Şimdi Ara

Arabasız kaldım, içimi dökmek istedim.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
1
Favori
7.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Senkei

1 ay sonra araç bakmaya başlarsınız

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-tas-auto-dan-emsalsiz-temizlikte-masrafsiz-hyundai-accent-1.3-ls-526207822/detay

Bir aya bile kalmaz.

Eviniz hayirli olsun. Arabasiz olmuyor ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: yagızalp

istanbulda ortalama veya ortalamanın altında bir semtte 2+1 1200- 1300 liradan aşağıya ev yok. Olay sadece kira verdim bitti olayıda değil zaten.

ısrarla istanbulda yaşamayı çalışanları anlamıyorum zaten. sanki ülkede başka yer kalmadı kafada silah illa orda yaşanacak. bir insan ancak kendi kendine bu kadar eziyet çekebilir.
  • TSY kullanıcısına yanıt
    İstanbul dan başka şehre gidene ''oo beyim bu işin, bu evin, bu da araban hadi selametle yaşa'' mı diyolar, olayınız ne sizin yav? Boş boş konuşuyosun.

Ya kardeş boş konuşmaya mı geldin buraya sanane orda yaşamışım burda yaşamışım. Sen kimin hangi şartlarda neden nasıl kimle ne şekilde ne zamandır vs vs gibi durumunu hayatını bilmeden ahkam kesiyosun ordan birader. Yaşın kaç bilmiyorum ama belliki daha 20 li yaşların başındasın. öyle hayat senin kafanda tasarladığın gibi kafam atarsa gider sahil kasabasında yaşarım balık tutar yerim le olmuyo. Herkesin kendine göre geçerli nedenleri var emin ol. Ayrıca eziyet falanda değil ne alaka? Başka şehirde evler bedava mı? İstanbul harici yaşayan herkesin altında evi arabası mı var?
  • Marmaratic M kullanıcısına yanıt
    Şartlar elverse 1 saat bile beklemem. Ama mecbur kalınca 1 ay da beklenir 111 ay da beklenir. Napıcam beklemeyip para mı basıcam evde :)
  • quote:

Şartlar elverse 1 saat bile beklemem. Ama mecbur kalınca 1 ay da beklenir 111 ay da beklenir. Napıcam beklemeyip para mı basıcam evde :)

20 liralik araba hocam cokta buyutme gozunde. Evindeki telefonlar bile 5 lirayi geciyordur.
  • quote:

İstanbul dan başka şehre gidene ''oo beyim bu işin, bu evin, bu da araban hadi selametle yaşa'' mı diyolar, olayınız ne sizin yav? Boş boş konuşuyosun.

Ya kardeş boş konuşmaya mı geldin buraya sanane orda yaşamışım burda yaşamışım. Sen kimin hangi şartlarda neden nasıl kimle ne şekilde ne zamandır vs vs gibi durumunu hayatını bilmeden ahkam kesiyosun ordan birader. Yaşın kaç bilmiyorum ama belliki daha 20 li yaşların başındasın. öyle hayat senin kafanda tasarladığın gibi kafam atarsa gider sahil kasabasında yaşarım balık tutar yerim le olmuyo. Herkesin kendine göre geçerli nedenleri var emin ol. Ayrıca eziyet falanda değil ne alaka? Başka şehirde evler bedava mı? İstanbul harici yaşayan herkesin altında evi arabası mı var?

Hayat benim hayatım eğer ben istediğim gibi yönlendiremiyorsam başkasının istediği hayatı yaşıyorum demektir.

Benim nerde karnım daha çok doyup mutlu oluyorsam orada yaşarım yemişim şartını şurtunu sizinki allah benim böyle yaşamamı istedi alın yazımmış deyip yaşayacağım demekten öte değil ben o kadar aciz değilim size hayatınızda başarılar.

Bu akşam show tv de haberlerde geçti kadının 5000 tlsini çalmışlar kameraya dediği şuydu allah benim paramın çalınmasını istedi napalım alın yazımmış. Ama haram para değildi diyor.

Şahsen tek maaşla yaşıyorum 2000 cc aşağısında arabada almam evsizde durmam hayatımın yaşantınsın ödünde vermem.

Benim prensip ve şartlarım vardır bana uymazsa ne o işte çalışırım nede orada yaşarım. Hayatı ben yönlendiririm hayat beni değil. 27 yaşıma kadar sizin gibi düşünüyordum. 28 inde Evlendim 2 çocuğum oldu hanım dediki kazık mı çaktın bu şekilde bende bakındım neden başkalarının şartlarına göre yaşıyorum ilk başta biraz bocaladım sonra sistemimi oturturum. Şimdide rahatını ve sefasını sürüyorum.

Size tavsiyem sizde kazık çakmayın bir yerlere.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• doğru kararı vermişsiniz hatta geç bile kalmışsınız keşke o 50bin tl ev sahibine değil krediye gitse idi.
  • Sene 2008 de aynısını yaptım. 2.5 sene arabasız kaldım sonra doğan aldım işimi gördüm sonra 5 sene acent admire kullandım bu sene fluence aldım. Doğru karar vermişsiniz sonra araba alırsınız.

• Hocam ev her zaman alınmaz da araba alınır.

