Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (81. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (3 Mobil) - 4 Masaüstü3 Mobil
5 sn
6.079
Cevap
130
Favori
1.620.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çare ameliyat tamamda anal fissur u doguran kabizligi onlemssek tekrar nukseder.

Kendimi bidim bileli kabizlik var ilk basi sert sonra nirmal geliyor diski bunun caresi yokmu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KESİNLİKLE FİSSÜR AMELİYATI YAPTIRMAYIN BEN AMELİYAT OLDUM DOKTOR KASI FAZLA KESTİĞİ İÇİN TIPA DOĞRU DÜZGÜN TUTMUYOR KESİNLİKLE BOTOX YAPTIRIN BEN YANDIM SİZ YANMAYIN
  • Muayene olurken acıyor mu? Bir cisim sokuyorlarmış korkudan gidemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ravrav -- 5 Eylül 2018; 14:15:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravrav

Muayene olurken acıyor mu? Bir cisim sokuyorlarmış korkudan gidemiyorum
    5 DK LİK İŞ MUAYENE ÇOK ACIMAZ AMA TERLERSİN BİRAZ
  • tacimmüdür kullanıcısına yanıt
    Acımazsa neden terlerim? Utanmadan mı dedin?

• quote:

Orijinalden alıntı: ravrav

Acımazsa neden terlerim? Utanmadan mı dedin?
    parmaklayacak biraz
  • tacimmüdür kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun,

Ancak,

Ne zaman, nerede, ne şartlarda, kime ameliyat oldunuz?

Dr proktolog muydu, uzman mıydı vs vs vs?

Burada benim gibi ameliyat için cesaret toplamaya çalışan insanlar var, zaten korkuyoruz, koşullarınızı da anlatın insanlar bilsin, bir anda insanların cesaretini kırmayın rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: EriadoR_

Geçmiş olsun,

Ancak,

Ne zaman, nerede, ne şartlarda, kime ameliyat oldunuz?

Dr proktolog muydu, uzman mıydı vs vs vs?

Burada benim gibi ameliyat için cesaret toplamaya çalışan insanlar var, zaten korkuyoruz, koşullarınızı da anlatın insanlar bilsin, bir anda insanların cesaretini kırmayın rica ediyorum.
    ameliyatta birşey yok 1 saatlik iş aynı gün taburcu oluyorsunuz seni uyutup kasını kesiyor ve makat deforme olabiliyor ameliyat olduğum doktor fırsatçıydı hemen ameliyat yaptı şimdiki doktorum proktolog kesinlikle tavsiye etmiyor ameliyati ,botoks kurtarmiyor mu seni
  • KESİNLİKLE FİSSÜR AMELİYATI YAPTIRMAYIN BEN AMELİYAT OLDUM DOKTOR KASI FAZLA KESTİĞİ İÇİN TIPA DOĞRU DÜZGÜN TUTMUYOR KESİNLİKLE BOTOX YAPTIRIN BEN YANDIM SİZ YANMAYIN
  • botoks çare değil botoks gün kurtarmaktır çare iyi bir ameliyat botoks nüks etme olasılığınız %70 TİR.

o kadar yazdık çizdik kimse okumaya bile tenezül etmemiş geçmiş mesajlarmıza bakın ya bu rahatsızlık ameliyat olsanız bile 3-5 ayda iyileşme garantiniz olmaz düzenli beslenme düzenli dışkı çok önemli ameliyat sonrası

bir fistül bile 4 ayda düzenli beslenme ile geçiyor hey gidi heey :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: marto1

botoks çare değil botoks gün kurtarmaktır çare iyi bir ameliyat botoks nüks etme olasılığınız %70 TİR.

o kadar yazdık çizdik kimse okumaya bile tenezül etmemiş geçmiş mesajlarmıza bakın ya bu rahatsızlık ameliyat olsanız bile 3-5 ayda iyileşme garantiniz olmaz düzenli beslenme düzenli dışkı çok önemli ameliyat sonrası

bir fistül bile 4 ayda düzenli beslenme ile geçiyor hey gidi heey :)
    ameliyat olunca tıpa deforme oluyor tutmama riski var proctolog profösere gittim ameliyata karşi,
    çözüm botoks yan etkiside yok kesinlikle ameliyat olmayın ben yandım siz yanmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

ameliyat olunca tıpa deforme oluyor tutmama riski var proctolog profösere gittim ameliyata karşi,
    çözüm botoks yan etkiside yok kesinlikle ameliyat olmayın ben yandım siz yanmayın

Alıntıları Göster
    kardeş bak kalbini kırmıyayım burda insanları yanlış yönlendiriyorsun botoks motoks hikaye 100 tane doktora gidin hepsi lazer der.

