Şimdi Ara

Apple iPhone X [ANA KONU] (215. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.231
Cevap
141
Favori
835.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Senelerce uzay grisi kullanmış biri olarak gümüşü ilk gördüğümde ilk defa bir iPhone’un rengi bu kadar hoşuma gitmişti. Doğal olarak ben de gümüş siparişi verdim, sabırsızlıkla kargonun gelmesini beklerken üzülerek fikrimi değiştirdim. Sanırım yine uzay grisi ile değiştireceğim. Gümüş modelin yanlarında kullanılan malzeme eski iPod’ların arka kapağında kullanılan malzemeden ve çizilmeye oldukça müsait :(

Edit: Fotoğraf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psychô -- 19 Aralık 2017; 22:17:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• psychô kullanıcısına yanıt
    Kaç günde bu hale geldi..?

• Arkadaslar merhaba, s8 telefonumu satip tekrardan iphone donmeyi dusunuyorum. Telefonu dubaiden getirtme imkanim var. Sanirim 4300tl ye gelicek facetime olan modeli. 2 ay sonrada amerikadan getirtebilirim.orda sanirim vergi oluyo 1080 dolar gibi bi rakama geliyor buda dubai ile ayni demek. Size sormak istedigim dubai den alinan iphonelarda bi kalitesizlik olma ihtimali var mi? 2.kalite gibi bi durum olabiliyor mu?

• iPhone x i eşim e verdim. Ondaki 7 plus ona büyük geldiği için. Klavye kullanımı ve ekran fena değil. 7 plus da da. Arada çok büyük uçurumlar yok. Ancak 128 lik plus ve 64 lük x i birbiri arasında Change yaparken bayağı zorlandım.200 gb lık aile için iCloud kullanıyoruz. Ancak iCloud yedekleme kapalıymış. Mac de ise iTunes üzerinden kablo ile yedeklemeye hafıza yetmedi. iCloud üzerinden yedekleme ise bir türlü olmadı. 2 cihazda da sorun çıktı. Sonunda mac i sıfırladım. 128 gb lık pro. Yedekledim ve yeniden yeni cihazlarda kurdum. Bu işte en iyisi ve sağlam olanı iTunes üzerinden yedekleme. iCloud sıkıntılı. iPad Pro da notlara bir şey yazarken sürekli yeterli hafıza yok iCloud için uyarı veriyordu. Kabul ediyorum notları senkronize etmiş. Ama sistemde iCloud için 70 gb data olmasına rağmen iCloud üzerinden son yedek alamadım. iPhone x ekranı ve iPhone 7 Plus ekranı arasında çok fark yok. Dar ve uzun bir ekran tüm 18:9 ekran oranları gibi. Fena değilmiş 7 plus. Kaba oluşu göz ardı edilirse. Edilebilir se.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surgeon17 -- 19 Aralık 2017; 23:27:30 >

• onurhard kullanıcısına yanıt
    Sorun hala var da benim de kulağım alıştı sanırım artık görmezden gelmeye başladım. Gerek ekşide gerek şikayetvarda gerekli yerlerde durumu yazdım ama burası Türkiye. Türkiye'de ne düzgün ki Apple Türkiye düzgün olsun. Apple Türkiye çalışanlarını ciddi anlamda elden geçirmesi lazım eğitimle hallolucak mesele değil.Aldıkları eğitimin amacı sanırım bu. 1 saat içerisinde gözlemlediğim kadarıyla diğer müşterilere karşı da sorun çözümü direk baştan savmaya, günü idare etmeye yönelik. Apple resmi olarak bu sorunu kabul edip sorunlu cihazları geri alırız demedikçe Apple Türkiye'nin müşteri memnuniyetiymiş falan diyip değişim yapmasını beklemek rüya olurdu zaten.
  • 6.100 tl çok adil bir fiyat (: 92 model Şahin parası!

