Şimdi Ara

Apple iPhone XR [ANA KONU] (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
6.427
Cevap
81
Favori
407.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben bunu kullanıyorum. Çok ince olması korumayı da azaltıyor haliyle. Telefonu çok fazla düşüren, sağa sola çarpan birisi değilim o yüzden yeterli benim için.

https://www.hepsiburada.com/spigen-apple-iphone-xr-kilif-air-skin-0-3-mm-ultra-ince-black-064cs24870-p-HBV00000EN81X?magaza=Hepsiburada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mic -- 19 Mart 2019; 0:2:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmatadori

Sürekli kılıf değiştirip ele en iyi oturanı araştırmalarım devam ediyor. Şu an hali hazırda 5 adet kılıf var, tam istediğimi bulamadım. Fotoğraflarını ve görüşlerimi linkleri ile birlikte kısa zaman içerisinde paylaşırım.
    Tam istediğinizi bulamıyorsunuz çünkü telefon kalın, büyük ve ağır.
    Büyük olması neyse de 10 gram kadar daha hafif olup biraz daha ince olsa en azından çekilir olurmuş.
    Ben de çok kılıf değiştirdim bir türlü istediğim gibi bir şey bulamadım en sonunda sorunun kılıflarda değil telefonda olduğunu düşünmeye başladım.

• Selamlar arkadaşlar,

bugün Apple'da yeni X ailesini inceledim. Açıkçası XR'ı epey beğendim. Arka tarafını, ekran boyutunu vs.

Yükseltme yapsam mı diye düşünüyorum.. Fakat elimdeki cihaz sıfır gibi olduğundan düşük rakamlara da satmak istemiyorum. (iphone8 256GB Gri)

8 serisini kullandıktan sonra XR'a geçen var mı acaba?

Varsa tecrübeleni paylaşabilir mi?

İyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mic

Ben bunu kullanıyorum. Çok ince olması korumayı da azaltıyor haliyle. Telefonu çok fazla düşüren, sağa sola çarpan birisi değilim o yüzden yeterli benim için.

https://www.hepsiburada.com/spigen-apple-iphone-xr-kilif-air-skin-0-3-mm-ultra-ince-black-064cs24870-p-HBV00000EN81X?magaza=Hepsiburada
    Hocam bende bunu alıcamda kararsız kaldım kılıfın arkasında logo kısmında delik yok ya , apple logosu fotoğrafta ki gibi belli oluyor mu kılıfın altından bu arada bende ki cihaz siyah renk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DonVitoCarleone_ -- 19 Mart 2019; 5:47:23 >

• Arkadaşlar selamlar,

Yurt dışından alınmış, pasaport kayıtlı ve 2019 sonuna kadar garantisi olan 64gb Xr’a 4600 verilir mi? Doğrudan kullanıcı satıyor, arada başka bir satıcı yok.

• Gannicus kullanıcısına yanıt
    hangi ülkeden geldiği ve model numaraına bağlı
    A2105 ise fiyat makul
    çünki şu anda yurtdışı kapalı kutuların kayıtsız olarak fiyatları 4500-4600 civarında 128gb olanlar ise 5000 gibi
  • Merhaba,

Aşağıdaki siteden alışveriş yapan veya tecrübe duyan var mı acaba?

Hem indirim var hem de piyasaya göre uyguna veriyorlar. Konuştum kendileriyle, ürünler kapalı kutu ve adımıza faturalı olarak gönderiliyormuş. 24 ay Apple garantili.

https://www.aeroteknoloji.com/index.php?route=product/category&path=35
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gannicus

Arkadaşlar selamlar,

Yurt dışından alınmış, pasaport kayıtlı ve 2019 sonuna kadar garantisi olan 64gb Xr’a 4600 verilir mi? Doğrudan kullanıcı satıyor, arada başka bir satıcı yok.
    Hocam kaydı varsa sorunsuz cihaz güvenlilir satıcıysa o paraya kayıtlı çok iyi bence, ben 4000-4100 civarı kayıtsız alabilirsem almayı düşünüyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrOguzhan -- 19 Mart 2019; 21:10:18 >
  • Almanyadan xr alarak aranıza katıldım. Kılıf olarak linktekileri kullanan var mı? Hangisini ya da bunlar dışında hangi kılıfı önerirsiniz? Ekran için de en alttaki linkteki ekran koruyucuyu tavsiye eder misiniz?

