Şimdi Ara

Araba fiyatları düşermi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Önümuzdeki 2 ay icinde araba alıcam.Araba fiyatları düsermi sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha da yükselmesin de

• Düşmez. Aksine yükselir

• Hemen al alacaksan. Durdukça zarar edersin.

• Hiçbir zaman düşmedi, düşmez, düşürülmesi teklif dahi edilemez

• Hiç bir zaman düşmez aksine yükselir..

• Düşmez

• Bir tek Aralık ayında bazı markaların bazı modellerinde 1-2 bin tl kadar düşüş oluyor çok değil. Haricinde diğer modellere önce zam yapıp ardından indirim yapıyorlar, birşey değişmiyor yani.

• Türkiyede hiç bir şeyin fiyatı düşmez.
  • Talep azalmadığı müddetçe düşmesini beklemek hayalcilik olur.

• 3.yıl evvel bende senin gibi düşer diye ümit ederek tam 1.5 yıl sabrettim. Bu gün düşer yarın düşer diye diye 1.5 yıl geçti ve ilk tespit etiğim fiat 30.000-tlydi 1.5 yıl beklememden sonra eşimin ısrarıyla birden temmuz ayında almaya karar verdim ve 35.000-tlye aldım. Şu anda aracın sıfır fiatı 50.000-tl 3.yılda 15.000-tl zam gördü. Çok uzattım kusura bakma, sana tavsiyem ne kadar çabuk alırsan o kadar karlısın. Bırak fiaty düşmeyi bundan sonra çok çok daha fazla zamlar bekliyorum çünkü gidişat hiç iyi değil.
  • Devletimiz geçimini lüks diye tabir ettiği ürünlerden sağladığı ve bunlara rağbetin her geçen gün arttığı müddetçe araç fiyatları kesinlikle düşmeyecektir.
    Yani kdv ve ötv ve diğer saçma sapan vergiler olduğu ve oranları da abuk sabuk derecede yüksek olduğu sürece otomobil fiyatları her geçen gün artmaya devam edecektir.
    80.000 TL' ye aldığınız arabanın 35-40 bini vergiden oluşmaktadır siz düşünün... Eeee bir de insanların sesini soluğunu çıkartmadan hiç itiraz etmeden kapış kapışken indirim olacağını düşünmek absürtlük olur.

Eğer araç almayı düşünüyorsanız bir an önce alınız çünkü fiyatlar peyderpey değil patinaj çekerek artıyor. Nasıl bi ülkede yaşıyoruz Yaa Rabbi, her şey ateş pahası !!!
  • Vergiler ve döviz düşmedikçe araç fiyatları düşmez. Talep, zamlardan sonra biraz azalsada bi süre sonra normale dönüyor. Araç satanlar bunu bildiklerinden karlarından feragat etmiyorlar. Özetle normal şartlarda fiyatlar düşmez.
  • Var sayalimki dusecek , eger dusecekte olsa bu 1-2 ay icinde dgl yillari bulan bir surec gerektirir. Cunku fiyatlar cikarken 1 ayda cikmadi, zamanla ufak ufak zamlana zamalana bu seviyelere geldigine gore dusecek olsa ayni sekilde olur. Yani almak icin bekleyeceginiz bir kac ayin size pek bir faydasi olmaz. Eger dusecegini var sayarsak. Sahsi gorusum dusmez ufakta olsa artista olabilir. Cunku insanlar arac fiyatlarini sifir araca endeksliyor sifir arac fiyatlarinin dusmedigi surece 2.elde bir degisiklik olmaz...

• DüŞer düşer de artik damdanmi düşer catidan mi orasi bilmiyorum😃

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.