Şimdi Ara

Ankara'da Klima Gazı Arayanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
6
Favori
23.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Malum yaz ayları geliyor araçların klima gazı için dün şaşmaza gittim. 2 dükkana uğradım biri 75 TL biride 90 TL istedi. Ankara'da klima gazı için çuhadar otoyu önerdiler. İlker abi saolsun çok yardımcı oldu ve kampanya yaptığını söyledi. Bende kampanyasını internette duyuracağımı söyledim :)

Çuhadar Oto'da Klima Gazı doldurma fiyatı : 50 TL 'dir. Yeni makina almış ve memnun kalacağımı söyledi. Ankara'da klima gazı doldurmak isteyenlere öneririm.

Adres: 1.Cadde 9.Sokak No:26 (Yeni Sokak Numarası 2551.Cad 2537.Sokak ) Şaşmaz / ANKARA

Tel: 0312 278 29 79
    Cep: 0532 744 20 81

Aynı zamanda kendisi far temizliğide yapıyor :http://www.fartemizligi.org

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalci07 -- 3 Mayıs 2012; 11:58:08 >

• forumda görüp salih oto ya klima gazı değişimi için gittim ama pişman oldum lütfen bundan sonra gidicek arkadaşlar hazırlıklı olsun ;

aracım grande punto 2009 klima gazı için makineye bağladı ve önce kaçak tespiti yaptı sonra klima radyatöründe kaçak var dedi tamiri mümkün yaptırırz diye belirtti tamam dedim ama ''ön tamponu sökme takma klima radyatörünü çıkarmak için'' işçilik 150 tl + 60 tl klima gaz dolumu dedi onuda kabul ettim işte burda canım sıkıldı çünkü 2 ay önce trafikte ufak bir kazaya karıştım ön tamponu kaportacım 50 tl ye söktü fibercide git yaptır gel dedi halletmişti. Ben klima radyatörünün sıkıntılı bir yerde oldugu ıcın cıkarılması degıstırılmesı falan zaman ve emek ısteyen bırsey oldugunu dusunmuştum oysa kaportacı gibi 15 dk ön tampon plastik zaten söktü 5 dakikadada klima radyatörünü çıkardı,götürdü tamirciye tamir olmuyomuş dedi yenisini almalısın diye haber gönderdi neyse dedim gittim parcacıdan klima radyatörü aldım 150 tl ye 200 tl de bunun işcılık klima gazı için anlaşmıştık tam klima radyatörünü değiştircek bunun o-ring leri eskimiş değiştirmek lazım dedi 20 tl çifti bende var dedi ya arkadaş 2 tane o-ring ama hiç bir özelliği yok yani malzemesi fln bildiğiniz conta gibi hani musluk contası gibi 2 tane kücücük o-ring için 20 tl istedi utanmadan ya onların tanesi 25 kuruş falan emin olabilirsiniz neyse lanet olsun dedim icimden kabul ettim 220 tl salih ustanıza işcilik klima gazı için ucret odedım yani kampanya diye yazmış ya 59 tl ye dezenfekte ilacı sistem temizliği falan onlarda hikaye sadece makineye bagladı gazı boşaltıp tekrar bastı ve polen filtresi değiştirdi birde polen filtresine yalandan 2 fıs sprey sıktı bu sanırım ilacı oluyor yersen hadi hepsini geçtimde en son benim ön tampon yan sanayi tam geçmiyor tırnakları panele bağlantı yerlerinde çıkıntılık oluyor onu ayarlamak lazım bu bağladı taktı etti beni gönderecek bir baktım ön tamponun panelle birleştiği yer açıklık var ama baya rahatsız edicek şekilde ayrık duruyor motor kaputu örtülünce ön tamponla birleştiği yer eğreti duruyor yani dedimki guzelce sunu duzeltelım kardesım ayarlamak lazım yıldızı getırecek vidaları ayarlıcak onu bana verse bende yaparım yani '' yuzume baktı boyle bi s*git artk der gibi onuda kaportacıya ayarlatırsın başında durdun soyleseydın'' demezmi ya arkadaş canım sıkıldı verdigim para dert oldu 50 liralık iş için 150 lira alıyosun 2 tane vida sıkmak zor geliyo burda referanslara sorabılırsınız dıyosun birde arkadaşlar klima gazı bastırmak ıcın gıdebılırsınız fıyat uygun dıye belki ama başka hiçbir iş için gidilmez demekki klima gazından yaptığı indirimi güya başka yerden çıkarıyor orasıda muamma makineye takıp bastığı gazın maliyeti en fazla 10 lira işçilik yok birşey yok kime göre neye göre fiyat uygun oluyorsa gazı göremiyorsun sonuçta güvenmekten başka seçenek yok neyse arkadaşlar bunları okuyan ona göre tercih etsin saygılar.
  • Bu ara düşünüyordum ben de bu işlem için yetkili servise gidecektim.

