H

Binbaşı
09 Ekim 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 391 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba arkadaslar insallah bu yaz dugunum var bir tv alacagim TCL 55c175 qled modeli gozume carpti f/p olarak tavsiye edermisiniz onceligim esimle netflix dizi film hastasiyiz goruntu netligi cozunurluk cok onemli bu yuzden bu tv alinirmi yoksa samsung 55tu8500 var muadil olarak onami yoneleyim?

Şu an içinde yaşadığımız malum durumlar gerek sosyolojik gerek ekonomik gerekse global ölçekli sıkıntılardan dolayı hem sıfır hem 2.el olarak alınabilecek tek araç EGEA dır.

1-Yeni evliysen çoçuk yoksa ilk aracın olacaksa belli bir gelirin varsa alt-orta segment

2-Devlet memuruysan her ay düzenli gelirin varsa bekarsan

3-Özel sektör karı-koca çalışan isen çoçuk varsa bagaja evi yükleyip köye giderken şu da sığmadı alamadık tüh demiyorsan

4-Kredi çekip 100-150bin tl civarı bir birikimin varsa

5-Aracını satıp üstüne eklediğinde makas oranın %30-40 artıyorsa örn. 70 e satıp 100 e yaklaşmak

6-Elini vicdanına koy dış görünüş olarak güncel kasa ve ilk nesil (2015.. baz al bu araba çirkin ne kadar biçimsiz örn. sümbül gibi demiyorsan

7-En can alıcı kısım malum hevesle bir araba aldıktan sonra tamam bitti gitti artık aracım var cebimden para çıkmayacak diye bakmıyorsan

8-Yakıt ekonomisi dizel 1.3 için (2030 yılına kadar) fransız hariç çok yakıyor ya bu demiyorsan

9-Bugün ister Kars ister Aydın da dağın başında herhangi bir tamirciye gittiğinde Egea yı görüp ya ben bulaşmayım anlamam diyen usta yoksa

10-Güzel ülkemizde yolda gördüğün en çok araba yastık altında ki çeyrek altın gibiyse değerini kaybettirmeden üstüne koyuyorsa

evet benim gözlemlerim bu kadar varsa karşısına koyabileceğiniz f/p aracı egea hariç lütfen sıralayın maddelere cevap olarak

Arkadaşlar benzin ve dizel de turbo olarak ikiside ne gibi farklar var dpf illeti benzinde varmı kronik bir sorun arıza çıkarırmı yakıt bakım maliyetleri vs ne gibi farklar var ikisinide kullanan birisi aydınlatabilirmi ?

Evet var böyle birşey malesef 2.elde fiyatlar yükselince pazarlık marj larıda yükseldi 10.000 tl evet bazıları öyle birşey olamaz düşmeler vs desede tavsiyem bu dönem araç bakanlar filtrelemesini 10 bin tl üstünden yapsınlar ve sadece yazıp beklesinler satıcı yok desede düşünüp haber verin yazsınlar emin olun arkadaşlar gerçekten satıcılar dönecektir.

Örn. 109.750 fiyat yazılı araca 100 teklif edin

silinsin lütfen

Arkadaşlar tahminen bu araç önümüzde ki ay satışa sunulacak bu motor seçeneği sedan en baz donanım için tahmini fiyat aralığı ne kadar olur ?Ona göre bekleyeceğim yada sıra falan yazarlarsa şartlarım uygun olursa yazdıracağım

Not=bazı kaynaklarda %50 vergi dilimine gireceği söyleniyor

....

Arkadaşlar 3 aydır piyasayı takip ediyorum 2.elde premium üst segment durma noktasında diyebilirim orta alt segment ise kasım ayında neredeyse durdu ölücüler hariç hiç kimse ciddi alıcı değil ne arayan var ne mesaj atan favoriye bile almıyor hiç kimse 2.elde ki beklenti fiyatların düşmesi malum kur-faiz denklemi yüzünden alıcı taraf hiç aceleci değil satıcılar ise yükselmeyi durdurdu ama fiyatlara yansıması olmadı stabil şuan 1-2 ay önceki gibi her hafta üstüne eklemeler vs yok yani ama fiyat düşende yok sizce bu dönem ne kadar sürer bu şekilde aracı değiştirmeye niyetliyim kendi aracımı satıp b den c ye geçmek için favorilerimde ki egea lar bile bekliyor ki egea 1.3 ler peynir ekmekti 1 ay önce 2 gün ilanda kalmadan gidiyordu sevineyimmi üzüleyimmi bilemedim

Arkadaşlar bi aracım var 3 haftadır ilanda 107.000 tl fiyat yazdım 105 son rakamım arayan kim olursa herkese 105 diyorum ancak sanki sözleşmiş gibi herkes 1000-2000 lira için boş yapıyor 102-103-104 verip ben yok diyince vazgeçiyorlar hayır anlamıyorum bir arabayı beğendiysen hele bu devirde 1000 lira için vazgeçmek bana çok mantıklı gelmiyor siz bu telefonda pazarlık olayını nasıl hallediyorsunuz ?

Arkadaşlar bütçeme göre araç bakıyorum ancak kararsızım genelde şehir içi ev iş arası kullanıyorum mesafem 6 km hafta sonları dışarı çıkarım genelde oda şehir içi ancak ayda 1 de olsa uzun yolda yaparım kısa mesafeler 200-300 km bazen 300-400 km bu durumda sizce dizel araçmı daha çok avantajlı olur yoksa düz benzinli atmosferik mi ? Bu yakıt konusu yüzünden ikilemde kalıyorum lpg karşı biriyim şu ana kadar 2 aracımda dizel turboluydu 1.3 multijet punto ve i20 1.4 dizel yakıt konusunda beni hiç üzmediler sakin kullanırım genelde ama bakımlarıydı dpf siydi osuydu busuydu cidden hassas özen istiyor dizel üniteler

Mevcut aracımı 2 yıldır kullanıyorum yeni i20 dizel 142 binde aldım şuan 178 bin km ye geldi yani yılda 18 bin km yapmışım ama olağanüstü durumlarda yaşadım aile şehir dışı olduğu için geçen yıl çok uzun yol yapmak zorunda kaldım.Şimdi tahmini yılda max 10-12 bin km ya yaparım ya yapmam gibi geliyor değermi değmezmi dizel sevdasına..

Benzinli ekonomik motorlar 1.2 tsi 1.4 tsi turbolular var ancak bütçemi aşıyor

1.33 toyota lara bakıyorum onlarada gitmez çekmez diyen var aksini söyleyen memnun kalanda var

Dizel olursada yine egea önceliğim 1.3 yetiyor bana

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.439
İkinci El Bölümü Mesajları: 20
Konularının görüntülenme sayısı: 46.778 (Bu ay: 3.869)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 579 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.