Şimdi Ara

amfi bağlantısı ve Bass seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar öncelikle başta belirteyim profesyonel bi ses sistemi istemiyorum şimdi sorum olacak 1 tane 2400 watt netex audiomax 534 4 kanal amfiyi aldım 1 takım sony XS-GT938F bağladım ses gayet güzel şimdi 1 adet jbl cs1214 30 Cm 1000 watt bass veya soundmagus sm 12D4 30 Cm çift bobin 1200 watt bastan hangisini bağlasam daha sağlıklı ses alırım bide köprü nasıl yapılıyor 2 kanal bosken 1.kanalın + sı ile 2.kanalın -sini alıp ortaya bisey bağlıyormuyuz merak ettiklerim bunlar şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi action500 -- 16 Mayıs 2015; 2:18:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yokmu yardimci olacak biri ??

• Bağlantı dediğiniz gibi ya 1nci kanalın artısı ve ikinci kanalın eksisi ya da 3 ve 4ncü kanal için ayni şekilde yapılacak. Oradakiler boşta kalacak köprü yapilan kanallarda. Birde subın olduğu tarafta lpf seçili olsun.
    4 kanallı amfiler köprüde 4 ohm stabildir yani tek bobin 4 ohm bir bass alın, amfi pek güçlü değil rms değeri bile vermemişler hicbir yerde, JBL in cs1214 modelini alabilirsiniz ya da 200 250rms lık başka bir tek bobin bass ta olabilir.

• Teşekkürler...

• action500 A kullanıcısına yanıt
    Bass olarak KICKER COMPS serısınden sasmayın tekrar dusunun derım
     amfi bağlantısı ve Bass seçimi
  • Kicker sert vuruyor diye okumuştum satıcılarda aynısını diyor acaba orta derece mono amfi ile jbl cs 1214 mü alsam diyorum

• action500 A kullanıcısına yanıt
    Kıcker=agresıf sert tok bass ınsanın ıcını hoplatır
  • Kicker bana göre değil ya çokk tokk çok aşırı sert bass vuruyor buda ses kalitesini etkiliyor en iyisi jbl almak mono amfiyle desteklesemmi diye düşünüyorum m acoustic gibi bi marka olabilir gözüm yükseklerde değil ucuz yollu bir mono amfi tavsiyeniz varmıdır ? Benim amfi fazla düzgün bisey değil kaldırıp kaldırmıcağından süpheliyim

• Kicker söylendiği kadar sert deil aslında ama şu var uzatmiyor bass ları stereo amfi de iyi beslennedigi için verim alamazsınız mono amfi almanızı tavsiye ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.