Şimdi Ara

Amerika'dan döneli 1 hafta oldu (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
10
Favori
20.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
266 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aferim devam Pollyanna cılık oynamaya devam

( bu devlet size yaşayabilecek toprakdan başka ne verdi ki ? aç geziyoruz ama ayak basacak toprağımız var diye şükür mü edelim ? )
  • Kardeşim hazır türkiye ye dönmüşken. Senin pasaporta benim 7 plus’ı kayıt edelim mi sevabına 😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

eee sen bir çok işi yapmışssın yani kendinde demişsin köpek gibi çalıştım diye burda tembellikten iş beğenmiyen tembellikten yerinden kalkmayan tiplerden bahsediyoruz onlar abd ab ye ingiliz soylusu olarak gideceğini hayal ediyor altlarına araba, masa başı iş, kollarına sexy karı filan buradada 2-3 işi yapan 4000-5000 tl den aşağı kazandığını gormuyorum ...tabi aramızda refah farkı var ama...

Çok doğru bir noktaya değinmişsiniz 2 iş yapılsa Türkiyede de 2500-3000 bandında para kazanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukclkk

Hayır kıyas yapman çok normal ama Amerika ile Türkiye’yi kıyaslayıp oradı böyle burası böyle demek çok normal değil bence. Adamlar bir çok konuda bizden milyon kat daha iyi bir de şu var cok merak ediyorum senin için demiyorum. Acaba 20-25 yıl önce insanımız Amerika veya Avrupa ile sürekli Türkiye’yi kıyas yapıyor muydu? Son zamanlarda böyle bir şey ortaya çıktı.

E çünkü iletişim gelişiyor dünya globalleşiyor. Başka ülkelerden haberimiz olabiliyor. 25 yıl önce böyle yaygın kullanılan internet mi vardı? Facebook mu vardı? insanların birbirinden haberi olmuyordu yabancı ülkelerin alım gücünü yerel halk nerden bilecekti?

• quote:

Orijinalden alıntı: Wampire^^

quote:

Orijinalden alıntı: salvery

Komik 2 gozono koybotto bokolom donyoloro vorsolor la adamın madem umrunda olmucak ozaman taa bakana kadar talep iletmez o adamın körlüğünden faydalanıp iş arkadaşları ortaya atıp bişeyler isteme isteğinde terbiyesiz bir şekilde bulunuşmuş bugün hangi engelliye hangi şirket iş imkanı veriyor soruyorum size bide engelli maaşı diye bişey var günaydın

@Do Bemol Kerim hocam sen bu arkadaşa aldırma bariz belli ki bu arkadaş 20 yaş altında olan bir AkAjan. Sürekli 'o' harflerini kullanarak taklit becerisiyle üstümüze çıkmaya çalışmış. Mizah seviyesine de hayran kaldım. Bakanın hakaret içerikli söylemlerini normal bulup, engelli vatandaşlı suçlu bulması ne kadar vahim durumda olduğunu gösteriyor. Bir de sürekli engelli maaşından bahsediyor, sanki dünyaları alıyor. Yazık işte bu tipler yüzünden ülkede her şey beklerim ben. Yapmacık davranan bakanları samimi bulmuyormuş. Sen bari yapmacık ol da daha fazla rezil etme kendini

Aynen kardeşim belli zaten, şöyle bi durumda bakanı savunmak gerçekten ya vicdansızlık ya ağır yalakalık gerektirir.

