Şimdi Ara

ANAKART TAMİRİ YAPIYORUM. MARKALARA GÖRE GENEL SORUNLAR (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
642
Cevap
67
Favori
82.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
144 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Remin tırnaklarını silgi ile silin. Slotların içinden da tığ gibi birşeyle geçin.
    bios güncelleme yapın.
    Yine düzelmezse anakart sorunu.
  • Merhabalar
    Model : dell inspiron n4050
    Yeğeniminin laptopu Dell logusunda takıldı ve hiçbir şekilde açılmıyor , F2 ve F12 tuşlarına basınca tuşlar komple kitleniyor.
    Ben bütün parçaları söktüm tek tek denedim ram , hdd ,klavye, bios pilini çıkarttım malesef hala Dell logo sayfasını geçemedim.
    Bir pc tamircisine göstermişler Bios tan kaynaklanabilir demiş yaklaşık 180-200tl fiyat istemişler tabi sorun bios tan mı onuda test edeceklermiş.

Bu sorun hakkında bilginiz varmı?

Resimde görüldüğü gibi ekran bu şekilde kalıyor hiçbir şey yapmamıza izin vermiyor.
    ANAKART TAMİRİ YAPIYORUM. MARKALARA GÖRE GENEL SORUNLAR

• cagataytr C kullanıcısına yanıt
    bence bios sorunu değil o.

delete ile biosa girmek hiç mümkün olmuyor mu?

dell logosunu iptal edip normal açılıştan nerde kaldığına bakmak gerek. "ram de mi hdd de mi takılıyor*" onu görmek için?

anakart arızası bence. tamiri mümkün olabilir. Ama ben kendim % 50 ..

En kötü ihtimal çipset arızası... kuvvetle muhtemel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikail13 -- 8 Aralık 2018; 13:30:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikail13

bence bios sorunu değil o.

delete ile biosa girmek hiç mümkün olmuyor mu?

dell logosunu iptal edip normal açılıştan nerde kaldığına bakmak gerek. "ram de mi hdd de mi takılıyor*" onu görmek için?

anakart arızası bence. tamiri mümkün olabilir. Ama ben kendim % 50 ..

En kötü ihtimal çipset arızası... kuvvetle muhtemel.
    Bence de sorun bios ta değil ama pc tamircisi öyle bir yanıt vermiş.( tam emin de değilmiş ama )

Bilgisayarın güç tuşuna bastıktan sonra hiçbir şekilde müdehale etmemize izin vermiyor.
    Biosa girmiyor , delete F1,....F12 hiçbir şekilde işe yaramıyor.
    Logo yu nasıl iptal ediliyor?

İnternette bir kaç site de bu modellerde bu tarz bir problem le karşılaşan kişilerin sorunu ekran kartına bağlayıp ekran cpu sunu sökerek ''UMA'' yaparak sorunlarını hallettikleri tarzında bir kaç yazı okudum , Size o linki gönderdim.

Sorunun ekran kartın dan olabilme ihtimali varmıdır?

• cagataytr C kullanıcısına yanıt
    quote:

Sorunun ekran kartın dan olabilme ihtimali var mıdır?

yüksek ihtimal..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikail13

quote:

Sorunun ekran kartın dan olabilme ihtimali var mıdır?

yüksek ihtimal..
    sorunum çözülmüştür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataytr -- 13 Ocak 2019; 16:32:36 >
  • Dostum selam,

asus p8h61-m lx anakart elektriği kesiyor psu denedim anakartı söktüm ancak değişen bir şey olmadı bilgisayar 1 sn elektrik geliyor fanlar dönüyor sonra elektrik kesiyor sorun neden olabilir?
  • hocam merhaba

(powercolor r9 280x turbo duo)

powercolor marka amd r9 280x çipi olan ekran kartım vardı.oyun oynarken yeşil bi ekran geldi .reset attım makinaya ancak sistem açılmadı monitör uyku modundan çıkmadı.

2014 yılında satın almıştım kartı.sıcaklık sorunu vs yoktu.oc işlemi de yoktu.

tamiri mümkün müdür fiyat ne olur tahminen ?

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 13 Aralık 2018; 9:7:35 >
  • askerdem kullanıcısına yanıt
    kısa devre olabilir.

kapasitör sorunu olabilir.

yanık olabilir.
    çip arızası olabilir.

PSU sorunu olabilir. asuslar hassastır bu konuda. gigabyte anakartı açan PSu Asus u açmayabilir.
  • Hocam selamlar ben GIGABYTE kullanıcısıyım bende şu anakart var GA-970A-UD3 var anakartımdan çok memnunum bizim burda her gün elektrik kesintisi oluyor Anakartım buna çok iyi dayandı 5-6 senedir çok iyi yaşadı galiba artık yolun sonuna geldi bozulma sinyalleri vermeye başladı. Wiindows 7 Ultimate 64 kullanırken yarım sonra mavi ekran hatası veriyor sebebi nedir anlamadım Service Pack 1 gibi güncelleme yapsam yine mavi ekran hatası alıyorum. Windows 8.1 Pro 64 bit kullanıyorum güncelleme yapsam yine mavi ekran hatası alıyorum Service Pack 1 yüklesem yine mavi ekran hatası alıyorum ama güncelleme yapmadığım takdirde hiç mavi ekran hatası almıyorum bu Windows 8.1'de geçerli. Galiba anakart yavaş yavaş bozulma sinyalleri vermeye başladı hatta Bios'a girip RAM ayarı yapmıyorum RAM ayarı denedim Profil 1 yaptım bir kaç saat sonra mavi ekran hatası alıyorum yapmaması lazım yada dediğim gibi benim anakart bozulmaya başladı yada RAM bozulmaya başladı. Birde bilgisayarı ilk aldığım zamanlar Windows 8.1 kullanıyordum Anakartın CD'sini çıkardım Bios güncelledim ama Windows 7 64 bit'i destekliyordu Windows 8.1 için yoktu. Galiba Zen 2 işlemcili bilgisayar satın alma vaktim geldi :) Hocam sorun neyse bana yardımcı olabilir misiniz. Hocam birde Zen 2 işlemcili anakart alırsam hangi markayı alayım hangisi daha uzun ömürlü 10 sene dayansın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BirDost9999 -- 14 Aralık 2018; 16:28:27 >

