Şimdi Ara

Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.792
Cevap
261
Favori
1.012.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
90. Sırada  bugün en iyi #23
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toysican -- 26 Eylül 2020; 23:7:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İyi ki böyle bir konu açılmış. Benden başka mini alacak olanlar olduğunu görünce sevindim. Etrafımdaki herkes küçük olduğunu iddia ediyor ama bence gayet ideal bi boyut 5,4. Iphone 11 kullandım 6.1 bence/bana göre büyüktü. X kullanıyorum şu an gayet güzel 5,8. Ama 5.4 ise yıllardır istediğim ebat. Fiyat olarak en az 8499, en çok 8999 bence (mini)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noblelion -- 27 Eylül 2020; 1:10:11 >
  • Apple iPhone 12 / iPhone 12 Mini [ANA KONU]

• toysican kullanıcısına yanıt
    Apple yan ekrani bulerek kalin yapiyor. Pro versiyonlarinda daha incedir, oarayi veren gizeline sahip olur demeye getiriyor. Ekran cercevesi cok kalin ve tipsiz durmus. iPhone5 kasasini hic sevmedim bu telefonada klin cerceveyle yakismamis. Yine Pro versiyonlarinda kasa daha guzel duracaktir.

Yazilimi icin kullandigimdan iPhone tipiyke artik ilgilenmiyorum ve Pro versiyonundan alacagim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Ancak daha önce kalın çerçeve lcd ekran nedeniyle oluyor denmişti. Yani lcd ekran oled gibi kenarları rahat bükülemediği içinmiş. Düz 12 serisi için de oled ekran olacak deniyor o zaman daha ince çerçeve ile gelmesi gerekmez mi ?

• Üretim fazlası iPhone 4 lerin kasalarını kullanmışlar sanırım :) , şimdiye kadar ki en sevdiğim iphone kasası ve çoğu kişinin geri gelmesini istediği müthiş tasarım.

• FthK. kullanıcısına yanıt
    Apple bu pahali olan ucuz seriyi daha pahali olandan dusuk gostermek icin ekran cercevesini ozellikle kalin yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 28 Eylül 2020; 19:12:18 >
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Daha önce de dediğim gibi, 5S serisinden sonra Apple iki yönlü oynadı. Önce Plus adı altında boyut ve fiyat farkıyla basladı; 7 serisi ile Plus'ı daha pahalı yapıp ''çift'' kameraladı sonra ucuz-pahalı ürün yönünü kaybetmedi 8'in yanında 10. seneye özel specialladı. Sonra bu yönü XR(düşük donanım) XS(nispeten daha dolu donanım) ile ilerletti.

Apple artık iki yönlü oldu. Uygun ve pahalı olarak cihaz üretimine geçti.

XR, 11 düşük donanım özellikleri(ekran+1 kamera ve daha iyi malzeme+algılara oynayan renk-malzeme degisiklikleri)

bu yönde bir süre daha ilerleyeceğini iPhone 12 Mini ve iPhone 12'den tahmin edebiliyoruz.

O yüzden iPhone 12 ile 12 Pro'yu birbirinden ayırtacak/alırken daha fazla verdirtecek ve yine üstün malzemelerle donatacak.

Artık bütçeye göre cihaz yapıyor. Kendi içinde iki yöne ayrıldı dememin sebebi yukarıda yazdıklarım.

Vertuya'da dönebilirdi ama bu kadar kazaniyorken bunun kesilmesini istemedi. Böylelikle daha çok kullanıcı kazanmis oldu.

Sevgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-37F4B34B4 -- 28 Eylül 2020; 22:19:46 >

• Arkadaslar bana iphone 12 nin en dusuk verisyonu icin fiyat araligi tahmini verebilir misiniz?

- En iyimser fiyat?
    - En kotumser fiyat?

Tesekkurler.
  • FearlessRoom F kullanıcısına yanıt
    3000-12000 tl
  • 3000, 9000 olucakti herhalde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FearlessRoom

Arkadaslar bana iphone 12 nin en dusuk verisyonu icin fiyat araligi tahmini verebilir misiniz?

- En iyimser fiyat?
    - En kotumser fiyat?

Tesekkurler.
    İyimser

- 7.999 TL

Kötümser

-9.999 TL

Mantıklı

- 8.499 TL
  • 8500 TL cok para ya, bide taksitte yok.. Neyse artik alacak olana hayirlis olsun..
  • iPhone 12 Mini ismi kesinleşmiş ve düz 12 serisi 64 GB'dan başlıyor

64/128/256 GB şeklinde olacakmış bu sene de

tahmin dedin benim tahminim bu dolar bu sürede 12 tl olmaz diye garanti yok, scalamı geniş tuttum.
    Benim tahmini olmayan bir hesaplamam var güncel verilere göre ama duymak pek mutlu etmez o yüzden söylemeyeyim.

• Neyse artik hayal oldu zaten.. Belki bir firsat iphone XR veya 11 kovalicaz artik..
  • Fiyatlar

Kaynak: applesfresh

• scanh kullanıcısına yanıt
    Bende hesaplamamı 699 dolardan yapmıştım güncel kura göre. Vay halimize demek istiyorum o zaman. 4 haneli rakamlar hayal gibi olacak sanırım.

• anatolianwarrior kullanıcısına yanıt
    iPhone 12 Mini 64 GB'da Doları 8'den alıp vergileri de ekleyince 10.080 TL gibi bir fiyat çıkıyor hocam şuan için.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.