Şimdi Ara

Ankara Biometrik Fotoğraf 10 TL (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
937
Cevap
102
Favori
131.202
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Iyi günler biyometrik ve vesikalık fotoğraftan çoğaltıyor musunuz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 1984FilmFotoğrafSanat kullanıcısına yanıt

Hocam elimizdeki vesikaligi cogalttirinca resmi kurumlara verince sikinti olur mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8 adet foto için şu anda 45 tl isteniyor birçok yerde. Esnaf genel zamları fırsata dönüştürüyor. 4 foto çıkartmıyorlar bile.

• sucukluselo96 kullanıcısına yanıt

Tabi ki, yardımcı olabiliriz. İyi günler...

• mendor M kullanıcısına yanıt

Hiç bir sorun olacağını sanmıyoruz. Hali hazırda bu şekilde de gelen bir çok müşterimiz mevcut. Hatta covid gündeminden kaynaklı olarak vesikalık ve biometrik hizmetlerini ya olan fotoğrafın kopyalanması ya da dijital olarak gönderilen fotoğrafın düzenlenmesi şeklinde yardımcı oluyoruz genelde.

Pm attım hocam.

• İyi günler, hangi şehirde bu rakamları aldınız bilmiyorum fakat şu anda Ankara'da 4 adet vesikalık fotoğrafa 40-45 lira olacak şekilde hizmet alırsınız . Buna ödenen vergileri, işletme maliyeti , çalışan personel ve sgk masrafları olarak bakmak gerekiyor. Öte yandan zorunlu tüketim ihtiyacı olan bir sektör olmadığı için de rakamlar böyle. Şu aralarda bir market işletmecisi ya da fırın tarzında bir işletme bir fotoğrafçıdan daha fazla para kazanıyor profesyonel olarak bakıldığında. Bizim buradaki fiyatlarımız ise sadece bu platform için geçerlidir . Şu anda pandemi koşulları olmadığı taktirde tekrar stüdyo çekimlerine başladığımızda " bu platform hariç " 4 adet fotoğraf fiyatımız 40- 50 lira bandında olacaktır.

fiyatı nedir 4 adet 4-8 adet biyometrik foroğrafın

Dün Kızılay'da ilk girdiğim fotoğrafçıda 40 TL'ye 8 tane çektirdim. 4 tanesi 35 TL idi.

• Manisa'da 3 hafta önce falan çektirdim.

8 tanesine 50 ₺ verdim  

• istanbulda 4 biometrik foto 50 tl güngören gibi bir yerde hemde

• Krizi fırsata çevirenler !!! Kimin maaşı 3-4 katına çıktı bu fiyatlar böyle artıyor çalışan SGK v.s masraf diyor

Fotoğrafçıların birçoğu resmen para basıyor, 2 tl lik kağıt parçasına 50 TL ücret hadi eleman ücreti kira v.s ekle 25 olsun fazla fazla

• fiyat algımız tamamiyle kayboldu arkadaşlar eskiden herhangi bir şeyin az buçuk ne kadar edebileceği hakkında fikrimiz olurdu en azından ya bu pahalı daha ucuzu vardır mutlaka diyebilirdik, şimdi herkes tutturduğuna geçirme moduna girdi, alakasız bir sektördeki en ufak zam söylentisi bile zam bahanesi oluyor, Allah sonumuzu hayır etsin fakat ne yöneticisi ne esnafı zerre ümidim yok artık bu memleketten.

• Konuyu ilk açan arkadaş yok mu artık? Yeni fiyatlar nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 1 Haziran 2022; 10:2:50 >
  • ali222 A kullanıcısına yanıt

Üstat covid sebebiyle studyoyu kapatmış. Ben konuyu açan arkadaşın tavsiyesiyle ankara çankaya taraflarında bir yere gittim 8 adet biyometriğe 40 TL verdim. Metroların içinde self servis biyometrik foto çekim yerleri oluyor. Onları kullanabilirsiniz daha uyguna geliyor.

• ali222 A kullanıcısına yanıt

İyi günler, pandemi kaynaklı olarak vesikalık ve biometrik fotoğraf çekimi konusunda yardımcı olamıyoruz maalesef ilk başlıkta belirttiğimiz gibi. Bunun dışında ise mevcut krizden kaynaklı bir işletme açmaya da korkar duruma geldik,bir seyler düzelirse eğer kendimiz direkt işletme satın alıp işlerimize dükkan faaliyetleri olarak da devam edeceğiz. Şimdilik e ticaret sitelerinde faaliyet gösterdiğimiz için home office olarak çalışıyoruz. Bu yüzden uzun zamandır buradan gelen arkadaşlara ya alternatif yerlere yönlendirerek ya da bir şekilde bizde olur kendinde olur dijital kopyası olan arkadaşlara ortak noktada vs buluşup teslimat yapıyoruz . Halâ da bu forumdan gelen arkadaşlara yardımcı oluyoruz fakat genelde buraya yorum girilmiyor işlem sonrasında.

Burada en fazla yaptığımız işleri buraya fiyat olarak yazıyorum, özel ebatlar için ve kanvas baskılar için yine yardımcı olabiliriz :

• 10x15 cm fotoğraf baskısı 1,85 lira
    • 13x18 cm fotoğraf baskısı 2,75 lira
    • 15x21 cm fotoğraf baskısı 3.25 lira
    • 210x297(A4) mm fotoğraf baskısı 11 lira

Elimizde dijital fotoğrafları olan ve kendinde hazır olarak dijital kopyaları olan forum üyeleri için vesikalık ve biometrik fotoğraf fiyatları ise:

-8 adet vesikalık fotoğraf 20 lira

-12 adet biometrik fotoğraf 20 lira

25 kişi ve üzeri olacak şekilde kurumsal /anlaşmalı olarak vesikalık ve biometrik fotoğraf çekimleri için yine Ankara içine ekipmanlarımız ile gelip yardımcı olabiliyoruz.

• fearless_X kullanıcısına yanıt

İşletmemiz açıkken dh kullanıcıları hariç fiyatlarımız 4 adet 25 liraydı( 2 sene kadar olacak işletmeyi maliyede home office e taşıyalı). Keşke konu sadece 2 liralık kâğıt olsa. Şu anda en kıytırık baskı makinesi 2. elde 10 küsür bin liralara çıkıyor. Benim 2.5 sene önce 15 bine 2. el olarak aldığım lens+makine gövdesini elimi öpene şu anda 40 bine veriyorum ki bu hiç sevinilecek bir durum bile değil. 6 sene önce 2 bine aldığım sıfır ışık setini bugün 2. elde 14 15 bin civarına 2. el olarak alabiliyorum. Bu ekipmanların zaman içerisinde değiştirilmesi gerektiğini, bir bilgisayar sistemine duyulan ihtiyacı saymıyorum bile. Ekonomi 5 6 sene önceki ayarlara geldiğinde biz kendi adımıza konuşacak olursak severek ilk yazdığımız rakamları ve ya daha altını burası için uygularım. İyi günler diliyorum...

Sizin gibi esnaf az var teşekkür ederim ilginiz için ,

Doğru haklısınız fakat tanıdık var bu işten kazandığı parayla özel okul satın aldı. Demek ki çok karlı bir iş bu

Özel çekim, düğünler, resmi kurum işler zaten oradan aldıkları paralarla köşe oluyorlar . Bir de böyle esnaflar var. Tanıdığım olduğu halde indirim bile yapmadı

• Kassady kullanıcısına yanıt

Teşekkürler

Teşekkür ederim, yani bireysel vesikalık ve biyometrik imkanımız kalmamış şu an için

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.