Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (83. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.056
Cevap
129
Favori
1.617.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla doktor bana vazelini sürüp barnak attı(hemoroid falan kontrol etti sanırım) yapacak bişi yok şakaya gelmez gösterin

sonuçta doktor joni sins değilse sıkıntı olmaz
    @bjkboy
  • Bugün aynada malum yeri kontrol ettim, bayadır kontrol yapmıyordum direk temizken sürüyordum kremi geçiyordum

yanlış analiz etmediysem cidden tahrişte azalma var kalça arasında. sanırım bu tüpü 7-10 kere falan kullandım daha, tüp de daha birsürü var 40gr toplam boyutu

lakin akıntı hergün olmasada yine devam ediyor zaten içten gelen bir sorun(kilo) olduğunu düşünüyorum bu yüzden krem falan fayda etmez akıntıya. zaten 9 kilo vermiştim 1 ay da, şimdi bıraktım 20 gündür ve 2 kilo aldım. tekrardan başlayıp ideal kiloma ulaşacağım inşallah

@bjkboy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galaxy13 -- 28 Ekim 2018; 15:54:58 >
  • Dostlar;

*Alafranga wc yi hayatınızdan çıkarın!

(Her evde alaturka olmayabiliyor, yaratıcı olun 😁 2 tabure sağli sollu yada uygun bir yükselti yapın yada yaptırın. .)

Dışarıda iseniz en basit cami wc leri hep alaturka. .

*Lifli beslenme önemli!

(Sabahları 100/150gr yulaf ezmesi sütle alabilirsiniz, kuru meyveler vs.)

*Ne yerseniz yeyin, çok iyi çiğnemeden yutmayın!
    Sindirim ağızda başlar. Ayakta kesinlikle hiçbirşey yemeyin, içmeyin. .

*Dışkının ilk çıkışı sertse şırınga ile gece yatmadan bir miktar zeytin yağı enjekte edin makatınızdan!

*Evde dışkılama yaptıysanız, dayanabileceğiniz en sıcak suyla malum yerinizi el değmeden suyla küvet-banyoda yıkayın!

Çevrenizdekileri uyarın, sağlıklı dışkılamanın ne kadar şükredilesi bir nimet olduğunu. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Byone -- 28 Ekim 2018; 21:15:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam boşalamama sorunu olan var mı? Makatta şişlinlik tuvaletten sonra oturamama vs. Basur mu çatlak mu acaba

• 3 senedir uğraşıyorum kendiliğinden geçti. Önemli faktör kakanın kıvamında çıkması. Yemenize içmenize dikkat edin
  • Anal fissür nedir,neden tekrar eder ve kesin ve doğru tedavi için lütfen dikkatlice okuyunuz;
    Öncelikle şunu unutmayın hastalığın hangi aşamada olduğunu bilmeyip burada x yağı çok geldi iyileştirdi diye söyleyenlere itimat etmeyin.İnsan vücudu bünyeden bünyeye değişir o yüzden sana gelen bana iyi gelmez bunu sakın unutmayın.
    Ben bu hastalığı 4.5 sene önce geçirdim tuvalette acıdan ellerimi duvara vura vura ağlıyordum.Fazla ıkınmaktan ve kabız kamaktan bu hastalğıa yakalandım.Doktorlar klasik tedavi olarak krem ve oturma banyosu verdi .Beslenmeye dikkat etme v.b 2 hafta sonra geçti tekrar nüksetti.Bu sefer şehrimdeki en donanımlı profesöre gittim direk ameliyat dedi ben yaptırmadım iyiki de yaptırmamışım.Doktorların verdiği kremleri bıraktım eczaneden kendim bulduğum ve tüm fissür tedavileri için bir numaralı krem Anestol Pomad kullandım ve doğru tedavi yöntemleri ile hastalığı yendim.Bu hafta itibariyle fazla dışkı akımı ve makat içi kasların fazla çalışmasıyla tekrar nüksetti.Ancak bu hastalığı daha önce yendiğimi ve nasıl tedavi edileceğini bildiğim için 2 gün içerisinde tekrardan iyileştirdim şu anda hiçbir sıkıntısı yok.Buraya yanlış tedavi yöntemleri ile sizleri kandıranlara,fissürden kurtulma yolları(böyle bir şey kesinlikle yok kurtulamazssınız ancak iyileştirirsiniz) yalanıyla bir şey söyleyenler ve en doğru tedavi için yazma gereği duydum.
    Geçelim en doğru ve en etkili tedavi yöntemine;

