Şimdi Ara

Anakartıma uygun bir ekran kartı önerisi lütfen?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    gigabyte 1156 pin h55m d2h anakartıma uygun çalışabilecek ekran kartı tavsiyesi lütfen

anakart özelliklerihttp://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3465#sp
    1) 1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16) (Note 5) (The PCIEX16 slot conforms to PCI Express 2.0 standard.)
    2) 1 x PCI Express x16 slot, running at x4 (PCIEX4) (Note 6)
    2) 2 x PCI slots

(Note 5) For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16 slot.

Call öf duty 4 rahat bir şekilde oynamak amacım

Slot lar hakkında hiç bir bilgim yok yardimci olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: xardias

Selamlar
    gigabyte 1156 pin h55m d2h anakartıma uygun çalışabilecek ekran kartı tavsiyesi lütfen

anakart özelliklerihttp://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3465#sp
    1) 1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16) (Note 5) (The PCIEX16 slot conforms to PCI Express 2.0 standard.)
    2) 2 x PCI slots

(Note 5) For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16 slot.

konuyu yanlış yerde açmışsın.Dahili bileşenler bölümüne açarsan daha uygun olur. Orada bu işi çok iyi bilen arkadaşlar var. Ayrıca sistemin geri kalanını da yaz.Özellikle power'ın 12v kanalını belirt.Ama ille tavsiye diyorsan,ben sapphire hd 6870 ile call of duty 7 black ops,crysis 2,battlefield 3 ü oynadım. Ama black opsta kastı. Neden oldu bllmem ama düşük ayarlarda bile kastı.Ama diğerlerinde sorun yok.
    Daha iyi birşey istiyorsan
    sapphire hd7850 dualx oc,amd r9 260,r9 265x,r9 270,gtx 660, gtx 670 gibi kartları alabilirsin.
    Ama sen beni dinle,Dahili Bileşenler bölümüne konuyu yeniden aç...

• Hocam call of duty 4 artık oyundan bile sayılmıyor herhangi bir kart oynatır ama bütçeni söylersen iyi bir kart almanda yardımcı olabiliriz
  • Power 12 v kanalı derken?
    baktım psu ya
    +12 v 22 a
    max combined power 400 w
    marka tagan 420 u01

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xardias -- 15 Aralık 2014; 15:21:18 >
  • quote:

Power 12 v kanalı derken?
    baktım psu ya
    +12 v 22 a
    max combined power 400 w
    marka tagan 420 u01

Powerin üstünde bir tablo vardır 12 v kanalından ne kadar verebildiğini gösteren
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayipdadash

quote:

Selamlar

2) 2 x PCI slots

konuyu yanlış yerde açmışsın.Dahili bileşenler bölümüne açarsan daha uygun olur. Orada bu işi çok iyi bilen arkadaşlar var. Ayrıca sistemin geri kalanını da yaz.Özellikle power'ın 12v kanalını belirt.Ama ille tavsiye diyorsan,ben sapphire hd 6870 ile call of duty 7 black ops,crysis 2,battlefield 3 ü oynadım. Ama black opsta kastı. Neden oldu bllmem ama düşük ayarlarda bile kastı.Ama diğerlerinde sorun yok.
    Daha iyi birşey istiyorsan
    sapphire hd7850 dualx oc,amd r9 260,r9 265x,r9 270,gtx 660, gtx 670 gibi kartları alabilirsin.
    Ama sen beni dinle,Dahili Bileşenler bölümüne konuyu yeniden aç...

Kardes senin sapphire hd6870 pci e 2.1 diyor benim anakarta takilacak mi bu?

• xardias kullanıcısına yanıt
    takılır. önemli olan anakartın grafik slotunun pciex olmasıdır. mesela pciex 3.0 ekran kartı da takarsın ama anakarttaki slot pciex 2.0 olduğu için 3.0 kalitesi vermez. ama görüntü gelir ve çalışır. benlm anakart senlnkinden kaç kat düşük bir kart. ama ekran kartında bir sorun yok. yani takabilirsin.

• quote:

takılır. önemli olan anakartın grafik slotunun pciex olmasıdır. mesela pciex 3.0 ekran kartı da takarsın ama anakarttaki slot pciex 2.0 olduğu için 3.0 kalitesi vermez. ama görüntü gelir ve çalışır. benlm anakart senlnkinden kaç kat düşük bir kart. ama ekran kartında bir sorun yok. yani takabilirsin.

Anladım peki su resimde nereye takacaz bunu beyaza mi maviye mi

http://www.gigabyte.com/fileupload/product/2/3465/3060.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xardias -- 15 Aralık 2014; 17:36:39 >

Ram slotlarına yakın olan slota takacaksınız zaten diğer slot (oda mavi) daha düşük hızda çalışır beyaz slotlar PCI slotlarına ekran kartı takılmaz.
  • quote:

quote:

Anladım peki su resimde nereye takacaz bunu beyaza mi maviye mi

http://www.gigabyte.com/fileupload/product/2/3465/3060.jpg

şu an eski mobilden yazıyorum. sayfalar geç yükleniyor ve herşey görünmüyor. ama anakart üzerinde ekran kartı slotlarının bir köşesinde Pcie x16_01 gibi bir yazı var. o slota takacaksın. zzten gigabyte'ın siteslnde "optimum performans için ekran kartınızı pci x16 yuvasına takın" diye bir not var. ben eve geçiyorum. pcden detaylı bakabilirlm. 15-20 dk beklersen.

Bununla beraber power yetersiz. Çünkü bende de aynı güce sahip power vardı. hd6870 ekran kartımı kaldırmadı. yani kapandı pc. sonra foruma yazdım:

http://forum.donanimhaber.com/m_98151985/f_/key_psu%252Bproblemi%252Bolabilir%252Bmi%253F%253F%253F//tm.htm#98184876

Bne daha sonra 650watt 80+ bir power aldım ve rahatladım...

• yardımların için çok teşekkür ederim
    estağfirullah kardeş. eğer faydası olduysa ne mutlu bana...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.