Uygulama sonrası durum nasıl? Klima performansı ilk alındığı günkü kadar oluyor mu?

Bu arada başlığı ''Ankara'da Klima Gazı Arayanlar'' şeklinde değiştirirsen daha düzgün olur.

Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

Bu ara düşünüyordum ben de bu işlem için yetkili servise gidecektim.

Uygulama sonrası durum nasıl? Klima performansı ilk alındığı günkü kadar oluyor mu?

Bu arada başlığı ''Ankara'da Klima Gazı Arayanlar'' şeklinde değiştirirsen daha düzgün olur.

Teşekkür ederim

Merhaba,

Başlığı düzenledim ;) Performansa gelince dün test etmek için çalıştırdım gayet tatmin ediciydi mutlu ayrıldım. Bugün şansıma hava serin ve kapalı olduğu için açıp test etmek istemedim İlker usta bilgisayarlı dolum cihazını yenilemiş, sıkıntı olursa gel dedi, havalar biraz daha ısınsın tam performans raporumu sunacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayalci07

Merhaba,

Başlığı düzenledim ;) Performansa gelince dün test etmek için çalıştırdım gayet tatmin ediciydi mutlu ayrıldım. Bugün şansıma hava serin ve kapalı olduğu için açıp test etmek istemedim İlker usta bilgisayarlı dolum cihazını yenilemiş, sıkıntı olursa gel dedi, havalar biraz daha ısınsın tam performans raporumu sunacağım.

Memnun kalmana sevindim. İlk fırsatta senin selamınla (hayalci07 ) uğrayacağım.

Tekrar teşekkürler..

• Mevcut klima gazı nasıl boşalır, hadi boşaldı e kaçağı bulmazsan gene boşalacaktır. Tamirat falan yaptırdınız mı yoksa klima gazı yok diyip doldurttunuz mu? Benim aracım 2300km ama ben çıkan soğuk havayı yeterince soğuk bulmuyorum, gaz eksik diyebilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipo_aga

Mevcut klima gazı nasıl boşalır, hadi boşaldı e kaçağı bulmazsan gene boşalacaktır. Tamirat falan yaptırdınız mı yoksa klima gazı yok diyip doldurttunuz mu? Benim aracım 2300km ama ben çıkan soğuk havayı yeterince soğuk bulmuyorum, gaz eksik diyebilir miyiz?

Benim aracım tam 3 senelik olacak haziranda. İlk aldığımda klimayı ilk 2 kademeden yukarı çalıştıramazdım.

Şimdi en son kademede ve yeterince soğutmuyor, hem de yeterli debide hava gelmiyor bariz şekilde hissediliyor.

Gaz bir şekilde sistemden kaçıyor diye düşünüyorum, ama bir bilene sormak lazım yine de..

http://www.uzmantv.com/aracimda-klima-iyi-sogutmuyor-ne-yapabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChemtraiLs -- 3 Mayıs 2012; 21:30:14 >

• quote:

Mevcut klima gazı nasıl boşalır, hadi boşaldı e kaçağı bulmazsan gene boşalacaktır. Tamirat falan yaptırdınız mı yoksa klima gazı yok diyip doldurttunuz mu? Benim aracım 2300km ama ben çıkan soğuk havayı yeterince soğuk bulmuyorum, gaz eksik diyebilir miyiz?

