Şimdi Ara

Anfi Subwoofer Ayarı Nasıl Olmalı ? Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
0
Favori
89.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://k1310.hizliresim.com/1g/u/txmhs.jpg Roadstar 6040 Anfim var.1400 W 400 Rms Pioner Tek Bobin Sistemim Var.Anfinin en uygun ayarı nedir acaba ? Şimdiden Teşekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: 66DoGaN38

S.a

http://k1310.hizliresim.com/1g/u/txmhs.jpg Roadstar 6040 Anfim var.1400 W 400 Rms Pioner Tek Bobin Sistemim Var.Anfinin en uygun ayarı nedir acaba ? Şimdiden Teşekkurler.

o bassı bu amfi ile verimli bir şekilde kullanamazsın

bana kalırsa en iyisi sen iyi bir bass amfisi al mesela jbl gto 601.1 soundmagus dk1200 veya dk 600 olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: bygamer

quote:

S.a

bana kalırsa en iyisi sen iyi bir bass amfisi al mesela jbl gto 601.1 soundmagus dk1200 veya dk 600 olabilir

farkındayım ama fazla bütcem yok idare ediyorum bununla.En düzgün ayarı nedir ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bygamer

quote:

S.a

farkındayım ama fazla bütcem yok idare ediyorum bununla.En düzgün ayarı nedir ?

gain ayarını sonuna kadar açma 12db değil 6 db ye getir amfin zaten çok iyi değil birde çıkışları zorlanırsa yanmasın teypten iyi bir eko ayarı yap tiss ve middleri kıs bassı bıraz daha teypten aç

• Crossover ayari dogrumu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Crossover ayari dogrumu ?

Kardeşim aynı anfi bende de var ben sierra sr 12 350 watt rms ile kullanıyorum...
    Crossover doğru lpf yap ve en kısık olarak ayarla ( 50 hz doğru )
    Gain için teyp'den sesi sona ver ( Loud yada herhangi ekolayzr açık olmadan ) gaini yavaş yavaş aç bass yanında olsun bassdan kaba bir ses gelince gaini çok az kısıp bırak.
    Testi 40 HZ ve 1KHZ sesleri ile dene, yane muzik açıp değil sürekli ses olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: araba61010

quote:

Kardeşim aynı anfi bende de var ben sierra sr 12 350 watt rms ile kullanıyorum...
    Gain için teyp'den sesi sona ver ( Loud yada herhangi ekolayzr açık olmadan ) gaini yavaş yavaş aç bass yanında olsun bassdan kaba bir ses gelince gaini çok az kısıp bırak.

Ikinizede tesekkur ederim. Lpf 50 hz.Gain kisminida son sesde bozulma olmayan son noktaya getirecegim anladigim kadari ile.Bu sirada teypdeki bass ayarini kapatayim mi ? Anlamadim lound ekolayzir derken.Birisi subwooferi yakmis ondan dolayi zarar vermemek icin duzgun ayar olsun istedim.

• quote:

quote:

quote:

Ikinizede tesekkur ederim. Lpf 50 hz.Gain kisminida son sesde bozulma olmayan son noktaya getirecegim anladigim kadari ile.Bu sirada teypdeki bass ayarini kapatayim mi ? Anlamadim lound ekolayzir derken.Birisi subwooferi yakmis ondan dolayi zarar vermemek icin duzgun ayar olsun istedim.

Teyp'de hiç bir ayar olmayacak her şey sıfırda olacak.
    Yakma konusuna gelince o anfi ile zaten 400 rmslik bass'ı bırak yakmayı zorlayamazsın bile :) Zaten yavaş yavaş yapacaksın hızlı açarsan distorsiyona gireceği için bass bozuk ses verir sen açmaya devam edersen bass zarar görür patlama yada yanma olmaz.patlama yada yanma olması için anfinin rms değeri bass'ın değerinden yüksek olması gerekir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yakma konusuna gelince o anfi ile zaten 400 rmslik bass'ı bırak yakmayı zorlayamazsın bile :) Zaten yavaş yavaş yapacaksın hızlı açarsan distorsiyona gireceği için bass bozuk ses verir sen açmaya devam edersen bass zarar görür patlama yada yanma olmaz.patlama yada yanma olması için anfinin rms değeri bass'ın değerinden yüksek olması gerekir.

anfi yanmasın o zaman :)

Bizim teyp bass tiz ayarı dijital ekrandan değilde el ile çevirmeli ayarı var ordan yapılıyor.Dijitallerde +7 Bas 0 -7 Bass var.Bizimkinde bunu göremiyoz.Ortadamı olsun ?Kısık en son ayar mı olsun ? Resminide göstereyim.

