Şimdi Ara

Mid-range ve midbass

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar 2015 corollam var orjinal hoparlörü pek beğenmediğim için değişim yapmak istiyorum on iki kapıya mid-range koysam arkaya midbass koysam nasıl olur midbass işimi gibi sadece bass mi veriyor çok büyük sistem düşünmüyorum eğer içte tatmin edici bass veriyorsa midbass subwoofer takmayıp sadece iki mid-range ve midbass ile olayı kapatacagim veya bu ikili nasıl olur sizce ?
    For x nasıl bu konuda

• midrange orta ses veriyor midbass tatmin edici olabilir kişiye göre

ama önerim ufakta olsa arkaya bi sub koymanız
  • Furkan1461 F kullanıcısına yanıt
    Aslında büyük bir çoğunluğun istediği müzik beklentisi tuerkraider ile aynı. Keza bende aynı talepteyim. Ama kime sorsam anfisiz, subwofersız olmaz. Neden ? Yüksek sesli müzik dinlemekten nefret eden biriyim. Aşırı baslı müzik dinlemektende haz almam.

Anfisi ve subwofer olmayan fokusun verdiği ses kalitesi benim için yeterli geliyor.Hatta boss sistemi kullanan Audi A6 da bile subwofer yok ama buna rağmen güzel bir ses kalitesine sahip ve baslarıda benim için fazlasıyla tatminkar.

tuerkraiderin de dediği gibi sadece hoparlör değiştirerek nasıl bir kombinasyon yapsak daha iyi olabilir.
  • PeYLeR. P kullanıcısına yanıt
    şöyleki bir süre sonra yetersiz gelebiliyor kulak alışınca sıkılıyor insan ama tabiki bu tamamen kişiye bağlı

güzel mid takımları var focal audison markalarında fakat pahalılar. midbasstan tam verim alınacaksa işin içine yalıtım masrafı da girebilir aracınıza göre, ve tabii ki güzel bir amfi de gerekecektir. eğer bütçeniz varsa bence buralarda aramayın bu sorunun cevabını yakınınızda bu işi kaliteli yapan birileri varsa fiyat ve bilgi almanızı öneririm.
  • Teypte koltuk altı woofer ayarı yoksa, düşük rms li mid takımı iş görür ...
    Eğer ayrıca woofee varsa , kapıya takılan midbass hoparlör fayda etmez, çünkü o kanallara bass gelmez, koltuk altına gider
  • Merhabalar, uzun araştırmalar sonucu 16 CM Massive Midrange arkalara ise Cadence TX69 6x9 Oval Tweeter'lı midrange aldım. Amfi olarak Soundmax Sx-pw5500.5 satın aldım. Midbass'in bass vermediğini söylediler. Amfi 5 kanallı 4'ü stero 1'i mono yalnız subwoofer bağlarsanız çift bobin kaldırmayacak bir amfi ekstra amfi istiyor. JBL 1000 watts kaldırabilirmiş bende subwoofer takmayı düşünmüyorum.
  • tuerkraider kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun sesten memnunsanız gerek yok
  • tuerkraider kullanıcısına yanıt
    ön tarafın tiwitir işi nasıl olacak, benim bildiğim yanlış düşünmüyorsam, midrange orta ses yükseltme işi,, bass %30 mid %70 olarak çalışır,,, mid-range > orta ses aralığı..
    tiz üniteli olan mid takımlarının bass olarakta kullanılan modelleri var,, mesela benim aldığım cadence tx6,, ön kapıda iyi bass veriyor, tizleride şahane,,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkan1461

hayırlı olsun sesten memnunsanız gerek yok
    Teşekkürler bir kendi aracıma birde arkadaşın aracına sipariş ettik birde benim aracıma arkadaşın araca taktırdık benimkine takılmadı daha ama ne kadar temiz ses versede bass aratıyor kendini
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

ön tarafın tiwitir işi nasıl olacak, benim bildiğim yanlış düşünmüyorsam, midrange orta ses yükseltme işi,, bass %30 mid %70 olarak çalışır,,, mid-range > orta ses aralığı..
    tiz üniteli olan mid takımlarının bass olarakta kullanılan modelleri var,, mesela benim aldığım cadence tx6,, ön kapıda iyi bass veriyor, tizleride şahane,,
    Ön taraf için ise Massive TA-30 düşünüyorum ama.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.