Merhaba,

Zaten gaz eksik veya tam doluysa cihazla ölçerek söylüyorlar. Yani gaz eksik olup olmadığını kontrol ettirerek anlayabilirsiniz.
  • quote:

Hocam gaz herhangi bir şekilde boşaldığında makineye bağlandığında eğer kaçak varsa makine dolum yapmıyor.1 ay önce 2012 doblo safeline'ye klima gazı doldurttum.Önce ölçüm yapılıp,içerideki gaz pislik vs vakumlanıyor.tamamen içi temizlendikten sonra gaz dolumu yapılıyor.Vakum işlemi yapıldıktan sonra eğer kaçak varsa makina uyarı verıyor ve gaz dolumu yapmıyor. Ben 70TL'ye doldurttum.Tanıdık ile gittim normal dolumu 90TL demişti. bu arada dolum yapan kişiye meraktan sormuştum ne kadar gaz koyuluyor diye.500gr demişti şaşırmıştım.ek bilgi olsun,öğrendm paylaşaym dedm

• quote:

Orijinalden alıntı: 7he mcRp

Hocam gaz herhangi bir şekilde boşaldığında makineye bağlandığında eğer kaçak varsa makine dolum yapmıyor.1 ay önce 2012 doblo safeline'ye klima gazı doldurttum.Önce ölçüm yapılıp,içerideki gaz pislik vs vakumlanıyor.tamamen içi temizlendikten sonra gaz dolumu yapılıyor.Vakum işlemi yapıldıktan sonra eğer kaçak varsa makina uyarı verıyor ve gaz dolumu yapmıyor. Ben 70TL'ye doldurttum.Tanıdık ile gittim normal dolumu 90TL demişti. bu arada dolum yapan kişiye meraktan sormuştum ne kadar gaz koyuluyor diye.500gr demişti şaşırmıştım.ek bilgi olsun,öğrendm paylaşaym dedm

çuhadaroğlu oto damı yaptırdınız. ilk mesajda 50 tl fiyat verilmiş.
  • Yeni otomatik cihazlar var.

Aracın marka modeli giriliyor. Önce mevcut gazı çekiyor, içeriyi kontrol edip yağlıyor, sonra tekrar geri dolum yapıyor.

Tabii tüm bunları otomatik yapıyor.

Yarı otomatik makinalarda tamamen ustanın bilgisine mahkümsunuz...
  • Çuhadar Oto İlker ustada kaçak kontrolü ve vakumla boru temizliği ve yeni gaz dolumu dahil 50 TL'ye yaptırdım arkadaşlar.
  • Hayalci07 arkadaşın tavsiyesi üzerine Ankara da Şaşmaz Oto Sanayide Çuhadar oto Elektrik İlker ustanın yanına gittim ve sağolsun işini çok iyi yapıyor. Yeni bilgisayarlı cihaz almış ve bu cihazla verimli bir şekilde klima gazını sorunsuz basıyor.

Piyasada bir sürü bu işi yapan yerler var ama önemli olan iyi referansı olan yerleri bilmek. Bende İlker ustayı öneriyorum. Kesinlikle memnun kalacaksınız.

Bilgilerini size kolaylık olsun diye aşağıda paylaşıyorum. En azından telefonla detaylı bilgi almanızı tavsiye ederim. Paramızla rezil olmayalım diyorsanız mutlaka görüşün derim.

www.fartemizligi.org
  • ONEMLI OLAN FIYATI DEGIL MAKINENIN ICERISINDEKI GAZIN MARKASI
    CIN MALI VEYA DAHA UCUZ GAZLAR COK PIYASADA HATTA LPG KARISIMLI GAZLAR BILE VAR.
    SISTEME BASILAN BU GAZLAR BIR KAÇ AY SOGUTMA YAPIYOR YA SONRA SISTEMINIZ KOMPLE ARIZAYA
    GECIYOR.YANI UCUZ GAZ AMA SONRASI SIZDEN KAT KAT CIKIYOR.
    BILDIGIM KADARI ILE ORJINAL GAZ SU ANDA 450 TL CIVARI ORTALAMA 7 VEYA 8 ARACA DOLUM YAPILIYOR.450/8 DERSEK=56 TL YE TEK ARAC FIYATI.
    YANI 56 TL GAZ BUNU BASMAK ICIN 8000 TL LIK TAM OTOMATIK CIHAZ VE İŞÇİLİĞİ HARİÇ
    HESAP ORTADA .ORTALAMA 60-70 TL ASGARI RAKAM OLMASI LAZIM.
    TABIKI FIRMA KAMPANYA YAPIYOR DIYEDE MALINI KOTULEMEK DOGRU OLMAZ SADECE ARACINIZA UYGULAMA YAPILAN MALZEMELERE VEYA PARÇALARA DIKKAT EDINIZ HATTA SORUNUZ DA.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozalak82

