Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (82. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
6.063
Cevap
129
Favori
1.618.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar hangi durumlarda makatta akıntı ve kötü koku oluyor
  • tacimmüdür kullanıcısına yanıt
    Anal fistülde koku ve iltihap gibi akıntı olur

http://www.sezaileventoglu.com/tr/icerik/14/anal-fistul-makatta-apse
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavit63

Anal fistülde koku ve iltihap gibi akıntı olur

http://www.sezaileventoglu.com/tr/icerik/14/anal-fistul-makatta-apse
    HEMOROİD VEYA makat çatlağinda olmaz mı
  • Merhaba! Bende 2018 Temmuz ayında kanamayla başladı fazla ilerletmeden Eylül başında Çamlıca medicana hastanesinde Prof. Dr. Yaşar bey e gittim kendisi Üsküdar selimiyede bi eczaneye (Marmara Eczanesi ) yönlendirdi merhem pomad ve sıvılaştorıcı toz verdi hamdolsun biraz fayda etti tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bıktım bu hastalıktan. 2 senedir falan anal fissürüm. Akıntılarım arada artar. Akıntı sorunum son 1 haftadır aşırı arttı. Ameliyat için doktora gittim daha ameliyat olcak kadar kötü değil dedi, krem ve duphalac yazdı gene. Akıntı için nasıl çözüm buluyorsunuz. Sadece akıntı için bir tedavi var mı? Diyetin faydası oluyor mu? Yanma şişkinlik vb. Dursun hocam akıntıyı keseyim yeter vallahi bıktım ayakta uzun süre duramıyorum ya. Toplu taşımaya binemez oldum daha 20 yaşındayım yer istemekte koyuyor.

• Hipnooz H kullanıcısına yanıt
    Eğer başka bir hastalık değilse 2 yıldır varsa kronik olmuştur. Akut değildir artık. Başka bir doktora mümkünse proktolog a gidin. Genel cerrahların hepsi anlamıyor.

• Hipnooz H kullanıcısına yanıt
    İkibuçuk senedir bende bu illetten kurtulamadım botoxda yaptırdım fakat bir faydası olmadı.Tuvalet esnasında ağrım sızım yok fakat biraz yürüyeyim batma ve akıntı bendede oluyor nöbetçi memede mevcut artık akıntıdan ped kullanmaya başladım benim doktorumda ameliyatlık bir durum yok diyor fakat beni baya rahatsız etmeye başladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: rashid

Araştırdım, cerrah uzmanlık alanları kısmına makat bölgesi hastalıkları yazmış. muayene olduğumda da kendinden emin bir şekilde ameliyatı nasıl yapacağını anlattı. çatlağın derin, hafif de bir hemeroidin oluşmuş dedi, anal daralma da başlamış dedi. dış kası kesmeyeceğimiz için kaçırma riskin yok dedi.sabah yaparız akşam çıkarsın dedi. 2 gün de istirahat edersin, sorunun kalmaz dedi. doktorlar sitesinde çok memnun kalınan bir cerrah.

ameliyat oldum sonunda,geçen cuma. genel anestezi ile yaptı. 1 gece yattim hastanede. Aşırı ağrım olmadı. ama ilk 3 gun buyuk abdeste aşırı zor çıktım. çok sancidi. şimdide yine ağrılı oluyor ama sonrasındaki sancilar bitti. ameliyat olanlara sorularım var

1- buyuk abdestte ağrı oluyormu, oluyorsa kac gun sonra geciyor
    2- sarı ve kan akıntısı kac gun suruyor
    3- ameliyat yarası kac gunde geciyor
    4- makata pansuman istedi mi doktor? benim dr.oyle birsey demedi de

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar 3 gun once tuvaletimi yaparken agir bir aci oldu forumlardaki tanimlar gibi cam kesigi gibi ve fazla bi kanamam oldu sanirim orda catlattim makati ve suan 3. Gun 3 gundur tuvaletimi tutuyorum acidan yapamadigim icin ama tam anlamiyla ucunda otururken canim yaniyo yuruyemiyorum gozunuzu seveyim bir tavsiye verin