Botoks orayı geçici olarak uyuşturur o uyuşma 5-6 ay sürer o 5-6 aylık süreçte ise memeler yenilenecek yani iyileşme durumu çok çok zor en ufak kabızlık sert dışkı nüks sebebi.

tıpa dediğin yeri de iyi doktor bulacaksın acemi doktora gidersen proktolog gider yanlış yeri keser var mı var yalan yok.

Bak ben ameliyat oldum özel bir klinikte mikro cerrahi yollar ile belden aşağısını uyuşturdu lazer ile memeleri yok etti sonra da bölgeyi lokal olarak soğuttu tıpa gayet iyi 5 ay 15 gündür çok rahat sçıyorum

ben bizim dünyaca ünlü proktolğumuz korhan tahvioğlunda giittim oda botoks önermedi profosör yasir göze hoca bile önermedi insanları yanlış yönledirip hayatlarını karartma.

botoks para tuzağıdır ve geçicidir.

en iyisi arkadaşlar siz dalında uzman doktor bulun referanslı olsun onun bunun benim dediğime bakmayın size samimi olarak söyleyebilirim bu rahastızlık öyle kolay kolay geçmez hele hele otla bokla asla geçmez....
  • quote:

kardeş bak kalbini kırmıyayım burda insanları yanlış yönlendiriyorsun botoks motoks hikaye 100 tane doktora gidin hepsi lazer der.

Botoks orayı geçici olarak uyuşturur o uyuşma 5-6 ay sürer o 5-6 aylık süreçte ise memeler yenilenecek yani iyileşme durumu çok çok zor en ufak kabızlık sert dışkı nüks sebebi.

tıpa dediğin yeri de iyi doktor bulacaksın acemi doktora gidersen proktolog gider yanlış yeri keser var mı var yalan yok.

Bak ben ameliyat oldum özel bir klinikte mikro cerrahi yollar ile belden aşağısını uyuşturdu lazer ile memeleri yok etti sonra da bölgeyi lokal olarak soğuttu tıpa gayet iyi 5 ay 15 gündür çok rahat sçıyorum

ben bizim dünyaca ünlü proktolğumuz korhan tahvioğlunda giittim oda botoks önermedi profosör yasir göze hoca bile önermedi insanları yanlış yönledirip hayatlarını karartma.

botoks para tuzağıdır ve geçicidir.

en iyisi arkadaşlar siz dalında uzman doktor bulun referanslı olsun onun bunun benim dediğime bakmayın size samimi olarak söyleyebilirim bu rahastızlık öyle kolay kolay geçmez hele hele otla bokla asla geçmez....

Alıntıları Göster

Yaygın olarak estetik cerrahide kullanılan botoks 20 yıldan daha uzun süredir makat yırtığı yani anal fissür tedavisinde de uygulanmaktadır. Kolorektal cerrahi ve proktoloji (bağırsak ve makat hastalıkları) alanında çalışan Prof. Dr. Korhan Taviloğlu makat yırtığında botoks tedavisini anlattı.
    MAKAT YIRTIĞINDA BOTOKS TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI Yırtık olan makat bölgesinde iç makat kasının (internal anal sfinkter) iki yanına duruma göre 50 - 100 ünite (IU) arasında Botoks ilacı enjekte edilir. Botoks enjeksiyonu ile makat yırtığı tedavisinin birçok avantajı bulunmaktadır. Makat yırtığı ameliyatında sfinkterotomi adı verilen iç makat kasının kesilmesi işleminin, uzun vadede gaz veya dışkı tutamama (bağırsak inkontinensi) gibi yan etkilerinden kaçınmak için geçici felç yaratan Botoks uygulaması, yaygın olarak gündeme girmiştir. Ameliyathane gerektirmez ve işlem sonrasında günlük aktiviteye aynen devam edilir.
    Botoks veya botulinum toksini 2-6 ay süre ile iç makat kasında geçici felç oluşturur ve bu dönemde makatta oluşan gevşeme ile dışkı daha rahat geçmekte ve makat yırtığı vücut tarafından iyileştirilmektedir. Bu sürenin sonunda hasta diyetine dikkat ettiğinde Botoks enjeksiyonunu tekrarlamak gerekmez.

http://www.hurriyetaile.com/sizin-icin/saglik/makat-yirtigi-tedavisinde-botoks-uygulamasi_23958.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 12 Eylül 2018; 14:5:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