İstediğin yerdeki evi bulduysan elinde avcunda ne varsa satarsın alırsın. Allah korusun doğal afet olmadıktan sonra eve bir şey olmaz. Doğal afette araba da elde kalmıyor ki zaten.

Benim düşüncem de sizinle aynı. Evi bulursam arabayı satarım ama zaruri ihtiyaçlar için 10 binlik de olsa piyasada tutulmayan görece modelli bir araç alıp iyi kötü işimi görürüm diye düşünüyorum.
  • Otoban yapıp duracaklarına tramvay hattı kursalar şehirlere avrupada ki gibi tüm şehri dolaşan 24 saat çalışan arabaya gerek kalmaz

• Yagizim niye hayal olsun ? Al bir broadway r9 binip gidersin her yere bizim kisladaki sivil memur gunluk 20 km yolu gel git yapiyor. O insan degil mi o arabaya biniyor ? Bu arabayi Millete soyletince burun kiviriyor yuzunu eksitiyor begenmiyor. Yok yolda kalirsin yok cok masraf acar falan. Binenler niye biniyor madem yolda kaliyor agir masraf aciyorsa adam satmiyor memnun olmasa bozulsa yolda biraksa satar. Gunluk kullaniyor ise gel git yapiyor.

Ev kirasi 3 sene 50 bin tl vermissen ayda 1300*36 Ay toplam 46.800 tl villada mi oturuyorsun 1300 tl kira nedir 500 tl veriyorlar bizim burada 3+1 dogalgazli evler

• Ev için ehliyeti aldığım gün arabayı satmak zorunda kalmıştık :D 1 2 gün üzülsekte şimdi kira vermeden rahat rahat oturuyoruz hala araba yok en iyisini yapmışsınız hocam :)
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Kardes iyi guzel soyluyosunda istanbulda 500 e birak 3 arti biri kulube bile vermezler. 1300 gibi rakamlar burda ortalama bi semtte ortalama bi 2 arti bir daire kirasi. Luks daire nezih semt falan filanda degil yani. Bildigin siradan aprtman daireleri.

• Üstad öncelikle doğru bir karar vermişsiniz üzülmeyin hatta sevinin bence ev sahibi olacaksınız

Araba olarak da imkan varsa alın 6-7 kağıda binek tip bir toros parça bedava ne olur ne olmaz kapıda dursun acil ihtiyaçta işinizi görür

• öncelikle hayırlı olsun,bencede doğru olanı yapmışsınız.aynı senin yaşlardayken ,iki çocukla ev borçlarından dolayı arabamı satmıştım.yaklaşık beş sene araçsız kaldım.arabaya alışınca araçsızlık çok koyuyor,alışmasaydık o kadar koymazdı,bu bir gerçek.düşük bütçeyle araba belki alırdım ama yürütecek,ekstra bi masraf çıkarsa yaptıracak param kalmıyordu.sabrettik borçlar bitince araba aldık,değiştirdik vs.sende sabret.Allah sağlık versin. kendi hesabına göre bir yol çiz,araba ilerde gelir gene.
  • Hayırlı olsun. Kelepir olmadıkça ev işi çok maliyetli şu an. 2012 yılında alsa idin %60 karda idin. Ev için doğru zaman düşük fiyatlar ve düşük faiz ikilisi.

• Bir eğitimde söylemişlerdi. Çok mantıklı bir düşünce "Türkiye' de önce ev gelir, aman bir evini alsın denir". "Gelişmiş ülkelerde önce eğitim gelir, okusun, dil öğrensin, belgelerini ve sertifikalarını alsın ev nasılsa alınır düşüncesi hakim" denmişti. Tabi ülkelerin dinamikleri farklı kabul ediyorum ama şu bir gerçek ki okul - askerlik - evlilik - çocuk - mal edinmek zincirinde evlilik veya çocuk öncesinde kendini geliştirmeyi ve katma değer yaratmayı başaran her birey istediği eve ve arabaya daha kolay sahip olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SmuraY -- 23 Şubat 2018; 9:34:8 >
  • Ev hayırlı olsun. Bence araba alıp kendinizi sıkmayın, belliki limitleri zorlayıp bir rakama çıkmışsınız

Kapıda araba bağlamayın, kasko, sigorta, muayene , bakım, ufak tefek masraf derken kapıda yatsa 3000 tl demek

3000 tl ile herhangi bir acil durumda atlayıp taksiye işinizi görürsünüz

Acil birşey olmazsa o da bütçede kalır

Tekrar hayırlı olsun

• Ben olsam broadway alırdım.
  • yagızalp Y kullanıcısına yanıt
    Bu sebepten dolayı İstanbul'a nal çakmayıp buralara göç ediyorlar ve para biriktirip ev alıyor demek ki insanlar. Trafik falan eskiye nazaran çok arttı ev fiyatları da şehir merkezine 1 saatlik mesafe yerlerde çok ucuza. Gelmeyin kardeşim buralara azıcık maaş alıp sonrada para yetmiyor hayat pahalı diyorsunuz. Doğuda,Karadeniz de şurada burada yaşayan insanlar enayi mi ? İş bulup adamlar temelli oraya buralara yerleşiyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.