende ev almak için satarım. Ve sattıktan sonra ne alırım diyece düşünüyorum tek aklıma uyan 2.0 vectra b cdx :) Hayırlısı olsun bakalım ne olur ilerde...
  • anyhill kullanıcısına yanıt
    Sagol hocam Allah razi olsun

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.