Bana göre bu hastalığın tedavisinde Psikolojik tedavi %20 Fiziki tedavi ve beslenme %80 etki yapıyor.
    Psikolojik tedavi:Kafanızdan benim fissürüm var düşüncesini atın psikolojinizi başka yere odaklayın sanki böyle bir hastalık yokmuş gibi davranın.En önemlisi stresten uzak durun mutlu olmaya çalışın kafanızda olumsuz düşünceler olmasın.

Fiziki Tedavi:Vücut ısınız yüksek olsun özellikle ayaklarınızı sıcak tutun.Tuvaletinizi yapmadan önce 1 çay kaşığı bal ve zeytinyağı'nı şırınga ile çekerek makatınızın içine enjekte edin.Banyo'da alaturka olarak kesinlikle ıkınmadan karın kaslarınız yardımıyla yapın dışkınız bittikten hemen sonra makatınıza sıcak su fışkırtarak temizliğini yapın.Tuvaletiniz bittikten sonra büyük leğene sıcak su koyun yanınıza da kaynamış termos ya da çaydanlık koyun leğende ki su ılırsa sıcak suyu ilave ederek 15-20 dakika oturun.Oturma banyosu sonrası temiz havlu ile iyice bölgenizi kurulayıp Anestol Pomad kremini mercimek tanesi kadar makatınızın içine sürün.Bu işlemi günde 3 defa ve her tuvalet sonrası yapın.Ardından minimum 10 dakika yürüyüş yapın.
    Ağır şeyler kaldırmayın bu çatlağı olumsuz etkiler.

Beslenme:Öğününüz çok olmasın günde 2-3 öğün yiyecek tüketin özellikle çok erken kahvaltı yapmayın.Kahvaltı da yumurta,bal,peynir,yumuşak kepek ekmeği ve açık çay için.YEDİKLERİNİZİ İYİCE AĞIZINIZDA ÇİĞNEYİN.Öğle arası meyve yiyebilirsiniz.Her akşam mutlaka lifli olarak Taze fasulye olsun yanında,Çorba,Bulgur pilavı veyahut normal pilav ve yoğurt yiyebilirsiniz. YEDİKLERİNİZİ İYİCE AĞIZINIZDA ÇİĞNEYİN.YEMEK SONRASI MUTLAKA YÜRÜYÜŞ YAPIN
    Gün içinde mutlaka bal tüketin.Öğle ve akşam kuru incir ve kayısıyı yiyin ardından yarım litre su için
    Günde 3-5 Litre arası su tüketin

KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE HEM TEDAVİ HEMDE AĞRISIZ TUVALET İÇİN YENMEMESİ GEREKENLER
    PATLICAN:1.OLARAK YENMEMESİ GEREKEN GIDA.FİSSÜR HASTALIĞIM İYİLEŞTİĞİNDE DAHİ 1 KAŞIK YESEM BİLE MAKATI YAKIYOR VE FİSSÜRÜ TETİKLİYOR.
    ACI VE BAHARAT:YENMEYECEK
    KOLA,FANTA VE ASİTLİ İÇECEKLER:İÇİLMEYECEK.
    TUZLU FISTIK V.B YENMEYECEK.
    SALÇA,DOMATES V.B YENMEYECEK
    TÜRK KAHVESİ NESCAFE HARİÇ İÇİLMEYECEK.
    ÇİKOLOTA YENMEYECEK
    PATATES:KABIZ BIRAKABİLİR YENMEMESİ TAVSİYEMDİR.
    MAKARNA:KABIZ BIRAKABİLİR YENMEMESİ TAVSİYEMDİR
    NORMAL EKMEK(BEYAZ EKMEK) YENMEYECEK
    ÇİĞ KÖFTE,TOST,KÖFTE,KOKOREÇ V.B FASTFOOD YİYECEKELER YENMEYECEK.
    KIRMIZI ET YENMEYECEK

