Yarbay
13 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
25 üye
Görüntülenme
Toplam: 38 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Silinsin lütfen
2 gündür ipleyen olmamış, en iyisi ben yine bildiğimi yapayım
Bugün usb hdd mi taktıktan kısa bir süre hdd durdu,zaten hdd arada problem yapığı için önemsemedim çıkardım.Mousu hareket ettirdiğimde imlecin hareket etmediğini farkettim, çıkartıp diğer mouse umu taktım onu da tanımadı.

Usb den birşey takıldığında "Aygıt sürücüsü yükleniyor... diye bir uyarı çıkıyor, kısa bir süre sonra da "Aygıt sürücüsü yüklemesi başarılı olmadı" diye hata veriyor.

Çözümü nedir ve sorun çipset mi yoksa usb portunu değiştirerek sorunu çözebilir miyim?

Linkteki port işimi görür mü?
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-notebook-dizustu-casper-tw8-usb-port-51940160/detay/?
Herkese merhabalar,

Bilgisayarımdaki i7 875k işlemciyi sattıktan sonra i5 750 ve 5870toxic ile sistem kurmuştum fakat hem kaşıntı tuttu hem kartın sesinden rahatsızım hem de sistemi iyi fiyata satma imkanım olunca SB e geçmeye karar verdim.
Bilgisayarımı daha çok oyun, internette gezinme ve arasıra çizim için kullanıyorum.Yalnız çizim dediğime bakmayın gtx260 bile fazlasıyla yetiyor yaptığım işlemler için.Çoğunlukla geceleri açıyorum bilgisayarı ve kasam masamın üstünde olmak zorunda yurtta olduğum için.

İstediklerim şunlar:
1-)Gerçekten sessiz oyun için performanslı bir ekran kartı istiyorum, eğer Türkiye de halihazırda harici soğutucusu satılıyorsa ses önemli değil. Şu an toxic in sesinden rahatsız olduğum için gtx260+accelero gtx280 soğutucu kullanıyorum.Kartın 3 slot olması sıkıntı değil benim için sistem sessiz olsun yeterli.
2-)İşlemci konusunda önemli olan oyun performansı o yüzden i5 2500k düşündüm ama i7 2600k da olabilir.
3-)Anakart ise mutlaka m-ATX olmalı ve oc potansiyeli azda olsa olmalı.Çok süper bir anakart olmasına gerek yok sata-3 yeterli.usb 3.0da opsiyonel olarak olabilir.

Sistemim şu şekilde bu 3 bileşen haricinde:

-İn-win Dragon Slayer kasa
-Scythe Ninja2 soğutucu(i5-i7 uyumlu kit var)
-Enermax Modu87+ psu
-4x2GB Micron DDR3 ram(1600@cl7 1.6v)
-6Tb hdd birde sata3 SSD eklenecek 120lik

Bütçe 1500Tl ye kadar çıkabilirim ama illa 1500 olacak diye birşey yok daha ucuzu da olur gerekirse 200-300TL kadar üstüne çıkabilirimde.

Şimdiden teşekkür ederim, ya bu haftasonu ya da 2 hafta sonra Kıbrıs'tan Türkiye'ye geleceğim.Sistem o zaman alınacak.

demiştim:

Güncelleme(06.04.2011 01:20)

Asus p8p67-m-pro ve i5 2500k aldım, ekran kartında da crysis 2 ve shift 2 de gtx260la gayet yeterli performansı aldığım için 28nm kartları beklemeye karar verdim. Cuma günü i5 750+asus p7h55m ve 5870 vapor-x ten kurtulup yeni sisteme geçiyorum.Umarım hayırlısı olur :)
Yardım eden herkese teşekkürler.
Sistemim:
i7 875k
Asus P7H55m
4x2 GB Micron D9dkt 1600 CL7 ram
2xSeagate 528AS 1TB
Sharkoon Rush kasa+1 adet Scythe 110CFM 120mm fan+Delta 45cfm 8cm fan
Enermax Modu87+ 700W PSU
Xigmatek Durin D982+ Delta 92mm fan
Ses azaltmak için Sunbeam Rheobus fan kontrolcü
Merhaba arkadaşlar bugün bir akrabamızın bilgisayarını yenilemesine yardım etmek amacıyla biraz araştırma yaptım ve şöyle bir sistem ortaya çıkardım:

AMD X4 925 =250TL (Nova bilgisayar)
ASUS M4A87TD/USB3 =190TL (Vatan Bilgisayar)
HIS 5770 =318TL (Vatan Bilgisayar)
2x2GB DDR3 1333Mhz =130TL (Yurtdışı-Sıfır)

