Şimdi Ara

Anlamadım, bir bakabilir misiniz ? (Turknet içerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Anlamadım, bir bakabilir misiniz ? (Turknet içerir)

Aktivasyon süreci 15 ekim de başlatıldı. İnterneti 2 kasımda verebildiler. 17 kasımda hesabımdan 85 TL internet + kurulum ücreti taksiti 22 TL toplamda 107 TL çekmişler. Haliyle, fatura günü gelmeden böyle bir şey ile karşılaştığım için destek kaydı açtım. Cevap, resimde gördüğünüz üzere;

Anlamadım, bir bakabilir misiniz ? (Turknet içerir)

Anlayamadığım kısım, şimdi bunlar, 2. 11.2020 ile 2.12.2020 ücretini, günü yani 2 aralık gelmeden 17 kasım da kesmişler sebebi nedir ? İnterneti vermeye başladıklarından birkaç gün sonra m.temsilcisi arayıp ayın 2sinden 2sine fatura gelecek demişti. şimdi 2.12.2020, 2.01.2021 hizmet ücretini de yine 17.12.2020 de mi kesecekler yoksa ilk ay için mi durum böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bey V -- 20 Kasım 2020; 20:28:48 >

• Ön ödemeli olarak çalışıyorlar. Faturasız hat gibi düşünebilirsin. Önce öde sonra kullan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iitsutae

Ön ödemeli olarak çalışıyorlar. Faturasız hat gibi düşünebilirsin. Önce öde sonra kullan.

Buna göre hizmetin başladığı gün ücreti kesmeleri lazım değil mi ? 15 gün kullanım olduktan sonra kesilmiş, enteresan, şimdi durum nasıl seyir edecek merak ediyorum. Siz turknet kullanıcısı mısınız ? Ya da turknet kullanıcısı var ise kendilerinde mevzunun nasıl ilerlediğine dair izahat getirebilirse memnun olurum.

• 1 I gibi kesilir, 20 si gibi son ödemesi olur. Önceden türknet kullanıyordum.

• Bey V kullanıcısına yanıt
    İlk gelen fatura
    Kısmı fatura(ay başına kaç gün varsa hesaplanıyor) + 1. Ay faturası olarak gelir.
    Mesela 17 Ağustos da geçtiniz turknet e faturalandırma başladı diyelim. 17 sinden ayın 1 i için bir fatura hesaplanıyor o size geliyor 1.
    2. Önündeki ayın tam faturası da geliyor. Yani kullanmadığın hizmetin faturasını da ödüyorsun. Sonra gelen faturalar ayın 1 inden 1 ine kesiliyor. Ayın 10 unda felan online işlemlerde gözüküyor fatura. 20 sine kadarda son ödeme tarihi veriliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: << PriSonerS >>

İlk gelen fatura
    Kısmı fatura(ay başına kaç gün varsa hesaplanıyor) + 1. Ay faturası olarak gelir.
    Mesela 17 Ağustos da geçtiniz turknet e faturalandırma başladı diyelim. 17 sinden ayın 1 i için bir fatura hesaplanıyor o size geliyor 1.
    2. Önündeki ayın tam faturası da geliyor. Yani kullanmadığın hizmetin faturasını da ödüyorsun. Sonra gelen faturalar ayın 1 inden 1 ine kesiliyor. Ayın 10 unda felan online işlemlerde gözüküyor fatura. 20 sine kadarda son ödeme tarihi veriliyor.

Bu kadar kişi turknetli ve kimse kullanmadıkları hizmete alınan para için ses etmiyor. (Ya da ben mi görmedim.) Bu daha enterasan.

Şimdi birde, ayın 2sinde hizmet aldığım için, önümüzdeki 2 aralıkta da mı kesecekler 85+kurulum ücreti? Doğru mu anlamışım? Böyle olacağını bilsem hiç geçmezdim bu ne şimdi, en yumuşak söylem ile, resmen, haksız kazanç.

Netspeed kullanıyordum, aboneleri olduğum günden onların bana tayin ettiği güne kadar ne kadar gün kullanmışsam o kadar ücret aldılar sonra da tam ay ücreti ödemeye geçmiştim, olması gerektiği gibi, burada ise iş, karman çorman, şimdi o 17 günlük ödediğimiz ücret neyin nesi, niye netspeed gibi yapılmıyor, bir de Turknet yetkilisine sual edelim bakalım. @TurkNetDestek

• Merhaba, ön ödemeli olarak hizmet veriyoruz. Aktivasyon işlemleriniz 02/11/2020 tarihinde tamamlanmış ve tamamlandığı gün faturalandırmanız başladı. Ödediğiniz fatura 02.11.2020 - 02.12.2020 tarihleri arasındaki dönemi kapsıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.