Şimdi Ara

Apple Store İstanbul - Değişim Koşulları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.889
Cevap
53
Favori
208.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu durumda herkesin şansını denemesini öneriyorum.. Kesin bir bilgim yok ne yazık ki.. Bir arkadaımda da telefon var buradan aldık diyor emin değiliz paralel mi yurtici mi diye. 2 yıl olmadığına eminiz ama garantisi bitmiş gozukuyor...
    Sansinizi deneyip bilgilendirirseniz sevinirim.

@veysel_lowe
    Chat yerine haftaiçi mesai saatlerinde Apple sitesinde bulunan Numarayı ararasanız yardım ederler

@ozgur06
    Benim MacBook Pro'm değişmişti Amerika'da 3-4 yıl önce yeni cihaz ile 1 yıl başlamıştı. Tam 1 yıl idi kontrol etmiştim
    Bugün değiştirdiğimiz cihazda ise Genius'in demesine göre (yanlış hatırlıyo olabilirim) 90 gün demişti eklenecek süre. Kalan Garantiye 90 gün daha yani.

Dediğim gibi Apple'da müsteri memnuniyeti çok ön planda, arayın, gidin, deneyin şansınızı. Apple Care satın alınarak destek uzatilabiliyor ama bu koşulları nasıl bilmiyorum(Garantisi biten telefona yapılır mı yapılmaz mı falan)

@Vatov
    Randevu al, git de ki ben bu ürünleri kutusuyla aldım, cihazla almadım. Şansını dene, eğer olursa bizide bilgilendirirsen seviniriz.

@Dilbilen
    Aynı şekilde deneyebilirsiniz şansınızı, ellerinde iPad farklı bir app ile kontrol ediliyor, bir kac bilgi vs. giriliyor ve onlardaki app direk gerekenin yapilmasını öneriyor.
    Ücretsiz değişim yapılmalı diyip depo'dan iPhone istet gibi bir yer vs. çıkıyor.
    Amerika'da MacBook'umda da bir sorun vardı garantisi bitmiş, orda da bir parça değimini önerdi Genius'in iPad'i.. Fiyatı o ekranda yazdı, yok dedim çıktım.

Amerika'da da garantisi biten eski bir MacBook Pro bir üstüyle de değiştirilmişti.. Kader kısmet bu işler biraz :))

Tüm Arkadaşların Dikkatine:

1-Türkiye'den Apple veya Turkcell vs. gibi mağazalardan alanlar
    2-Türkiye'den Paralel İthalat ile anlar
    3-Avrupa ülkelerinden alanlar
    4-Amerika'dan alanlar
    5-Diğer ülkelerden alanlar.

Eğer bu 5 farklı gruptan bir telefonunuz varsa ve SATIN ALMA tarihinizi biliyorsaniz üstteki siteye girip kontrol edin bakalım nasıl sonuçlar çıkıyor
    Bizim 4. Gruptan olan "Amerika'dan alanlar" grubundaki telefonumuzun satın alma değil, ilk aktive tarihi baz alınarak 1 yıl süresi olduğunu ve değisim yapıldığını gördük.

Amerika'daki Apple Care ile Skype'tan görüştüm.. Onlar 1000 küsür gün oldu satın alınalı garanti bitmiş dedi
    Siteden baktım Aktive tarihinden başlamış garanti, 1 yıl süresinden 100 gün kalmıştı..
    Değişim yapıldı

• Teşekkürler,ıP6 yı yurt dışı mı alsam diye düşünmedim değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam anlayamadım ABD de 1 yıl eklendi , Türkiye'de 90 günmü eklendi? Benim cihaza 1 ay eklemişlerdi , normalde Şubat'ta bitecekti yeni cihaz gelince Mart'ta yani gecen ay bitti. Apple care hizmeti satmıyorlarmis suan Türkiye'de bugün birisi sormuş. Şuan telefonumda sorun yok ama ılerde olma korkusu var açıkcası , birde degisim olunca pasaport icin yeniden para felan veriyorum btk cok katı pasaport kaydını aktarmiyor değişen cihaza , o yuzden bir kere tr Apple da değiştirebilirsem pasaport sorunu ortadan kalkar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuray K kullanıcısına yanıt
    Vatan Computer'dan 10 mart 2013 te aldığım teleservice garantisi devam eden cihazım bu şekilde gözüküyor appleda.
     Apple Store İstanbul - Değişim Koşulları

• anladım hocam çok teşekkürler bilgi için 1-2 hafta içinde gidicem inşallah istanbul'a onda deniyicem insallah değiştirirler
  • Benim sorunum aslına daha komik mi desem karışık mı desem bilemedim. Kulaklığım çalışıyor ama bi temas noktası var orayı ayarlamaz isem remote control tuşlarını kullanamıyorum. Sizce değişim olma ihtimali nedir? Hazır ayın 16 sında bitecek garantim ona göre davranmak istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

@karasahinemre Kargoyu bilmiyorum ama forumda kargoyu sizin karşilamanız koşulunda aldıklarını soylediler. Kesin bilgi değildir

@onur01
    Amerika'da 1 yıl
    Avrupa'da 2 yıl
    Süreli garantiler var. Yukarda verdiğim linkten Seri Numarası ile kontrol edebilirsin

Hocam verdiğiniz linkten kontrol ettiğimde;

Your product is covered for eligible hardware repairs and service under Apple's Limited Warranty.
    Estimated Expiration Date: April 14, 2014

yazıyor...