Ve can alıcı Noktamız kasa: Aerocool VS9 550w=185TL (Vatan Bilgisayar) Kasaya ait link

Kasa konusunda hala emin değilim.Bu fiyata alınabilecek daha uygun fiyatlı,daha kaliteli bir kasa mevcut mu?Sistemde yanlış bir nokta var mı?(Max bütçe 1050TL)

Sistemin geri kalanını da eski PC den kalanlarla toplayacağız:
-Samsung ya da LG DVD-R
-320GB HDD

Eski PC de satılınca sisteme 2TB hdd, işlemci soğutucu+2 kasa fanı eklenecek.
Gerekirse diye eski pc nin özellikleri:
AMD x2 5200
Asus M2N-X plus Anakart
X1650 ekran kartı
2gb DDR2 667Mhz ram
Snopy 300w kasa

**EDIT:
Monitör 17" LCD
Herkese merhabalar,
Ekran kartımın soğutucusunu 3-4 defa çıkarmıştım ve dün çıkardığımda farkettim ki ram lerin ve mosfetlerin üzerine gelen pad ler aşırı şekilde toz tutmuştu,ram lerinkini yenileyecek kadar termal bant mevcuttu elimde dolayısıyla ram lerin üzerine gelenleri yeniledim.
Fakat sorun şurda; mosfetlerin üzerine yapıştırabilecek kadar termal pad yok elimde. Firebal dan almak istedim fakat onlarında ellerinde kalmamıştı.
Sizce termal pad yerine ne kullanılabilir.Ya da Ankara da nerden termal pad temin edebilirim.

Şimdiden herkese teşekkürler
Burak

Ekleme:Kart gtx260 14 ram yongası+nf200 yongası+ mosfetler var.Bende 15 tane pad vardı.Mosfetler hariç hepsini yeniledim.
Merhabalar,
Babamın kullandığı Samsung D880in açılıp kapanma problemi yapması sebebiyle yeni bir telefon almaya karar verdik.
Ürünün dayanıklı olması, genel bir problemi olmaması,tuşlarının kolay kullanılması,çok büyük ve ağır olmaması ve şarjının yoğun kullanımda 1.5-2gün gitmesi gerek.
Bütçe olarak sorunumuz yok ama fiyatına değecek bir telefon olması lazım.

Şimdiden herkese teşekkürler,
Burak.
Arkadaşlar merhaba.Yaklaşık 1 aydır ekranda karelenmeler yüzünden garantide olan kartım bugün garantiden geldi.Garantiye gitme sebebi de kartı açıp macununu yenileyip fanını temizledikten sonra kasama taktmıştım fakat ekranda karelenmeler oluşmuştu.Bende garantiye yolladım garanti dışı olduğu için kart bana geri gönderildi.Kartı açıp windowsa girebiliyor oyun açabiliyorum fakat karelenme olayı neden kaynaklanıyor bulamadım. Bu sorunu daha önce yaşayan ve kartını kendisi onaranlar vardı. O dökümanları bulamadım ne yazıkki konu hakkında bilgisi olup yardım edebilecek arkadaşlar var mı acaba?

Karelenme olayından resimler:

http://img693.imageshack.us/i/25022010854.jpg/
http://img69.imageshack.us/i/25022010852.jpg/
http://img199.imageshack.us/i/25022010851.jpg/
http://img535.imageshack.us/i/25022010850.jpg/

Güncelleme:

Arkadaşlar çözüme ulaştım.Merağımı gideremedim ve giden 300tl olsun deyip kartı 195 derecelik önceden ısıtılmış fırında 8 dakika beklettim.20 dakika soğuması için bekledikten sonra kartı toparladım.Testlere başladım her testi başarıyla geçti.İki saattir de Crysis oynuyorum.
Kartta eskisine göre değişenler:
-Gpu eskiden 710Gpu clock ta stabildi şu an yeni bios sayesinde 730Mhz de stabil.(Evga FTW bios 192 core)
-Elimde termal macun olarak iyi birşey kalmamıştı thermalright ın bir macununu sürdüm.Sıcaklıklar 5 derece kadar arttı.

Hafta içi yeni bir soğutucu ve macun alacağım

@emreonal69 @MMX166 ve Mert AYAN'a yardımları için teşekkürler
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
Mümkün olduğunca temiz ürünler satmaya çalışıyorum,ticaretle uğraşmıyorum kullanıcıyım.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Sistem1
Otomobil
Nissan
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
Ses Sistemi
Logitech
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.639
İkinci El Bölümü Mesajları: 983
Konularının görüntülenme sayısı: 152.465 (Bu ay: 220)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 45 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.