• 66DoGaN38 6 kullanıcısına yanıt
    RDA6040 4 Kanal Köprülenebilir Amplifikatör, 4x600W Maksimum Çıkış Gücü 2400 Watt
    Pioneer TS-W310S4 1400 Watt

Bunlarda benim sanırım sizinkide aynı eğer ayarlarını yaptıysanız son halinin resmini çekip paylaşabilirmisiniz bende bu arada pioneer deh-2550UI var..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

anfi yanmasın o zaman :)

Bizim teyp bass tiz ayarı dijital ekrandan değilde el ile çevirmeli ayarı var ordan yapılıyor.Dijitallerde +7 Bas 0 -7 Bass var.Bizimkinde bunu göremiyoz.Ortadamı olsun ?Kısık en son ayar mı olsun ? Resminide göstereyim.

Yanma filan olmaz için rahat olsun sen doğru ve yavaş şekilde yaparsan hiçbir sıkıntı çıkmaz.
    Aynen kardeşim ortada olacak.Yane kısmayacaksında açmayacaksında ortada duracak.Kısaca müziğin tonunu etkileyen bişey olmayacak.

Benim Tesisat :

• quote:

Orijinalden alıntı: Xaroon

RDA6040 4 Kanal Köprülenebilir Amplifikatör, 4x600W Maksimum Çıkış Gücü 2400 Watt
    Pioneer TS-W310S4 1400 Watt

Bunlarda benim sanırım sizinkide aynı eğer ayarlarını yaptıysanız son halinin resmini çekip paylaşabilirmisiniz bende bu arada pioneer deh-2550UI var..

Ayarini ellemedim resimdeki gibi bass bost kismini +6 db yaptim zaten eskiye gore az bass vermeye basladi bu ayarda sorun olmaz diye dusundum.Musait olunca gain ayarida yaparim.Sistemlerimiz bire bir ayni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 66DoGaN38 -- 4 Kasım 2013; 0:44:11 >
  •  Anfi Subwoofer Ayarı Nasıl Olmalı ? Yardım

Merhaba arkadaşlar bende bugün arabaya ses sistemi aldım.

280 Watt pioneer ts-g173CI ve 1000 Watt JBI aldım.

Amfi ayarları nasıl olmalı acaba?

Ayar düğmeleri amfi üzerinde tam doğru yerde durmuyor bu sebeple en kısık veya en açık, en sol en sağ diye anlatırsanız daha iyi olur :)

• shadowmexo kullanıcısına yanıt
    Kardesim yillar önce konu açmışım o sira bende nasi olcak acaba diyodum kurcalarken biraz fazla açtım bas ayarini 3 4 yildir kullaniyorum bir sorunla karsilasmadim.

• Saat yönü sesi açma tersi ise kısmadir.

• kenwood kmm-u11

En Yüksek Güç: 4x50 watt
    Tuner: 24 Farklı Önayarlı İstasyon
    Format: WMA / MP3 / VAW
    Ekran: Kiril Karakterler ve Kırmızı Aydınlatma
    Ekran Tipi: LCD
    Giriş: AUX / USB / RCA Ön çıkış
    Android ve Iphone / Ipod Uyumluluğu

sony xm-n1004

1000 W yüksek güç çıkışı
    70 W x 4 (4 ohm), 85 W x 4 (2 ohm), 175 W x 2 (BTL)
    Otomatik Termal Kontrol
    Düşük geçişli filtre ve yüksek geçişli filtre
    Tek taraflı bağlantılar
    KANAL YAPILANDIRMASI
    4 kanal; 3 kanal; 2 kanal
    4 OHM'DA MAKS. KANAL GÜCÜ YAPILANDIRMASI
    4 x 170 W
    MAKS. 4 OHM BTL'DE (KÖPRÜYE BAĞLI YÜK) KANAL YAPILANDIRMASI
    2 x 500 W
    MAKS. 2 OHM'DA KANAL GÜCÜ YAPILANDIRMASI
    4 x 250 W
    FREKANS TEPKİSİ
    5 - 50 kHz