TÜKETİLEBİLİR
    BEYAZ ET
    YOĞURT
    PEYNİR
    BAKLAGİL>FASULYE,MERCİMEK,NOHUT V.B
    YEŞİL SEBZELER>MARUL,MAYDANOZ,TERE,SALATALIK V.B
    ÇORBA
    TATLI
    SÜT
    V.B

ASLA UNUTULMAMASI GEREKENLER
    -Bu hastalık bende tekrar nüksetse bile maksimum iki günde iyileştiriyorum.Ezbere lifli beslen,oturma banyosu yap şu kremi kullan ile bu hastalığı tedavi edemezsiniz.Doğru şekilde tedavi edilir.
    -DIŞKINIZ ACISIZ ÇIKIYOR İYİLEŞTİM GALİBA DİYEREK OTURMA BANYOSUNU ASKIYA ALIRSANIZ BÜYÜK HATA YAPARSINIZ TEDAVİ SÜRESİNCE BU BANYOYU YAPACAKSINIZ.
    -FİSSÜRÜM İYİLEŞTİ NASIL OLSA DİYE BESLENMEYİ BOZARSANIZ HATA YAPARSINIZ.4.5 SENEDİR FİSSÜRÜM YOKTU VE BU ZAMANDA TEK BİR ŞEY YEMEDİM O DA PATLICAN.ET,SALÇA,ÇİĞ KÖFTE,ACILI GIDALAR V.B YEDİM AMA ASLA AŞIRIYA KAÇMADIM.SİZLERE TAVSİYEM PATLICAN YEMEYİN YİYECEKSENİZ 2-3 KAŞIK VE YOĞURT İLE TÜKETİN.
    -İSHAL KALDIĞINIZDA 1-2 GÜN SICAK SU BANYOSU YAPIN.FİSSÜRÜNÜZ ZAMAN ZAMAN HAFİFTEN YOKLAR BU DURUMDA MUTLAKA 1-2 GÜN SICAK SU VE ANESTOL POMAD KULLANIN.
    -HASTALIK HANGİ EVREDE OLURSA OLSUN CERRAHİ YÖNTEMLER EN SON ŞIK OLSUN AKLINIZDA HER ZAMAN MÜCADELE EDİN.
    -BU HASTALIĞI YENECEĞİNİZE İNANIN MOTİVASYONUNUZU ARTTIRIN
    UNUTMAYIN BU HASTALIK HER ZAMAN ENSENİZDE İSTER KENDİNİZ TEDAVİ EDİN İSTER AMELİYAT OLUN İSTER BOTOKS KULLLANIN BU HASTALIK TEKRAR KARŞINIZA ÇIKACAK BAŞKA YOLU YOK.
  • sakinharman S kullanıcısına yanıt
    OKUYUN MUTLAKA!!!
    hem hemoroıt hemde anal fıstul olayını en şiddetli haliyle çekiyorum hala. ameliyat öncesi deneyebileceğim tüm yöntemleri denemek istedim ve şişliyle nişantaşı arasında özel bir klinikte botoks yaptırdım. doktor 15 gün sonra belli olur botoksun etkili olup olmayacağı dedi. ama ben yaptıralı 1 hafta olmasına rağmen eskisinden şiddetli ağrılar çekiyorum ve nerdeyse yürüyemiyorum yataktan çıkamıyorum bile. benimle aynı hastalığı yaşayan bir arkadaşımda bakırkoyde ozel bır klınıkte botoks yaptırmıs ve 3. gün bıcak gıbı bır anda kesılmıs ağrısı sızısı. Yani bende boyle bır sorun olması normal değil bence. ameliyat artık son care olduğundan deneyebileceğim her türlü yöntemi deniyorum. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlunu dinledim internettede var videoları diyorkı amelıyattan baska caresı yok ama evvel Allahın izniyle Isırgan otu gecırıyor. o kadar buyuk acılar cekıyordum kı artık aglıyordum eşim aktardan ısırgan otu alıp tarıftekı gıbı lafa kıvamına getırdı ocakta ve tulbente sarıp makat kısmını yerlestıryorsun 20 dk. beklıyorsun sonra agrınız hafıflıyor ve o gun agrınız olmuyor. ben bır kere yaptım Allaha şükürler olsun ağrım azaldı ama ne cektım ben bılırım. bir gun aralıklarla yapmak gerektıgı ıcın bugun yapmayacağım yarın yapacağım. şuan hafif ağrım var ama dayanılmayacak acım gitti. bu yüzden belki benim gibi bunu çeken vardır diye yazıyorum ki belki birinin derdine derman olur. İbrahim Saraçoğlu Anal Fistül yazınca googleda çıkıyor tarif arkadaşlar,