Yaygın olarak estetik cerrahide kullanılan botoks 20 yıldan daha uzun süredir makat yırtığı yani anal fissür tedavisinde de uygulanmaktadır. Kolorektal cerrahi ve proktoloji (bağırsak ve makat hastalıkları) alanında çalışan Prof. Dr. Korhan Taviloğlu makat yırtığında botoks tedavisini anlattı.
    MAKAT YIRTIĞINDA BOTOKS TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI Yırtık olan makat bölgesinde iç makat kasının (internal anal sfinkter) iki yanına duruma göre 50 - 100 ünite (IU) arasında Botoks ilacı enjekte edilir. Botoks enjeksiyonu ile makat yırtığı tedavisinin birçok avantajı bulunmaktadır. Makat yırtığı ameliyatında sfinkterotomi adı verilen iç makat kasının kesilmesi işleminin, uzun vadede gaz veya dışkı tutamama (bağırsak inkontinensi) gibi yan etkilerinden kaçınmak için geçici felç yaratan Botoks uygulaması, yaygın olarak gündeme girmiştir. Ameliyathane gerektirmez ve işlem sonrasında günlük aktiviteye aynen devam edilir.
    Botoks veya botulinum toksini 2-6 ay süre ile iç makat kasında geçici felç oluşturur ve bu dönemde makatta oluşan gevşeme ile dışkı daha rahat geçmekte ve makat yırtığı vücut tarafından iyileştirilmektedir. Bu sürenin sonunda hasta diyetine dikkat ettiğinde Botoks enjeksiyonunu tekrarlamak gerekmez.

http://www.hurriyetaile.com/sizin-icin/saglik/makat-yirtigi-tedavisinde-botoks-uygulamasi_23958.html

Alıntıları Göster
    benim yazdıklarımın aynısı işte çözüm değil ben de korhan beye muayene oldum oda asla ben tavsiye etmem dedi

size daha cevap vermicem yanlış yönlediriyorsunuz
  • quote:

benim yazdıklarımın aynısı işte çözüm değil ben de korhan beye muayene oldum oda asla ben tavsiye etmem dedi

size daha cevap vermicem yanlış yönlediriyorsunuz

Alıntıları Göster
    o zmn ilk önce botoks yaptırsınlar geçmezse ameliyat olurlar
  • beyler makat deliği etli benim. benim gibi olan başka var mı. bu normal mi?

malum videolarda birsürü kişinin dümdüz oluyor ama benim biraz etli
  • arkadaşlar. bende de 7-8 yıldır çatlak vardı. sadece arada kan geliyordu o kadar. ama 2 aydır kronikleşti. ot çöp krem o fasılları geçtim, fayda yok. ha bu arada sülük yaptırdım 2 seans. o baya rahatlattı, ama geçmedi tabi. 3 ayrı cerraha muayene oldum, hepsi de botoks geçici diyor, hamile olan, veya o an ameliyat olamayacaklara öneriyoruz diyor. şimdi ameliyat olayım diyorum. ama aklıma takılan birşey var. bir videoda cerrah anlatıyordu, kası ölçerek adım adım kesiyoruz, makat çapı 3 cm e gelince kesmeyi durduruyoruz diye. ama bunu diğer cerrahlar hiç bahsetmıyor. acaba bu sadece birinin uyguladığı birşey mi? ölçmeden kesenler, neye göre ne kadar kesiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rashid

arkadaşlar. bende de 7-8 yıldır çatlak vardı. sadece arada kan geliyordu o kadar. ama 2 aydır kronikleşti. ot çöp krem o fasılları geçtim, fayda yok. ha bu arada sülük yaptırdım 2 seans. o baya rahatlattı, ama geçmedi tabi. 3 ayrı cerraha muayene oldum, hepsi de botoks geçici diyor, hamile olan, veya o an ameliyat olamayacaklara öneriyoruz diyor. şimdi ameliyat olayım diyorum. ama aklıma takılan birşey var. bir videoda cerrah anlatıyordu, kası ölçerek adım adım kesiyoruz, makat çapı 3 cm e gelince kesmeyi durduruyoruz diye. ama bunu diğer cerrahlar hiç bahsetmıyor. acaba bu sadece birinin uyguladığı birşey mi? ölçmeden kesenler, neye göre ne kadar kesiyor?
    hocam eğer ameliyat olmayı düşünüyorsan bu işte uzmanlaşmış bir genel cerraha ameliyat olmalısın? Bu ameliyatı belki her genel cerrah yapar ama her yapanda iyi yapamaz onun için ameliyat olacağın doktoru iyi araştırmalısın?
  • Araştırdım, cerrah uzmanlık alanları kısmına makat bölgesi hastalıkları yazmış. muayene olduğumda da kendinden emin bir şekilde ameliyatı nasıl yapacağını anlattı. çatlağın derin, hafif de bir hemeroidin oluşmuş dedi, anal daralma da başlamış dedi. dış kası kesmeyeceğimiz için kaçırma riskin yok dedi.sabah yaparız akşam çıkarsın dedi. 2 gün de istirahat edersin, sorunun kalmaz dedi. doktorlar sitesinde çok memnun kalınan bir cerrah.
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.