• Merhaba,arkadaslar benim sgk ya da bagkur gibi hic bir sosyal guvencem yok,şuan icin doktora gitme durmum yok,sormak istedigim makattaki kaşinti neden kaynaklanir,agri,sizi,akinti kanama vs baska hic bir sikayetim yok,muzdarip oldugum tek konu ara sira kasinti olmasi,acili eksili bahatli seyleri birakali cok oldu,sigara,alkol zaten kullanmiyorum,beslenme aliskanliklari etkili mi bilmiyorum ama ogunlerde ekmek yemem,cay,corba ve su cok icerim,gunde en az 1 kere sabah 9-10 gibi buyuk tuvalete cikiyorum genelde ayni saatlere denk geliyor, tuvalet ihtiyacini giderdikten sonra aksama kadar ara ara kasinti oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkboy -- 17 Ekim 2018; 15:31:53 >
  • 10 yıldır anal fisur var. Doktor prokto gyvenol diye bir krem verdi bugün. İyi geldi. Bunu devamlı kullansak başka sorunlara yol açar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ravrav -- 18 Ekim 2018; 21:51:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coksikinti

Arkadaslar 3 gun once tuvaletimi yaparken agir bir aci oldu forumlardaki tanimlar gibi cam kesigi gibi ve fazla bi kanamam oldu sanirim orda catlattim makati ve suan 3. Gun 3 gundur tuvaletimi tutuyorum acidan yapamadigim icin ama tam anlamiyla ucunda otururken canim yaniyo yuruyemiyorum gozunuzu seveyim bir tavsiye verin
    selamlar geçmiş olsun

makat çatlayabilir ya da çatlamaz ilk evresi olduğundan bir şey söyleyemem ama iyileşebilirsin

tuvaletini bu kadar tutma kabız olursan hastalığını azdırırsın

tuvaleti günde 1 kez özellikle sabah saatlerinde yap

sabah yemekten önce 2-3 kayısı at sonra su iç akşam da yatmadan önce bunu tekrar et

eğer geçmezse uzman bir proktolağa görün

unutma ilk semptomlar çok önemlidir

geçme ihtimali var

fazla sinir stres yapmayı fazla ıkınmayınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravrav

10 yıldır anal fisur var. Doktor prokto gyvenol diye bir krem verdi bugün. İyi geldi. Bunu devamlı kullansak başka sorunlara yol açar mı?
    o kremi devamlı kullanma doktoruna danış
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkboy

Merhaba,arkadaslar benim sgk ya da bagkur gibi hic bir sosyal guvencem yok,şuan icin doktora gitme durmum yok,sormak istedigim makattaki kaşinti neden kaynaklanir,agri,sizi,akinti kanama vs baska hic bir sikayetim yok,muzdarip oldugum tek konu ara sira kasinti olmasi,acili eksili bahatli seyleri birakali cok oldu,sigara,alkol zaten kullanmiyorum,beslenme aliskanliklari etkili mi bilmiyorum ama ogunlerde ekmek yemem,cay,corba ve su cok icerim,gunde en az 1 kere sabah 9-10 gibi buyuk tuvalete cikiyorum genelde ayni saatlere denk geliyor, tuvalet ihtiyacini giderdikten sonra aksama kadar ara ara kasinti oluyor
    ara sıra kaşıntı oluyorsa

sabah akşam vazelin sür günde 2 kere makat hijyeni ve derinin yenilenmesi açısından

diğer türlü beslenme alışkanlığını süper bozmayınız bol su basur ve diğer etkilerden korur

çayının bilinen bir zararı yoktur

alkol ise basur sebep olur içerindeki maya hemoroid memelerini ortaya çıkarır.

aynı zamanda tuvalette sert ıkınma, stres ve uzun durmak basur ve çatlak ana sebebidir.

tuvalet,inizi yaptıktan sonra mutlaka yıkayınız ozaman daha asla kaşıntı olmaz

saygılarımla
  • marto1 kullanıcısına yanıt
    Aslında temizliğe çok dikkat ediyorum ama kaşıntıdan dolayı aklıma başka türlü hastalıklar gelmeye başladı,söylediğiniz yöntemi kesinlikle uygulayacağım,çok teşekkür ederim