• psychô kullanıcısına yanıt
    24 Kasımdan beri kılıfsız kullanıyorum en ufak bir çizik yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarıkanaryam

quote:

Orijinalden alıntı: Selim_1905

quote:

Orijinalden alıntı: YALMANER

Boş ceptede zarar görüyor bence koruyucu olmadan kullanılmamalı. Telefonun 2. gününde üstündeki şeffafı söktüm ve o gün toplu iğne başı kadar küçük küçük ezikler oluştu. Telefon evde yatağın üstünde duruyordu pantolun cebini tozdan pislikten temizleyerek koydum ve işe gittim işe gidincede toz bezinin üstüne koydum sadece yemeğe giderken pantolun cebine tekrar koydum yemekten döndüğümde küçük küçük darbeler olduğunu gördüm toplasan gün içinde 2 saat cebimde kaldı ve durum bu, akşamınada clearcoat fullbody yaptım şuan belli bile değil ama altında eziklikler var uygulamayı yapan kız bile dedi geçmiş olsun çizdirmişsiniz telefonu diye. Ben bir günde İpx çok hassas bir yapısı olduğunu gördüm. Karar senin (Renk Uzay grisi)

Aynı ezik bende de oluştu 1 yerde . Çok küçük bir nokta şeklinde fakat kılıfsız kullanmadığım halde böyle olması üzüyor insanı(silver)

bu telefon bu kadar hassasta olamaz yahu,

bu ezikler, telefonun arka kısmında mıdır peki?

Böyle oldu hocam işte kılıfsız kullanılmayan cihaz

• Madem öyle hepsiburada da fiyatı 65 liraya düşen(150 lira olsaydı düşünmezdim lakin sağlam düşünce kaptım bir tane) spigen GLAS.tR SLIM - 057GL22105 cam ekran koruyucu ve istersiniz aynı siteden siyah renk, silver kullananlar ise spigen türkiye den beyaz Air Skin Ultra case alıp keyfine baksın, ama kılıflı iken de çizilirse, ezilirse gücenmek yok bak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi hızlı şarj mevzuları dönünce dedim 29w orjinal apple adaptörü ile usb c den lightning kablo alayım diye araştırırken bu hızlı şarjın bataryayı ısıtmasına takiben verdiği zararı anlatan birkaç yazıya rastladım e doğal olarak kafada sorular oluştu, para verip hızlı şarj kazanırken zamandan kazanırken bataryayı ısıtıp genel sağlığından yeme durumu var, 5w yavaş yavaş doldurduğu için bataryaya yüklenmiyor sağlıklı bir dolum yaptığı kanısındayım ama sürede oldukça uzun , birde uzun süre iPhone kullanıcısı olarak iPhone 6 ımda iPad şarj cihazının, verdiği bataryanın genel can sağlığından yeme durumunu resmen tecrübeledim ardındanda 7 plusımda xiaominin powerbank'inin hızlı şarj desteği üzerine benzer etkiyi gösterdiğini gözlemleyince cidden artık bu hızlı şarj olayının yorduğu kanısındayım.Bu duruma nerden vardım , coconut batery uygulaması ile macbook üstünden iphoneların değerlerini takip ettim .Ailenin diğer üyeleri orijinal 5w şarj cihazı kullandığı için farkettimki onların cihazlarının batarya sağlık durumları daima benden daha yüksek çıktı(bu cihazlar hemen hemen aynı yaştalar) ,tabi bunları söylerken ben yoğun bir kullanıcıyım kullanım sürelerimiz farklı belkide kullanımlada doğru orantılı olabilir ,ne dersiniz bu konuda ?

• quote:

Orijinalden alıntı: son kararım

Hocam güzel bilgiler ve karşılaştırmalar emeğinize sağlık, mutlaka daha önceki mesajlarınızda yazmışsınızdır ama ben kaçırmış olabilirim, olayın netleşmesi açısından 29 w usb-c ile 12 w iPad adaptörü arasında 0dan 100 e karşılaştırma yaparsak ne kadar süre farkı oluyor? Sanırım 29w usb-c 2 saat 5 dakika gibi bir sürede tamamlıyor, ben mi yanlış biliyorum.