Spigen Apple iPhone XR Kılıf Liquid Crystal 4 Tarafı Tam Koruma Clear - 064CS24866https://www.hepsiburada.com/spigen-apple-iphone-xr-kilif-liquid-crystal-4-tarafi-tam-koruma-clear---064cs24866-p-HBV00000EN81P?magaza=Hepsiburada

Spigen Apple iPhone XR Kılıf Ultra Hybrid Crystal Clear - 064CS24873https://www.hepsiburada.com/spigen-apple-iphone-xr-kilif-ultra-hybrid-crystal-clear---064cs24873-p-HBV00000EN823?magaza=Hepsiburada

Spigen Apple iPhone XR Cam Ekran Koruyucu Kolay Kurulum GLAS.tR EZ Fit Slim HD - 064GL24818https://www.hepsiburada.com/spigen-apple-iphone-xr-cam-ekran-koruyucu-kolay-kurulum-glastr-ez-fit-slim-hd---064gl24818-p-HBV00000FMEXF?magaza=Hepsiburada

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Merhaba arkadaşlar XR modelini almak istiyorum. Demo modeli hakkında sorum olacak. Sizce Demo Sürümü alınır mı? 5200-5300 bandlarında Sıfır demo sürüm buldum alıp almamakla kararsızım. Kutuda kulaklık yokmuş. Benim için sorun değil pek kulaklık kullanan biri değilim zaten. Yan sanayi bluetooth kulaklık işimi görür. İlerde yazılımsal olarak sorun çıkar mı? Sizce almalı mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cibernao -- 20 Mart 2019; 11:42:12 >
  • Cibernao kullanıcısına yanıt
    defalarca demo sürüm hakkında yorumlar yapıldı

alıp kullanan kutu içeriğini görseller ile paylaşan arkadaşlarımız oldu

normal cihazlardan kulaklığın eksikliği hariç hiçbir farkları yok

aynı cihaz olduğu için yazılımsal olarakta güncellemeler açısından da sorun olmaz

yazdığınız fiyat çok uygun

şu anda yurtdışı olup kayıt edilmiş cihazlar kapalı kutu olarak o paraya mal oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yogun54 -- 20 Mart 2019; 12:12:47 >
  • Arkadaşlar merhaba,

Dün büyük bir teknoloji mağazasında, iphone telefonları incelerken yanıma bir görevli yaklaştı ve mağazanın değil apple ın elemanı olduğunu söyleyerek konuya girdi ve neredeyse yarım saat telefonlar üzerine sohbet ettik, bana söylediği şeylerin bazıları, doğruluğu konusunda açıkçası beni tereddütte bıraktı :

1- Kendime iphone almak için seneyi beklediğimi söylediğimde, sebebini sordu, ben de hazır almışken telefonlarımın 5 G yi desteklemesini istediğimi belirttim.

Onun ifadesi ise şöyleydi : "Seneyi beklemenize gerek yok, bizim bu seneki telefonlarımız da 5 G ye hazır olarak üretilmiştir ve 5 G ye geçildiğinde, bu telefonlar 5 G olarak çalışacaktır."
    2- Tim Cook 'un isim vererek açıkladığı üzere, ülkemizdeki iphone fiyatlarında bir indirim yapılacağı şeklinde bir beklenti oluştuğunu, dolayısıyla bu indirimi beklediğimi belirttim.

Onun ifadesi ise şöyleydi : " Beklemenize gerek yok, çünkü bu indirim hiçbir zaman akasya ve zorludaki mağazalarda uygulamaya girmeyecek, zaten bu indirim geldiğinde Cumhurbaşkanımıza telefonlardaki vergiyi 2 katına kadar artırma yetkisi verilmiş olup bu vergi geleceğinden değişen bişey olmayacak."

3- Bana göre en önemli konu ise şu şekildeydi : Ben neden apple ın kendi sitesinde fiyatlar milim kıpırdamıyorken, amazon ve hepsi b. gibi sitelerde neredeyse 750- 800 TL. gibi indirimlerle satılabiliyor diye sordum.
    Onun ifadesi ise şöyleydi : " Bu sitelerden almak biraz RİSKLİ çünkü sattıkları telefonların bir kısmı grey market ürünü, biz sadece vatan, teknosa ve media m. mağazalarına resmi olarak ürün tedarik ediyoruz ve dolayısıyla buradan alınan ürünler için ancak KESİNLİKLE apple Türkiye garantisinde diyebiliriz. dedi.

