Şimdi Ara

Laptop'um Açılmıyor, Açılışta Start PXE over IPv4 diyor.Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
16.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar benim bilgisayarım Lenovo z510 8gb ram 2gb ekran kartı i5 işlemcisi var. Laptop sık sık mavi ekran veriyordu hata kodu 0x00000F7, bende araştırdım biraz sonuç bulamadım, forumdaki Lenovo z510 konusunda bios güncellemesini gördüm lenovonun sitesinden indirdim yaptım PC yeniden başladı sonra açılırken ilk resimdeki yazı çıktı Start pxe over ipv4 diye, ESC ye bastığımda ise Mavi kutuda bişey çıkıyor enter a basarsam Start pxe over bı daha çıkıyor ESC ye basarsam bilgisayar açılıyor. Sorun nedir yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler. Bide bu Sabah açarken cheking media diye yazı çıktı sonra hiç birşey yapmıyorum 5 sn sonra mavi kutudaki hatanın aynısı yine çıkıyor yardım lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Laptop'um Açılmıyor, Açılışta Start PXE over IPv4 diyor.Yardım

• Merhabalar,

“Checking Media Fail” Hatası Çözümü için aşağıdaki yolu uygulamanız yeterlidir.

1)Checking Media Fail Hatası Çözümü için Notebook’umuz açılırken “F2″ tuşuna basıyoruz.
    2)Boot ekranına gelmiş olacaksınız.
    3)Ok tuşlarını kullanarak ”UEFI Boot” yazısının üzerine gelin, böylece bu yazının üzeri beyaz olcaktır.
    4)Seçiminizi yaptıktan sonra, Windows Boot Manager’ı en üste getireceğiz.
    5)Windows Boot Manager yazısının üstüne gelerek F5 ve F6 tuşlarını kullanarak en üste taşıyın.

1-Windows Boot Manager
    2-UEFI Onboard LAN IPv4
    3-UEFI Onboard LAN IPv6

6)Ekrandaki sıra yukardaki gibi olduğunda F10 tuşuna basıp kaydedip çıkınız.
    7)Bilgisayarınız yeniden başladığında Checking Media Fail Hatası almayacağınızı umuyorum.

Alternatif :
    Security > Secure Boot’u Disabled olarak değiştirelim.
    Advanced > System Configuration a girerek orada Boot Mode bulunuyor UEFI boot şeklini CSM boot olarak değiştirelim .

Çözüme ulaşamazsan Boot bölümünün ekran görüntüsünü atmanı rica ediyorum.

Kolaylıklar Dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: OyunSeverlerKulubu

Merhabalar,

“Checking Media Fail” Hatası Çözümü için aşağıdaki yolu uygulamanız yeterlidir.

1)Checking Media Fail Hatası Çözümü için Notebook’umuz açılırken “F2″ tuşuna basıyoruz.
    2)Boot ekranına gelmiş olacaksınız.
    3)Ok tuşlarını kullanarak ”UEFI Boot” yazısının üzerine gelin, böylece bu yazının üzeri beyaz olcaktır.
    4)Seçiminizi yaptıktan sonra, Windows Boot Manager’ı en üste getireceğiz.
    5)Windows Boot Manager yazısının üstüne gelerek F5 ve F6 tuşlarını kullanarak en üste taşıyın.

1-Windows Boot Manager
    2-UEFI Onboard LAN IPv4
    3-UEFI Onboard LAN IPv6

6)Ekrandaki sıra yukardaki gibi olduğunda F10 tuşuna basıp kaydedip çıkınız.
    7)Bilgisayarınız yeniden başladığında Checking Media Fail Hatası almayacağınızı umuyorum.

Alternatif :
    Security > Secure Boot’u Disabled olarak değiştirelim.
    Advanced > System Configuration a girerek orada Boot Mode bulunuyor UEFI boot şeklini CSM boot olarak değiştirelim .

Çözüme ulaşamazsan Boot bölümünün ekran görüntüsünü atmanı rica ediyorum.

Kolaylıklar Dilerim.

Çok teşekkürler sorunu hallettim sayenizde
    Bide laptop yaklaşık 1 aydır sık sık mavi ekran veriyor.hata kodu 0x0000f7 bunu nasıl çözebilirim yeni format atmıştım bilgisayara.

• kayahan612 K kullanıcısına yanıt
    Estf bilgim dahilinde yardımcı olmak keyif verici :)
  • OyunSeverlerKulubu kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Çok benzer bir problem bende meydana geldi. Bende de Lenovo Z580 8gb i5 bilgisayar mevcut. Bende arkadaş gibi Lenovo mun kendi sitesinden Bios güncelleme dosyasını indirerek guncellemek istedim. İlk bilgisayarı açarken Start PXE over IPv4, sonrasında da Start PXE over IPv6 yazıyor. Esc Vs basınca bilgisayarım açılmıyor. PXE-E21: Remote Bolt cancelled diyip alttaki fotoğraf çıkıyor.

Ya da buradan Bios menusune devam edebiliyorum lakin bir türlü Windows u açamadım. Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.

• merhabalar,

aynı hatayla karşı karşıyayım.

bios menüsünde hdd - not detected olarak görülüyor baştan belirteyim. ssd'nin yuvadan çıkmış olma ihtimali de var sanırım.

boot mode - legacy support

fast boot - legacy first

yapıp başlat dediğimde bu sefer de pxe e61 :media test failure , pxe m0f:exiting room hatalarını almaktayım.

çözüm önerilerinizi bekliyorum.

lenovo b50 model laptop kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worm Holes -- 6 Nisan 2022; 17:8:23 >
  • Worm Holes kullanıcısına yanıt

hdd söküp tekrar tak

• potti34 P kullanıcısına yanıt

hocam kasasını açmak bir hayli zor hiç pratik yapmamışlar. Hdd'nin varlığını kontrol etmemin yolları nelerdir?

• Worm Holes kullanıcısına yanıt
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.