Teşekkürler,
  • Bu nasıl bir ağrı böyle Allahım çıldırmak üzereyim ordaki acıyı unutmak için kendimi kesicem gözlerim yaş doldu oturmak bile oturamıyorum doktor krem verdiğinde geçmişti birisi patlıcan sapı suyu diye tutturdu 2.gün böyle felaket oldum içmeyi bıraktım ısırganıymış patlıcanıymış batsın gidicem bayıltsın yapsın ameliyatını çok kötü durumdayım bu nasıl bir acı
  • caresizligingünesi C kullanıcısına yanıt
    aynı durumu yasıyorum bende bırde calısmak zorunda olunca mafoldum. evde ınım ınım ınleyerek aglayarak cektıgım acıyı ıs yerınde bel fıtıgı dıye yutturmaya calısıyorum mıllete.ölüyorum artık eve gıdıp gelmeyı dusnmek bıle ıskence oldu. Allah dermansız dert vermesın ama ben boyle bısey gormedım. ınsanlara bakıs acım degıstı ıcımden sızın ne sorununuz varkı dıye gecırıyorum hep. ve en onemlısı sınır sıstemım coktu sınırımı hıncımı yakınlarımdan cıkartıyorum onları kırıyorum sonra agrım hafıfleyınce uzuluyorum rezıl bı durum gercekten ama ısırganı mutlaka dene derım bak dun ılk defa yapmama ragmen onun sayesınde suan işteyım
  • Beyler boşuna acı çekiyoruz , ameliyattan başka çaresi yok , kremmiş bitkiymiş ilaçmış bunların hepsi geçici , fissüri sadece pasifze edersiniz ama bir gün ansızın çıkıverir yine kabusunuz olur o yüzden ameliyat olup kökten kurtulmak ben yarın özelde olucam

• fissürün ameliyatsız gözünüz korkmasın lazersiz kapanması mümkün değil ilaçla veya pomad krem ve diğer şeyler.

bir arkadaş ben 2 günde iyileştiriyorum demiş evet siz iyileştirebilirisniz ama günü kurtarırsınız elbet en ufak bir kabızlıkta soguk havada nüks eder kaçış yok lazer son çare kendiğinden iyileşmesi gibir birşey yok arkadaşlar acıyı çeken bilir.

avrupa cerrahi merkezinden profesör doktor yasir göze bulun sgk ve özel sigorta geçiyor kendisi çok yoğun ama basur ve fissürün iyileştiriyor.

ben burda tedavi oldum 11 mayıs 2018 de lazer oldum 1 hafta özenli beslenme 10 günde nalet illetten kurtuldum 6 ay oldu artık kanama yok.