• Asus p8z77-v anakart var. Onboard ekran kartı kullanıyorum. Bugün elektrikler bilgisayar açılıyor. Ekrana görüntü gelmiyor. Açılışta 1 uzun 3 kısa bip sesi veriyor. Harici ekran kartı ile kurtarabilirmiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 22 Aralık 2018; 12:30:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    tek rem kullanın. veya çıkan remleri ittirin.
  • bence hard diskinde problem var. Yeni bir şey kaydettiğinde hard diskin arızalı bölümüne yazılırken hata oluşuyor ve mavi ekran..

hard siki pardon Hard dsiki pardon! Alkışlayın beni... Har diski pardon Hard diski HDtune ile benchmark yap. buraya resim at. elektirk kesilmesi hard disklere de zarar verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikail13 -- 22 Aralık 2018; 16:2:31 >
  • mikail13 kullanıcısına yanıt
    Ramları her türlü denedim. Sonuç aynı.

Asus sitesinde 1 uzun 3 kısa için "vga algılanmadı" diyor. Onboard vga kullanıyordum HD 4000.acaba işlemci mi gitti?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 22 Aralık 2018; 16:8:40 >
    Tamam hocam yardımlarınız için teşşekürler müsait zamanda test edip paylayaşacağım sizin iyi bir usta olduğunuzu düşünüyorum saygılar sevgiler...
    Hocam HD Tune indirdim Benchmark'ta start'a tıkladım Read Error Test Aborted diye hata veriyor Hard Disk bozulmuş olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BirDost9999 -- 22 Aralık 2018; 22:54:7 >
  • Merhaba hocam. Asus maximus hero vi anakartına sahibim. Elektrik gidip geldiğinde ya da prizi çekip tekrar taktığımda bilgisayarım açılmıyor. Prizin kapatma tuşuna hızlıca basıp tekrar açtıktan sonra bilgisayarımı açabiliyorum. Fakat bu tarz bir açılışta bios ayarları 0 lanıyor.

Anakart üzerindeki bütün parçaları söktüm(işlemci hariç) başka psu ile denedim hiç açılmadı. Kendi psu mu da başka bilgisayarlarda denedim herhangi bir hata vermedi.

Anakartın üzerinde sararmış bir kapasitor var yanmış olsa bu şekilde mi hata verirdi ya da hiç açılmazmıydı bilemiyorum. Yardımcı olabilirsen çok sevinirim

• Vallaha İstanbul da olsa denemek isterdim.

• 2012 yılında topladığım bilgisayarımı çeşitli yükseltmeler ile hala çatır çatır kullanıyorum ama artık anakart problem çıkarmaya başladı diye düşünüyorum.

Oyunlar: PUBG, BF1, ROE vs orijinal oyunlar.

Son bir kaç aydır oyunlarda her hangi bir hata vermeksizin masa üstüne atma,

Bilgisayar ilk açıldığında sadece bir kere 3-4 saniyeliğine mouse donma,

Zaman zaman da mavi ekran (IRQL NOT LESS OR EQUAL) hatası alıyorum.

Mouse takılması hariç mavi ekran ve masa üstüne atma sorunlarını oyunlara girdikten 1-2 saat sonra alıyorum (cpu, gpu ve diğer tüm sıcaklık değerleri normal) ve her zaman yaşamıyorum ama artarak devam ediyor ve edecekte gibi.

Çözüm için uyguladığım yöntemler;

Temiz ve çeşitli versiyonlar ile windows 10 kurulumu.
    Kasa içi her daim temizleniyor.
    3 saat süren bellek testlerinde bir sorun çıkmadı.
    Her daim en güncel sürücüleri kullanıyorum.
    İşlemci ve ekran kartı benchmark programlarında herhangi bir hata ile karşılaşmıyorum.
    Hem cpu hem de gpu hız aşırtmalı kullanıyorum ve default ayarlarda deneme yapmama rağmen hata ile karşılaşma devam ediyor.

Sistem özelliklerim kısaca;

i7 3770K @4.7ghz
    Msi z77a-G45
    Gtx 1060 6gb
    Samsung Evo 850 256gb SSD
    G-skill 3x4gb ddr3 ram
    işletim sistemi windows 10 1809 versiyon (lisanslı kullanıyorum)

Anakart ile ilgili bugüne kadar her hangi bir test yapmadım. Bir öneri varsa denemek isterim. Saygılar.. @mikail13

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exnuc -- 1 Ocak 2019; 23:19:56 >

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.