Şimdi Ara

Anfi Subwoofer Ayarı Nasıl Olmalı ? Yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
35
Cevap
0
Favori
89.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hoparlörlerin ++ eksi ve sağ sol dağılımı düzenli yapın, anfinin gain level ayarı en düşük olsun,,

Amfi crossover ayarı kapalı (Full) modda olsun.

Yani hpf ve lpf de değil.

Teybin sol rca çıkışını anfinin beyaz L girişlerine paylaştırin,, sol hoparlörleride bu çıkışlara bağlayın,

Teybin sağ rca çıkışını amfinin R girişlerine bağlayın,, sağ hoparlörleride bu çıkışlara bağlayın.

R ve L yazmaz ise,,, Ch1 ve Ch3 sağ mesela,,

Ch2 ve ch 4 sol,,,, bu şekilde ayarlarda eşit olur..

Ön sag sol , ch1 ve ch2,

Arka sag sol, ch3 ve 4,

Teybinizde 4 rca varsa, full ve rear modunda ayarlayip, ana üniteden ön arka sag sol level ayarı yapabilirsiniz,,,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ederim yardımların dolayı ALLAH razi olsun

• bjk_mustafa_bjk kullanıcısına yanıt
    sağolun sizdende ALLAH razı olsun,,
    ilk başta anfi gain ayarları düşükte olacak,, teybin sesini düz ayarlarda %90 açın,, bu seviyedeyken hoparlörleri yormayacak şekilde gain ayarını yavaşça açın,, tamam yeter son dediğinizde ayarı bırakın, diğer stereo kanalda aynı şekilde olsun,,, bu şekilde anfiyi teybin son sesine ayarlamış oluyorsunuz,, aşırı volüm yüklenmesini sınırlamış, güvenli volum açmış olursunuz,
    bazen görüyorum daha volume %30 açık, anfi veriyor son ses, olası volüm fazla açınca vay o anfinin haline,,, Takipp
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Anfinin gain leri tam kısıp teyp son ses ayarı 35 bn 25 yapıp sonrada Anfinin gain leri ses bozulma noktasinakadar açıp ayarladım ses çok net oldu boğulma yok sony xm-n1004 güzel ses veriyor bass olmadanda güzel oldu teşekkürler ederim yardımlarından dolayı

• Arkadaşlar bir adet tahminim 1000 lik subwofer var,Roadstar RDA 5040 4 Kanallı 1800 Watt Oto Amfi aldım ,bu işte acemiyim ,hoparlörleri mid kolaksiyel mi ve kaç wat lık seçmeliyim.Teşekkür ederim.
  • soruyorum61 S kullanıcısına yanıt
    Aractaki mevcut hoparlörler nedir, kaç cm,,

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Aractaki mevcut hoparlörler nedir, kaç cm,,
    kusura bakma şimdi gördüm kardeş,araç megan2 subwofer bas var sadece ön kapılara 2 adet 13 cm lazım,mid diyen var coppenent diyen var klaksiyon hoparlör al diyen var yani şaşırdım ...yaşım 46 şöyle ucuz ve net ses üreten birşey olsun yeter yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soruyorum61 -- 16 Nisan 2018; 12:6:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soruyorum61

kusura bakma şimdi gördüm kardeş,araç megan2 subwofer bas var sadece ön kapılara 2 adet 13 cm lazım,mid diyen var coppenent diyen var klaksiyon hoparlör al diyen var yani şaşırdım ...yaşım 46 şöyle ucuz ve net ses üreten birşey olsun yeter yani

Alıntıları Göster
    Takip

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Takip

Alıntıları Göster
    takip ne ki cevap bekliyordum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soruyorum61 -- 17 Nisan 2018; 0:21:9 >
    Aşağıda ecrasniaan yazıyorya, o bilir marka modeli, o arkadaşa sizin mesaji bildirim yaptım,, görünce yazacaktır,, onun için takip dedim ,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 17 Nisan 2018; 2:23:58 >
  • Teşekkür ederim kardeş.Ama sen de anlarsın azcık yazsaydın bişey ,
    Anfiniz 50-60w çıkış veriyor,,,

Hoparlör tek olarak 13cm mi , yoksa onun haricinde 3-4 cm lik ek hoparlör varmı ??

Ek hoparlör varsa, component / mid takimi alınması iki hoparlörüde üst seviyeye taşır..

Tek ise ,, coax hoparlör,,,

50 rms den düşük olmamasina dikkat ediniz.

Alpine - pioner - sony - orijinal ürünlerini seçiniz ,,

Soundmagus mid takımıda uygundur, bütçenize göre tercih belirleyin, sonra sonuçlanır

• Konuyu hortlatsam cevap veren cıkar mı? 1000lik pionerr şampiyon serisi 30 cm bass ve 700lük şampiyon serisi pionerr anfi var, önde 2 tane kapı içi ve tweeterlı kenwood var, arka pandizotta 2 sony xplod var. Basstan çok tok ses geliyor, biraz daha dızzzlamasını hafif titretmesini istiyorum sesin ama çok vuruyor tok geliyor nasıl bir ayar yapmalıyım bilen varmı?

• FallenKings kullanıcısına yanıt

bass kanalındaki frekans ayarını düşürün,,, müzik basslarından uzaklaşıp, cam ve iç titreten bass ları vermeye başlar. aslında veriyorda, orta ses basslar yoğun geldigi icin geride kalıyor,, 100-150 hz ise frekans ayarını 50 hz civarına getirin. tam 30-40 hz yaparsanız bu seferde titreme cok olur, bass duymazsınız, sesi açarsınız bu sefer amfi ve woofer zarar görür.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.