bu iş malesef lazersiz yakmasız geçmez.
    bu işte zaten türkiyede 2 isim var brii korhan taviloğlu diğeri yasir göze hocalarımızdır fiyatlar çok ama çok tuzludur ama yasir bey biraz daha makül ücretler ve sgk özel sigorta geçiyor

BU HOCALARA GİTTİM RÖPORTAJ YAPAR GİBİ KONUŞTUM KENDİLERİYLE

ÖZELLİKLE BİRA DA DİREK BASUR YAPAN MEME OLUŞUMUNA ETKİ EDEN MADDELER VAR DEDİ İKİSİDE BİLİMSEL OLARAK AÇIKLADI.

BİR DİĞER HUSUS ÖZELLİKLE DOMATES (DOMETESİN İÇERİĞİNDEKİ LİPOTEİN MADDESİ FİSSÜRE NEDEN OLMAKTA),SALÇA,ACI BİBER,ÇİLEK,TURŞUNUN HER TÜRÜLÜSÜ BASUR YAPMAZ AMA BASUR YA DA FİSSÜRSENİZ ACILARINIZI DAHA FAZLA HİSSETTİRİR.

SABAH AKŞAM AĞIZA 2-3 ADET SARI KURU KAYISI ATIN YOĞURT VE AYRAN SOFRALARDAN EKSİK ETMEYİN UNUTMAYIN YOĞURDUN BAĞIRSAK SAĞLIĞI İÇİN BİR NİMET
  • Bu meret kışın kendini daha çok gösteriyor. Kalbim orda atıyor şuan

• Daha öncesinden beni kıl dönmesinden ameliyat eden doktora gittim, o bölgeyi alıp boş bırakmıştı dikmemişti farklı bir yöntem uygulamıştı ve kendi kendine iyileşsin diyerekten 1,5 aylık bir pansuman sürecinden geçtiğim için o et anca doldu kapandı ama sağlam kapandı ama o ameliyattanda korkuyodum belimden bir iğne yapmışlardı hissetmedim bile sonrası zaten anestezi uzmanının madem bayılmıyosun şarkı açalım diyerek beni biraz sakinleştirmesi ve göz açıp kapayana kadar ameliyatın bitmesi, neyse güvendiğim için o doktora gittim ve bu tür şeylerden zaten korktuğumu tekrardan pansumanıyla falan uğraşamayacağımı söyledim çaresizliğimi anlattım bunun öyle bir durum olmadığını anlattı aç karnınaysan hemen yat hazırlasınlar seni diyerekten birazda güldürdü beni açıkcası ama biraz daha zaman istedim kaçmak istedim ama kaçmanın faydası yok malesef gidip konuşucam ve haftaya ameliyat olucam işler yolunda giderse size aşama aşama yazarım. Bu acı çekilecek dert değil böyle geçmiyor günler azap oldu yeme içme düzenim bozuldu bi ishal bi normal boş yere kilo vermeler krem arayışları fitiller değişik bitki denemeleri internette sürekli araştırarak boşa avunmak artık bi dur deme zamanı geldi ben bezdim.
  • Arkadalar öncelikle az sonra göt bok gibi kelimeler kullancağım kusura bakmayın ama yaptıklarımı yaparsanız eminim sizde kurtulacaksınız.
    Bende bu sorunu yaklasık 2 yıldır yaşıyodum.Son zamanlarda iyice çekilmez olmustu tüm gün götümün deliği ağrıyodu tuvaletimi yapınca burun kanı kadar kan falan.Okuyanlar zaten neler yaşadığımızı biliyo ayağım kırıldığında bu kadar acı çekmemiştim.
    Şimdi gün gün anlatacağım.Sabırlı olun merak etmeyin eminim düzeleceksiniz bu yolla.

Öncelikle hemen markete gidin yulaf ve süt alın bol bol çünkü uzun bi süre kahvaltınız bu olacak.Zeytinyağı.kuru kayısı elma sirkesi de alın.Hemen gidin alın!!