4- Neden iphone telefonların ekranları, ne kadar büyük olursa olsun, telefonun sabit duran alt kısmındaki (hani şu ; telefon, whatsup, safari ve kamera ikonunun olduğu bölüme) bölümde yalnızca 4 uygulama koyabiliyoruz, neden mesela 5 ya da 6 uygulama koyamıyoruz diye sorduğumda; yanlışım olduğunu, buraya ayarlardan değişiklik yaparak 5 ya da 6 uygulama koyabildiğimizi, bunun tamamen kullanıcının kendi tercihi olduğunu belirtti.
    Sizlerin bu konudaki görüşleri nedir ?
    Hayatımda ios kullanmadığımdan ben söylenenlere inandım diyelim ama sanki özellikle 5G özelliğinin yazılımla eklenebileceği kısmı doğru değil gibi, sizin fikriniz nedir bu konularda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Archi33tect -- 20 Mart 2019; 17:34:20 >

• Grey market olanlar Apple da çok kolay anlaşılır
    Seri numarasını girince garanti durumundan.
    Böyle bir durumu da duymadım şimdiye kadar.

5G desteklese çok iyi de
    Destekliyor olsaydı reklamını yaparlardı diye düşünüyorum

• Archi33tect kullanıcısına yanıt
    ilk başta o görevlinin bazı konuları salladığını söyliyebiliriz

1-cihazların 5G yi desteklemesi tamamen donanımsal bir özelliktir sonradan yazılım ile gelebilecek bir özellik değil destekleseydi zaten reklam unsuru yaparlardı

2-cihazların fiyatlarında indirim olmayacağı konusunda doğru söylemiş hatta son dönemdeki kurların yükselmesi sebebi ile perakende satıcıların alış fiyatları yükseldi o yüzden zam gelmesin diye dua etmek lazım.Fakat bu durum vatandaşın öne sürdüğü vergi artışı ile alakalı değil

3-perakendeciler belli bir kar ile ürün satıyorlar muhtemelen bazı kotaları da vardır diyelim a firması %10 kar ile b firması %20 kar ile satıyor dönem dönem nakit gereksinimi olduğunda söz konusu firmalar düşük kar oranları ile satış yapabilirler
    apple da grey market diye bir durum yoktur alacağınız ürün xxxTU/A seri numarasına sahip ise tr de her yerde garanti kapsamındadır isterseniz bakkaldan satın almış olun

4-bu konuda vatandaş resmen atmış eline iphone almamış olmasından şüphelendim millet sırf alt bara fazla uygulama koyabilmek için jb (jail break) yapıyor/bekliyor
    veya yıllardır iphone kullanmış biri olarak keşfedemediğimiz bir gizli menü var keşke göstermesini isteseydiniz

• Bende de siyah renk XR var ve aynı kılıfı kullanıyorum. Eğer ışık direkt kılıfın üzerine gelirse logo görünüyor, yani yarı saydam diyebiliriz. Kılıf aslında gayet şık ve telefonu tam kavrıyor. Bu arada ben 79.90 TL. almıştım, ciddi bir indirim olmuş ve 53.94'e inmiş. Düşünüyorsanız kaçırmayın derim.
  • Arkadaşlar merhaba. Amerikadan iphone xr almayi planliyorum. Bildigim kadariyla amerikada satilanlar a1984 modeli avrupada a2105. Amerikadan aldigim takdirde Türkiye’de 4g veya LTE ye baglanmakta sorun yaşar miyim? Yoksa tek fark garanti olup olmamasi mi?

• Merhaba
    Applekutusu'ndan XR alan oldu mu veya başka bir iphone modeli?
    4800 fiyati var kayıtsız.
    Açıklamada
    "1 Yıl Türkiye Applestore, Genpa, Kvk Garantili"
    Yazıyor.
    Bu konuda okuduğum kadarıyla Tr'de garanti yok yurtdışı XR cihazların yazmıştı bir iki kişi.
    Kafam karıştı.
    Temiz Bilgi verebilecek var mı?

• XR için Kamera programı olarak hangi programı kullanıyorsunuz?
  • Invokers I kullanıcısına yanıt
    Halide var ücretli bir program cansız nesneleri de portre mod çekmek için. Yalnız bazen çektiğiniz foto portre olarak görünüyor fakat arka flu efektini değiştirmek için düzenleye bastığınızda o seçenek çıkmıyor karşınıza sebebini bulamadım bir türlü

• BackConnect kullanıcısına yanıt
    Benim tecrübe ettiğim yurtdışı cihazlar için Apple Store destek vermiyor. KVK ve diğerleri veriyor 1 yıl boyunca. Yurtdışı bir cihazim için dediğim şekilde tecrübe ettim. Bu sebeple firmanın Apple Store garanti bilgisi hatalı diyorum.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.