ONEMLI OLAN FIYATI DEGIL MAKINENIN ICERISINDEKI GAZIN MARKASI
    CIN MALI VEYA DAHA UCUZ GAZLAR COK PIYASADA HATTA LPG KARISIMLI GAZLAR BILE VAR.
    SISTEME BASILAN BU GAZLAR BIR KAÇ AY SOGUTMA YAPIYOR YA SONRA SISTEMINIZ KOMPLE ARIZAYA
    GECIYOR.YANI UCUZ GAZ AMA SONRASI SIZDEN KAT KAT CIKIYOR.
    BILDIGIM KADARI ILE ORJINAL GAZ SU ANDA 450 TL CIVARI ORTALAMA 7 VEYA 8 ARACA DOLUM YAPILIYOR.450/8 DERSEK=56 TL YE TEK ARAC FIYATI.
    YANI 56 TL GAZ BUNU BASMAK ICIN 8000 TL LIK TAM OTOMATIK CIHAZ VE İŞÇİLİĞİ HARİÇ
    HESAP ORTADA .ORTALAMA 60-70 TL ASGARI RAKAM OLMASI LAZIM.
    TABIKI FIRMA KAMPANYA YAPIYOR DIYEDE MALINI KOTULEMEK DOGRU OLMAZ SADECE ARACINIZA UYGULAMA YAPILAN MALZEMELERE VEYA PARÇALARA DIKKAT EDINIZ HATTA SORUNUZ DA.
    Konuyu ben açtığım için ilker abiyi arayıp sordum.

Ürünlerinde çin malı olmadığını tam otomatik cihazlarla dolum yapıldığını söyledi. Kampanya fiyatının sebebiyse gaz dolum tüplerinin kış ayında toptan almasıymış. Hatta markasınıda verdi fakat şuan aklımda değil internetten araştırabilirler demişti. Şahsen ben kullanıyorum sıkıntıda çıkmadı. Buraya mesaj yazmayan ancak bu konuyu görüp ilker abiye giden birçok kişi oldu. Onlarda yorumlarını yazacaktır kullandıktna sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalci07 -- 20 Temmuz 2012; 9:30:44 >

• Klima Gazı + Polen filtresi 60 TL

OTO SAVASwww.otosavas.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: salodayı

Klima Gazı + Polen filtresi 60 TL

OTO SAVASwww.otosavas.com

Takip
  • Bugün aradım kendilerini; bu sene de 50 TL den dolum yaptıklarını belirttiler; merak eden arkadaşların bilgisine. Ben de bugün yarın gideceğim doldurtmaya inşaallah. Sevgiler..
  • Çuhadar oto ya bende dün gittim.yine 50 liradan gaz bastı.kompresör temizliğini yaptıktan sonra yeniden gaz dolumu yaptı. Temiz bir arkadaş tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bu klima gazi sektorunde calisiyorum. Klima gazi markasi olarak onceliginiz Dupont, Arkema, Honeywell olsun. Eger bu markalar yok ise Cgas olmasini tercih edin. Çunku Turkiyedeki neredeyse tum otomativ ureticileri ve servisleri Cgas urunlerinin sahibi Cantas Sogutma firmasinin ithalatini yaptigi gazlari kullanmaktalar.

• Bende aracımın klima gazı ve polen filitre Si Megane 2 50 tl ye savaş oto da yaptırdım bugün hemde pazar günü çok memnun kaldım Zafer ustaya teşekkür ederim beni beklemediği için çünkü çok yoğunlar bu kadar yoğunluğa karşı helal olsun tavsiye ederim herkese

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.