1. gün:Geceden 1 bardak sıcak suya 3 kayısı atın ve sabah uaynır uyanmaz suyu içip kayısıları iyice çiğneyek yeyin.1 kaşık zeytinyağı için.Kahvaltı'da süt ile yulafı karıştırın ve yeyin.öğlen ve akşam ekmeksiz salatada bol zeytinyağı ve elma sirkesi(suyune için salatanın).yulaf tam bir bağırsak çalıştırma canavarı.Emin olun günde en az 2 kere tuvalete gitmeye başlayacaksınız.Tuvaletinizi hafif hissettiğinizde hemen gidin ıkınmayın yine acı aynı seviyede olacak ama ne olursa olsun ıkınmamaya çalışın çünkü psiklojik olarak boku içeri itebilirsiniz ve tuvalet tam anlamıyla tamamlanmamış olur.o yüzden ıkınmadan tüm boku çıkarmaya çalışın.tUVALET SONRASI ANRESTOL POMAD SÜRMEYİ UNUTMAYIN AĞRI VE YANMA İÇİN.
    1.GÜN:ACI AYNI SEVİYEDE OLACAK HAFİF KAN OLACAK

2.GÜN: Kayısı artık ritüel bizim için ona göre.Ve tabi yulaf ve süt ve zeytinyağı.Biraz aç kalacaksınız öğlene kadar ama emin olun değecek.Öğle yemeklerinde salata ve elma zeytinyağı nı unutmayın.ekmek yemeyin yeşil fasulye nohut pilav bol yogurt yemeye çalışın.Tuvalet çok önemli.IKINMAYIN VE PES ETMEYİN.
    2.GÜN AĞRI EŞİĞİ:YİNE AYNI ACI ÇEKECEKSİNİZ AMA BOKUN KIVAMININ İNCELDİĞİNİ YAVAŞTAN GÖRECEKSİNİZ.

3.GÜN:HERŞEY AYNI YEMEK KONUSUNDA BAKIN SABREDİN.
    3.GÜN AĞRI EŞİĞİ YİNE AYNI ACIYACAK AMA TUVALETİNİZ DAHA HIZLI SONLANMAYA BAŞLAYACAK.PES ETMEYİN

4.GÜN AĞRI EŞİĞİ:YİNE ACI OLACAK AMA YAVAŞTAN İLK 3 GÜNDEN DAHA AZ ÇOK HAFİF KANAMA OLABLİR.

5.GÜN AĞRI EŞİĞİ: ACI OLACAK AMA HAFİF RAHATLAMA OLACAK AĞRI KESİCİ İLE TUVALET SONRASI YANMA ÇOK AZ SEVİYEYE İNECEK.

6.GÜN AĞRI EŞİĞİ: TUVALET ARTIK DAHA HIZLI VE MUHTEMLEN KAN OLMAYACAK .AMA HALA BİRAZ DA OLSA ACI OLACAK

7.GÜN: BAKIN SABAH RİTÜELİMİZ HEP DEAM EDİYO YEMEK RİTÜELLERİ. ARTIK SIÇABİLİYORUZ ÇOK AZ ACIYLA DA OLSA

8.GÜN: TUVALETLER ARTIK KABUS DEĞİL.IKINMIYORUZ kendi çıkıyo çünkü yara hala kritik alamada.

9.Gün 8.günle hemen hemen aynı.

15.Gün artık acısız sıçıyoruz hemde bok kayış gibi emin olun bokunuzla övüneceğiniz kıvamda.Ama kesinlikle birakmayın düzeldim diye.yaklaşık bunu 40 gün yapın.Evinizde sürekli zeytinyaği ve yulaf bulundurun.acı alkol aldıgınızda sabahları hemen kahvaltı ritüeline geçin