Ürün iPhone 5, Electroworld'den alınma ve daha 1 senelik falan.

Garantinin 2 yıl olması gerekmezmi sizce?

Ayrıca;
    Telephone Technical Support: Expired
    You are eligible to purchase telephone technical support from an Apple ****or.

• Ocak ayında Apple Online Store'den iPhone 5s aldım, İstanbul dışında yaşıyorum telefonumda herhangibir sıkıntı yaşarsam garanti kapsamında teknik servis için Apple Store'ye kargo ile gönderme şansımız var mı? Varsa nasıl bir yol izleniyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsane190789 -- 6 Nisan 2014; 0:43:07 >
  • Beyler Bayanlar Müridler İyi Akşamlar ;

Benim cihazin kasada düşme sonucu hasar var bunu nasıl düzeltebiliriz bana yardim edebilcek veyahut yol gösterebilcek birileri varmıdır ?

https://imageshack.com/i/1xpoabj
    https://imageshack.com/i/g4m37dj

Resimlerdeki gibi hasarlar.

• Verdiğiniz linkten bakıyorum nasıl olur da sürem dolmuş de daha 6 ay olmadı! Genpa garantili!

• @ozgur06
    ABD'de iken bahsedilen cihaz MacBook Pro idi burada durum farkli cihaz iPhone.
    AppleCare satılacak diye duydum ben ama tekrar gitiğidme doğrulayacagim bende

mention]ferdigursoyyy
    Başlıga aktaracagim tesekkurler

@edepar
    Degişim bence %100 olur.

@efsane190789
    Kargo bilgim yok, lütfen cihazininiz satın aldigin yeri, satin aldiginiz tarihi, bagli oldugu garanti firmasini ve linkten ne kadar sure kaldigini garantiye bakip paylasirsaniz seviniriz.

@ErdemStar
    Bu bir kullanıcı hatasıdır ve garantiden karşialnmaz. Ancak farklı bir sorununuz olursa telefonda onu gostererek degisim talep edebilirsiniz
  • Anladım hocam sagolun. Apple care olayını öğrenince buraya yazarsanız sevinirim. Ben yarın arayıp soyleyim Apple Store Türkiye açılınca Apple carei hizmeti vereceğinizi söylemiştiniz garantim gecen ay bitti gibisinden sallayim birseyler belkide tutar :)

• Amerikadan aldığınızı IMEI kayıt yapmıştınız büyük ihtimal.
    Verilen cihaz ne durumda? Yurtiçi cihazı mı?
  • @SiNaPSiS
    IMEI kayıt yapılmıştı.
    Yeni gelen cihaz IMEI kayıtlı, "İthalat yoluyla kaydedilen IMEI" yazıyor

EKLEME #2- ÖNEMLİ HERKESİN YARDIMI BEKLENIYOR
    Cihazın Satın Alındığı Tarih:
    Cihazın Garantisin Biteceği Tarih:
    Cihazın Satın Alındığı Yer:
    Cihazın Bağlı oldugu Teknik Servis:

Yukarıdaki bilgileri herkes doldurup yazarsa herkes ne olduğunu görmüş olur.

Yaşanan Durumlar:
    Turkcell'den alınan iPhone 5S, 2 yıl garantisi var gözüküyor
    Genpa garantili 6 aylık bir telefon, garantisi bitmiş gözüküyor
    Electroworld'den alınan iPhone 5, 1 yıllık garanti gözüküyor
    Vatan'dan alınan Teleservice garantili telefon, 1 yıllık garanti gözüküyor
    HepsiBurada'dan paralel ithalat telefon, 1 yıllık garanti gözüküyor

• bu konuda da kim ne derse desin apple olacak galiba. Türkiyedeki distribitörlerin durumu ortada. Daha kötü olamazlar zaten ya...

• Hehe ben telefonu temmuz veya agustosda aldim aldigimda adam 4 ay kulandim demisti yurtdisiydi 600 liraya aldim simdi baktim garantisi varmis yarin arayip sorcam kacgun garantisi kalmis die mutluluktan ucucam nerdeyse

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim telefon servis yok sorunlu wifi ve bluetooth da çalışmıyor. yukarıdaki linkten kontrol ettim. Geçerli satın alma tarihi yeşil gösteriyor. buna değişim yaparlarmı? cihaz Jailbreaklidir. iptal edebilirim.
  • iPhone geçen yıl ABD'den alınma, iPad ise geçen N11'de cepport'tan. Eğer garanti uzatma işlemini Türkiye'ye de getirirlerse müthiş olur.
     Apple Store İstanbul - Değişim Koşulları Apple Store İstanbul - Değişim Koşulları

• erayee E kullanıcısına yanıt
    Eğer garanti devam ediyorsa, hemen temiz bir restore atıp şansınızı zorlayın bence hocam

• Genius Bar Randevu almadan İşlem yapmiyorlar arkadaşlar yoksa sirada adam önünüze geçer olay falan cikar Malum burasi turkiye hersey olur .. Genius Bar randevu alip öyle gidiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.