KİCKER CSC 693 PROFESYONEL OVAL HOPARLÖR

General Features:
    6" x 9" CS Series 3-Way Car Speakers
    Power Handling:
    Peak: 900 watts per pair / 450 watts each
    RMS: 300 watts per pair / 150 watts each
    Recommended power range: 15 - 150 watts RMS per channel
    Polypropylene cone material
    Durable, Ribbed UV-Treated Polyester Foam speaker surround for precise linear excursion
    Lightweight 1/2" Polyetherimide (PEI) Balanced Dome tweeter design for superb clariy
    Additional 2" mid-range driver for wider frequency range
    Neodymium tweeter magnet motor structure
    EVC (Extended Voice Coil) technology for high thermal handling
    Shallow mounting design allows fitment into virtually any vehicle
    Substantial upgrade from factory speakers
    Includes speaker grilles and mounting hardware
    4 ohms impedance
    Frequency response: 30-20,000 Hz
    Top-mount depth: 3-3/16"
    Sensitivity: 92dB

Hoparlör 2 takim hepsini aldım bağlı 4.ga tesisat kablosu ile bağladım sadece anfi ayarını nasıl olmalı şimdiden teşekkürler ederim yardımlarınızdan dolayı

• 66DoGaN38 6 kullanıcısına yanıt
    kenwood kmm-u11

En Yüksek Güç: 4x50 watt

Tuner: 24 Farklı Önayarlı İstasyon

Format: WMA / MP3 / VAW

Ekran: Kiril Karakterler ve Kırmızı Aydınlatma

Ekran Tipi: LCD

Giriş: AUX / USB / RCA Ön çıkış

Android ve Iphone / Ipod Uyumluluğu

sony xm-n1004

1000 W yüksek güç çıkışı

70 W x 4 (4 ohm), 85 W x 4 (2 ohm), 175 W x 2 (BTL)

Otomatik Termal Kontrol

Düşük geçişli filtre ve yüksek geçişli filtre

Tek taraflı bağlantılar

KANAL YAPILANDIRMASI

4 kanal; 3 kanal; 2 kanal

4 OHM'DA MAKS. KANAL GÜCÜ YAPILANDIRMASI

4 x 170 W

MAKS. 4 OHM BTL'DE (KÖPRÜYE BAĞLI YÜK) KANAL YAPILANDIRMASI

2 x 500 W

MAKS. 2 OHM'DA KANAL GÜCÜ YAPILANDIRMASI

4 x 250 W

FREKANS TEPKİSİ

5 - 50 kHz

KİCKER CSC 693 PROFESYONEL OVAL HOPARLÖR

General Features:

6" x 9" CS Series 3-Way Car Speakers

Power Handling:

Peak: 900 watts per pair / 450 watts each

RMS: 300 watts per pair / 150 watts each

Recommended power range: 15 - 150 watts RMS per channel

Polypropylene cone material

Durable, Ribbed UV-Treated Polyester Foam speaker surround for precise linear excursion

Lightweight 1/2" Polyetherimide (PEI) Balanced Dome tweeter design for superb clariy

Additional 2" mid-range driver for wider frequency range

Neodymium tweeter magnet motor structure

EVC (Extended Voice Coil) technology for high thermal handling

Shallow mounting design allows fitment into virtually any vehicle

Substantial upgrade from factory speakers

Includes speaker grilles and mounting hardware

4 ohms impedance

Frequency response: 30-20,000 Hz

Top-mount depth: 3-3/16"

Sensitivity: 92dB

Hoparlör 2 takim hepsini aldım bağlı 4.ga tesisat kablosu ile bağladım sadece anfi ayarını nasıl olmalı şimdiden teşekkürler ederim yardımlarınızdan dolayı

• bjk_mustafa_bjk kullanıcısına yanıt
    Sadece ana ünite,,,

1 adet anfi ve 2 cift, toplamda 4 adet oval hoparlörünüz var , ???

25 - 30cm woofer kullanmayı düşünmüyorsunuz galiba, sadece anfi ve ovaller ?

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Aynen doğru bunlar bağlı sadece ses ayarı amfinin tatlı bir ses istiyorum yüksek ses şart değil ses hoş ve güzel olsun yeter bana

• Aracım megane 2 sedan kasa

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.