SABIR SABIR SABIR AMA SONUNDA BANA TEŞEKKÜR EDECEKSİNİZ
  • Arkadaşlar askerdeyim ve bu illet peşimi bırakmıyor bilen bilir kıbrısı bir kere hastaneye hiç bakmadılar halbuki Türkiyede ameliyat olman lazım demişlerdi dikkat ederek geçirmiştim şimdi yine tekrarladı ve askerde imkanlarım kısıtlı bir şey yapamıyorum, üstelik askerlik yaptığım yer sıkıntılı çok yoğun asker yok her işi yapıyoruz üstüne 6 8 saat nöbet bunların üstüne bu hastalık gelince dayanılmaz oluyor, nelere dikkat etmem lazım neler yapmam lazım biliyorum ama sizlerle paylaşmak istedim sadece psikolojim çok bozuldu 1 haftadır bu hastalık çok çektiriyor, arada kayboluyor ama ansızın geliyor.Askerde bu hastalık daha çekilmez oluyor,psikolojim ciddi anlamda bozuldu 40 günüm kaldı nasıl dayanırım düşünüyorum...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavukum

Arkadaşlar askerdeyim ve bu illet peşimi bırakmıyor bilen bilir kıbrısı bir kere hastaneye hiç bakmadılar halbuki Türkiyede ameliyat olman lazım demişlerdi dikkat ederek geçirmiştim şimdi yine tekrarladı ve askerde imkanlarım kısıtlı bir şey yapamıyorum, üstelik askerlik yaptığım yer sıkıntılı çok yoğun asker yok her işi yapıyoruz üstüne 6 8 saat nöbet bunların üstüne bu hastalık gelince dayanılmaz oluyor, nelere dikkat etmem lazım neler yapmam lazım biliyorum ama sizlerle paylaşmak istedim sadece psikolojim çok bozuldu 1 haftadır bu hastalık çok çektiriyor, arada kayboluyor ama ansızın geliyor.Askerde bu hastalık daha çekilmez oluyor,psikolojim ciddi anlamda bozuldu 40 günüm kaldı nasıl dayanırım düşünüyorum...

kabız mısın? yırtığın ne kadar bilmiyorum kendi muayenenizi kendiniz yapın. bir günde foşş diye kanamıyor. gittikçe artıyor, veya iyileşirken azalıyor. dışkıyı çizer şekilde kanar. fitil kullanmayı deneyin, belki ıkınmanızda da problem vardır yanlış ıkınıp anüs duvarlarına fazla basınç uygulanıyordur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dışkım normal ama hep dışkının çıkış kısmı sert oluyor kanama da yok ama tuvaletten sonra gün boyu ağrı oluyor tek sıkıntı bu,yediklerime dikkat ediyorum krem sürüyorum askerde yapacak bir şey yok revirde bakmıyorlar bile...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavukum

Dışkım normal ama hep dışkının çıkış kısmı sert oluyor kanama da yok ama tuvaletten sonra gün boyu ağrı oluyor tek sıkıntı bu,yediklerime dikkat ediyorum krem sürüyorum askerde yapacak bir şey yok revirde bakmıyorlar bile...

Parmağınla yokla bakalım ağrı nerde. Çıkış kısmı dediğin biraz daha sert olur haklisin kremle kayganlastirman lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatarım Ağır Çekim -- 15 Kasım 2018; 11:09:43 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tavukum kullanıcısına yanıt
    arkadaşım aynı sorunları yaşadım senin sorununun çözümü basit her akşam 1 adet gliserin fitil koyacaksın makata
    ve özellikler sabahları aç karna 3 kayısı ve su içeceksin, ya da sürekli lifli yiyeceksin poğaça makarna pilav et vs yok
    tam buğday ya da çavdar ekmeği barnunya kurufasulye sebze yemekleri ev yoğurdu mısır gevreği gibi.
    Geçmiş olsun.
  • rashid R kullanıcısına yanıt
    merhaba beb botoks ve sfinkterotomi oldum
    botoks işe yaramadı ancak sfinkterotomi sorunumu çözdü şükür
    ağrılı süreç kısa sürdü birkaç gün ancak tam iyileşme 3 hafta kadar aldı.
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.