• ARKADAŞLAR, ANAL FİSSÜR AMELİYATI OLANLAR YAZABİLİR Mİ? AMELİYATTAN SONRA KAÇ AYDA DÜZELDİ? AMELİYAT SONRASI SÜRECİNİ ANLATIR MISINIZ?
  • Makat arası tahriş ve kaşınma için pruzon adlı kremi aldım kullanmaya başladım hergün 1 kez, bakalım en az 1 ay falan kullanayım nasıl olacak
    Fazla kilolarımdan kaynaklı sanırım, biraz akıntı oluyor sonra ondan dolayı orada tahriş ve kaşıntı oluyor. 7 yıl önce çatlak ameliyatı olmuştum ve sorun çıkmamıştı ama uzun seneler sonra çok kilo alınca bu sorun oluştu. Geçenlerde Genel Cerrahi'ye gösterdim bir sorun yok sadece tahriş etmişin dedi ve kilo ver dedi.
  • Galaxy13 kullanıcısına yanıt
    Benim kilo ile problemim yok aslinda 1,84 boy 65-70 arasi kilom var,kasinti problemi benim için sorun oluyordu,agri akinti,sizi,kanama bunlarin hic birini yasamiyorum,onceki mesaji yazdigim gunden beri vazelin kullanmaya basladim,suan icin sorun yok,hatta bir kac gundurde kremide uygulamadim,kasinti olayi suan icin yok,sizde bahsettiginiz kremi bir sure kullandiktan sonra deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkboy

Benim kilo ile problemim yok aslinda 1,84 boy 65-70 arasi kilom var,kasinti problemi benim için sorun oluyordu,agri akinti,sizi,kanama bunlarin hic birini yasamiyorum,onceki mesaji yazdigim gunden beri vazelin kullanmaya basladim,suan icin sorun yok,hatta bir kac gundurde kremide uygulamadim,kasinti olayi suan icin yok,sizde bahsettiginiz kremi bir sure kullandiktan sonra deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim
    Ama benim kaşıntı sebebi akıntı olunca oluyor, kilolar çok olunca böyle akıntı oluyor ve ona bağlı kaşıntı oluyor sanırım. Akıntı şuana kadar boxer'a çok az geldi, genellikle kalça arasında kalıyor. Çoğunlukla büyük tuvaleti yaptıktan bir süre sonra oluyor ama bazen gün aşırı olmaya da biliyo. çok can sıkıcı durum
    Eskiden çatlak ameliyatı oldum sonra bi ara çok fazla ishal oldum sonra kabız, makatta bir genişleme falan olsa genel cerrahi doktoru görürdü ama birşey yok dedi

Yani krem hakkında yine yazarım yazmasına ama akıntı olmasa inşallah sorunlarım düzelir diye düşünüyorum, bu sorun kendiliğinden düzelse kullandığım kremin faydası olur mu bilemeyiz çünkü sorun makat deliğinde değil de sanırım fazla yağlardan

Ama kalça arasında ki tahriş durumunuda gözlemlicem bakalım napacak krem

acaba benim gibi ortalama 40 kilo fazlası olan kişilerde bu gibi akıntı durumu sık raslanıyor mu bilgin var mı? eniştem 190 kilo falan, onun karısı anneme anlatmış falan onun kocasındada böyle akıntılar oluyomuş çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galaxy13 -- 27 Ekim 2018; 19:45:38 >
  • Galaxy13 kullanıcısına yanıt
    Soylediginiz gibi aslinda bunyeden bunyeye farkli belirtiler var ve degiskenlik gosterebiliyor,sizin sordugunuz sorunun cevabini biliyorum desem yalan olur kilo ile alakali olabilir mi,hiç bir bilgim yok maalesef, bu konu hakkinda eminim ki forumda bilgisi olan kisiler vardir belki doktor ya da hekim sizi yanlis yonlendirmek istemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkboy -- 1 Kasım 2018; 8:56:24 >
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.