Hocam evet 2 saatte tamamlıyor cunku yuzde 80 sonrasında iPhone otomatık olarak hızlı sarjı kesıyor. Bu sebepten yuzde 80'e bır saatte gelırken yuzde 100'u bulması 2 saate yakın bır sure alıyor.

Adaptorler arasındakı farklar ıcın ıse bu sıteye bakabılırsınız.

https://gizmodo.com/we-tested-iphone-fast-charging-and-you-should-definitel-1820483924

• Bu x sizce iPhone'un ender modeli olarak kalır mı yani isim olarak yoksa seneye x isminden devam ederler mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • surgeon17 S kullanıcısına yanıt
    Fotoğraf yedeklemeleri için Google Fotoğrafları öneririm. iClouddan çok başım yandı.
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    pisst0n kullanıcısına yanıt
    Lansmandan bi kaç gün sonra aldı arkadaşım. 1 ay olmadı yani. Sorun kaç gün sonra olduğu değil bence asıl sorun çok hassas olması ve kılıfla bile önüne geçilemiyor olması.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sarıkanaryam

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YALMANER

Boş ceptede zarar görüyor bence koruyucu olmadan kullanılmamalı. Telefonun 2. gününde üstündeki şeffafı söktüm ve o gün toplu iğne başı kadar küçük küçük ezikler oluştu. Telefon evde yatağın üstünde duruyordu pantolun cebini tozdan pislikten temizleyerek koydum ve işe gittim işe gidincede toz bezinin üstüne koydum sadece yemeğe giderken pantolun cebine tekrar koydum yemekten döndüğümde küçük küçük darbeler olduğunu gördüm toplasan gün içinde 2 saat cebimde kaldı ve durum bu, akşamınada clearcoat fullbody yaptım şuan belli bile değil ama altında eziklikler var uygulamayı yapan kız bile dedi geçmiş olsun çizdirmişsiniz telefonu diye. Ben bir günde İpx çok hassas bir yapısı olduğunu gördüm. Karar senin (Renk Uzay grisi)

Aynı ezik bende de oluştu 1 yerde . Çok küçük bir nokta şeklinde fakat kılıfsız kullanmadığım halde böyle olması üzüyor insanı(silver)

bu telefon bu kadar hassasta olamaz yahu,

bu ezikler, telefonun arka kısmında mıdır peki?

Böyle oldu hocam işte kılıfsız kullanılmayan cihaz

geçmiş olsun kardeş, kötü gözüküyor.

resme göre kılıfla kullanmak mantıklı geliyor, her ne kadar telefonu kabalaştırsada..

• Muhtemelen hepinizin altında araba vardır. Alın 1 tane 20000 lik powerbank en kalitelisinden. Telefonu geceden şarj edin. Gün içinde sarj biterse powerbank i kullanırsınız.
  • arkadaşlar, şu tek elle kullanım için, ekranı yarıya nasıl indiriyorduk?
    kullanacağımdan değilde, bir türlü beceremeyince merak ettim

ayarlardan felan mı açmak gerekiyor?
  • beyler iphonelarda sorun olmuyor biliyorum da macbooklarda faturanın kaybolması sorun mu? servis onarım durumunda garanti yok diye sorun çıkarırlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scorpion28

beyler iphonelarda sorun olmuyor biliyorum da macbooklarda faturanın kaybolması sorun mu? servis onarım durumunda garanti yok diye sorun çıkarırlar mı?

olmuyor zorluya götürdüm yenisiyle değişim oldu bende. garanti bitmesine 3 ay kala. Umarım bida bozulmaz
  • sarıkanaryam kullanıcısına yanıt
    Erişilebilirlikten ulaşılabirliği açın ve ana ekranı en alt kısımdan aşağı doğru kaydırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 20 Aralık 2017; 9:34:29 >
  • 
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.