Şimdi Ara

Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lionheart1907 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
14.794
Cevap
260
Favori
1.013.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba Yurtdışında 4g li versiyonu 499$ 5g li versiyonu 599$ olan s20 fe nasıl ülkemizde 6499 tl ye satışa çıktı acaba ? Vergi oranları aynıdır diye düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • scanh kullanıcısına yanıt
    Ben diğer konuda 7,6 dan hesaplamıştım 10.300 küsür çıkmıştı hocam. Hemen hemen aynı zaten sonuçlarımız. Siz trt payını eklemediniz sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • noyn__ kullanıcısına yanıt
    Ülkemizde standart 4g li versiyon çıkmıştı. Dolar o zaman 6-6,10 arası gidip geliyordu. Siz hangi serisini kastediyorsunuz bilmiyorum ama en üst donanımı 13000 tl di. Sizin dediğiniz baz modeli sanırım. Android üreticileri Apple gibi değildir. Apple da asla 300-500 TL harici indirim yapmaz. Ama androidler çıktıktan sonra fiyatları düşme eğilimine giriyor. İsterseniz onun vergili fiyatlarınıda ayrıntılı olarak açıklarım.

• anatolianwarrior kullanıcısına yanıt
    S20 fe bir hafta önce çıktı hocam. Ülkemizde 499$ lık 4g ki versiyon 6499 ₺ den ön siparişte şu an. Kaba hesapla 750$ lık Iphone 12 de 9500 civarı olur diye düşündüm.

Hocam note 20 olmasın dediğiniz? S20 Şubatta çıkmadı mı?

S20 ailesi şubatta çıktı ancak lite versiyon s20 fe geçen hafta çıktı hocam

Tamam onuda hesaplayalım hemen. Dolar kurunu kaçtan hesapladılar bilmiyorum ama geçen haftaki 7,6 TL den hesaplayacağım. 499x7,6=3792,40 TL. Buna yüzde 10 trt hesaplayalım ve ekleyelim. 4171,64 TL. Bundan yüzde 50 ÖTV alalım 6257,46 TL. Buna yüzde 18 KDV yide ekleyelim 7383,80 TL yapar. Önsipariş fiyatıyla arasında hemen hemen 800 tl fark var. Dediğim gibi hangi döviz kurundan girdiğini bilmiyorum veya önsiparişe özel bir fiyattanda giriş yapmış olabilir. Ama yaptığım hesaplamaya göre yakın bir fiyat çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anatolianwarrior -- 29 Eylül 2020; 21:0:4 >
    Hesaplamanız doğru hocam işte anlamadığım bu fiyata nasıl satabiliyorlar üstelik 1000 tl lik kulaklığı da hediye veriyorlar. Bence firmalar Tr ye özel fiyatlandırma yapmaya başladı. Başka bi açıklaması olamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: anatolianwarrior

Ben diğer konuda 7,6 dan hesaplamıştım 10.300 küsür çıkmıştı hocam. Hemen hemen aynı zaten sonuçlarımız. Siz trt payını eklemediniz sanırım.
    Hocam benim geçen sene nokta atışı doğru çıkmıştı. Araştırmalarıma göre tüm vergiler yüzde 78, ben düz yüzde 80 alıyorum. Satış fiyatının yüzde 80 daha ekleyip güncel dolar kuruna da 20-30 kuruş ekleyip öyle hesaplıyorum. Geçen sene nerdeyse birebir bilmiştim 11'leri.
    Yani fiyat hemen hemen yakın 800 tl fark var. Muhtemelen dediğiniz gibi önsipariş fiyatıdır. Veya doları 7 civarlarına sabitlemişlerdir. Umarız Apple da aynı şeyi yapar 12 serisinde. Ama en iyi iyimser düşüncemle 9000 civarı olur gibi geliyor bana. İyimser olmayanı söylemek istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: noyn__

Merhaba Yurtdışında 4g li versiyonu 499$ 5g li versiyonu 599$ olan s20 fe nasıl ülkemizde 6499 tl ye satışa çıktı acaba ? Vergi oranları aynıdır diye düşünüyorum.
    Hocam Samsung Türkiye'ye özel indirim yapıyor hemen her modelde.
    Hocam şöyle ama bizde verginin vergisi alınıyor en büyük sorunumuz o. Siz direk yüzde 80 alıyorsunuz. Mesela önce yüzde 10 vergi alınıyor. Sonra ona ötv alınıyor. Onun üzerinden de kdv alınıyor. Dediğiniz gibi olsa keşke tek seferde alınsa bitse. Belki daha düşük döviz kuruna yani 7,5 lerde tutar apple o şekilde öyle düşük çıkar. Ama berkans hocam mümkün değil apple asla yapmaz öyle şey dedi diğer başlıkta. Çok üzülüyorum bu fiyatları görünce. iPhone 4s aldığım zamanlarda 2100 tl vermiştim içim yanmıştı şimdi verdiğimiz paralara bak.

Bende iPhone 4S 16 GB'a 2300 TL vermiştim güncel modelken :)
    Banada ilkte 2500 dediler Türk Telekomda. Dedim öyle fiyat yok saçmalamayın. Dedim şikayet ederim genel merkeze falan 2100 e indiler :) o zamanlar apple yoktu, bilkomdu distribitör kafalarına göre fiyat yazıyorlardı.

Nereden nereye. Zamanının amiral gemisi çok değil 9 sene sonra 8 kat zamlı fiyatıyla. Mini'si desen 4-5 kat zamlı fiyatıyla.
    Aynen öyle maalesef hocam :(

• quote:

Orijinalden alıntı: scanh

Fiyatlar

Kaynak: applesfresh
    12 pro başlangıç 128 gb olacaksa onun fiyatını merak ediyorum esasında

• 12 mini mi 11 mi alınır sizce? Mininin işlemci daha yeni ama bi tık küçük. 6S'den geçeceğim artık zamanı geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meXel_

12 mini mi 11 mi alınır sizce? Mininin işlemci daha yeni ama bi tık küçük. 6S'den geçeceğim artık zamanı geldi.
    OLED ekran ve kamera artısı da var. 12 mini daha mantıklı bence.
  • toysican kullanıcısına yanıt
    Çerçeveler böyle olacaksa tam bir facia
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.