Şimdi Ara

Arabamı duvara sürttüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
7.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar evin kapalı otoparkından çıkarken içerde u dönüşü yapmam gerekiyor ve otopark dar olduğu için geri geri gelirken sol arka çamurluğu duvara sürttüm. Sizce yaptırması ne kadar tutar, daha az gözükmesi için ne yapabilirim
    Arabamı duvara sürttüm
    Arabamı duvara sürttüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alihan Günel -- 9 Ocak 2020; 17:41:53 >

• İlk önce pasta cila çektirin, tamamen düzelmezse muhtemelen kalanı lokal boya ile düzeltilir. Pasta cilanın fiyatlarını bilmiyorum malesef.
  • Hocam geçmiş olsun. Dikkatsizlikten sürttüyseniz yapacak bir şey yok ama aynadan göremediyseniz ayna ayarınızı düzeltmenizi tavsiye ederim.

Hasarda düzeltmelik ufak şeyler var, ayrıca boya da atılınca tüm masrafınız 300'ü bulmaz. Tahminim 200 TL civarı.
  • shkoksal kullanıcısına yanıt
    Hocam aynadan gördüm çok yaklaştığımı fakat acele işim olduğu için dikkat etmedim o kadar, aracı da yeni aldık daha birkaç ay oldu moral sıfır.
  • Alihan Günel A kullanıcısına yanıt
    Çok ama çok üzüldüm. Şirket aracınız sanmıştım.

Canınız sağ olsun yine de, nazarlık olsun bence. Pasta cila yaptırın, boyatmaya gerek bile yok. Ben kendi aracımı ne zaman kusursuz görüntüye kavuştursam başıma bir şey geliyor. Geçenlerde park halinde vurup kaçmışlar. Aynı sizinki gibi olmuştu, yaptırmadım. Nazarlık. :)
  • shkoksal kullanıcısına yanıt
    Size de çok geçmiş olsun, yorumunuz için teşekkür ederim.
  • Fotoğraflara göre çizikler yüzeysel gibi derin değil, pasta cila ile halledilir.
  • Geçmiş olsun. Pasta ile cila düzelecek şey değil. Boyayı kaldırmış. Mecburen lokal boya yapılması lazım.
  • Hocam aynı şekilde kapalı otoparkta sağ arka kapıyı sürtmüştüm bende, araç 2 aylıktı. İnsanın morali bozuluyor gerçekten. Tavsiyem hiç pasta cila ile uğraşma bu hasarda asla işe yaramaz, kaldı ki aracında göçük var. Ya bu işlerle ilgilenen üst düzey firmalara git restorfx gibi, sor ne yapabilirler diye. Yada auto king tarzı yere git göçük artı lokal boya yaptır. Benim renkten dolayı lokal olmaz dediler komple boyatmıştım kapıyı mecburen.
  • Amma acemiymişsin yahu git ehliyetli teslim et emniyete ben kullanamıyorum de
  • Islak bezle sil, öyle kalsın. Çok takma hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Islak bezle sil, öyle kalsın. Çok takma hocam
    Ben olsam boyatmazdım. araba boyatılmaz daha ciddi durumlarda sadece macun çekilir. sonra satarken bu araba boyanmış oradan çamurluktan darbe yemiş derler ve arabanın fiyatını aşağıya çekerler düşük fiyata satmak mecburiyetinde kalırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Draken 24 -- 9 Ocak 2020; 19:20:11 >
  • Rötuş boya atıp pasta cila yapmak gerek
  • Aynı yer aynı şekilde hasar aldı, yanlış hatırlamıyorsam serviste 250 tl civarı bir fiyata yapıldı, araç talisman yani aşağı yukarı aynı tutar, geçmiş olsun.
  • Vaybee bende ilk sürtmemi böyle yapmıştım
  • Geçmiş olsun.

Astarın altına geçen yerler var gibi bence paslanmadan boyatmak mantıklı. Macun ister mi ? İsterse attırmak mantıklı mı ? Macun atılırsa sonra çatlak olur mu ? Bence sorular bunlar.

Kaportacının işi varsa diyeceği "Havalar ısınınca nisan gibi gel". Demese bile ısınınca gitmek 50-100 lira oynatır gibi fiyatta. Şimdi yaptırsanız 400 ister.
  • Çok takilmamak lazım her genç kızın başına gelenlerden.. bir de bunun marspiyer ezen versiyonu var..

5-10dk geç kalmak, arabanın acemisi olmak normal şeyler...

Geç gitmek hiç gidememekten iyidir...

Bugün camurlugu ezersi yarin yaya ezersin.. önce sakin soğukkanlılıkla davranmak gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 9 Ocak 2020; 21:16:53 >
  • Kami Kaze kullanıcısına yanıt
    Nasıl bakıyorsunuz? . Nasıl derin değil? Oraya boya şart pasta cila kapatmaz
  • geçmiş olsun boya gibi duruyor

böyle böyle öğreniliyor bu melet malesef
  • son_samuray kullanıcısına yanıt
    Işığa göre belki daha derin belki daha az çizik, bu yüzden fotoğrafa göre yazdım.
    Kendi aracımda da benzerini yaşadım cila ile %70-80i kaybolur.
    Böyle bir şey için boyatmazdım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.