Umarım kör olur da hayranlıkla bahsettiği engelli maaşını almaya hak kazanır bu kardeşimiz ne diyelim. Tabi taşeronlardan maaş alabilirse.
  • 9 dolar baya dusuk bulgarlar bile calismiyor 9 a seni kandirmislar

• 20 yaş ve altındaki arkadaşlar durmayın bu ülkede gidin kurtarın kendizi.8 yaşında kızım var,şimdiden özel yabancı dil için kursa yazdırdım.
  • Engelli arkadaşı suçlu bulma gibi bir çabam yok sadece engelli abimizi kullanarak yani duygu sömürüsü yaparak onun bu engelliliğini fırsat bilip öne o abimizi yem olarak atmışlardır bunu o kafanıza sokmak için daha kaç defa yazmam gerekiyor bilmiyorum ama bildiğim tek bişey var insanın engelliliğini kullanıp onu yem gibi kullanmak adilikten halsiyetsizlikten başka bişey değildir

Ben a parti yada b partiyi tutmam bana yada bize en iyi hizmeti Kim veriyorsa Ben o partidenim bugün bana p hizmeti kemal kılıçtaroğlumu verecek güldürmeyin yada doğru düzgün türkçe bilmeyen devlet bahçelimi yada kürt lideri selehattinmi güldürmeyin Allah aşkına şuan en iyi hizmeti erdoğan vede tayfası veriyor hataları yokmu elvette var bazen katıldığım konular olur bazende katılmadığım illa erdoğanda değil devlet bahçeli vede kılıçtaroğlununda katıldığım fikirler var katılmadığımda ben Allahtan başka kimseye tapmam son olarak burası bir forum herkez istediğini söyler istediğini söylemez kimsenin buna karışma hakkı yok kör olan abimizinde Allah yardımcısı olsun benim kızdığım konu onu kullanmaları ne söyleyeceksen gel kendin dobra dobra söyle bakan haklı diye bişeyde demedim biliyosunuz herkez millet vekili vede bakan olabilir

• Wat gitmek icin nekadar para verdiniz acaba toplamda? Ve dönünce bunun nekadarini geri aldiniz/alabildiniz(alabiliyor muyuz) mi?

• Bende work and travel düşünüyorum ama şartları nelerdir ne kadara mal oluyor fiyat bakımından tabi ve üni 1.sınıfta gidebilme durumu var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayraktar42

9 dolar baya dusuk bulgarlar bile calismiyor 9 a seni kandirmislar

7,25 houstonda saatlik asgari ücret o yüzden arkadaşın dediği olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: wardstone

quote:

Orijinalden alıntı: Acrobat83

Birikim yapabildin mi peki ?

Tam meblayı söylemem pek hoş olmaz ama bu sene sanırım aileden para istemeyeceğim okul sürecinde.

Bende ieu'deyim. Bilgisayar programcılığındayım gecen sene hazırlık okudum bu sene bölüme gectim dgs ile inşallah yazılım'a geçicem. Seni gördüm daha da heveslendim yav :D
  • Yine muhteşem bir BLOCK konusu. Acandan Allah razı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

quote:

Orijinalden alıntı: wardstone

quote:

Orijinalden alıntı: BRO EAGLE

quote:

Orijinalden alıntı: teyzen nevfik

Türkiye'de ortalama 12 saat gunluk 47 liraya çalışıyor ülkenin yarısı... 47lira nere 183dolar nere...

Aynen hocam. saati 9 dolara bile çalışsanız günde 10 saat çalıştığınız takdirde 3-4 güne oyun bundle lı bir xbox one s alabiliyorsunuz. Burada asgari ücretle 1 ayda bile alamıyorsunuz. Çok acı gerçekten.

Yeni çıkan oyun orada 50 birim burada 200

Yeni konsol orada 400 burada 1700

Yeni telefon orada 900 burada 4500

Sıfır mustang veya camaro orada 25000 burada 500.000+ (takip edemiyorum artık)

Sigara orada 6.5 burada 10 (kent switch)

Cafede cheesecake + kahve ikilisi yapsan orada 12 dolar ödersin burda 20 lira.

Say say bitmez bu liste..

Sigarayı wisconsin eyaletinde vergilerle birlikte 8.85$ a alıyordum kırmızı marlboro.

dediğiniz gibi birim hesabı ve kazancınıza göre hesap yapınca cidden çok büyük fark var.. saati 9 dolar çok az bir meblağ. büyük eyaletlerde NY gibi saati 17$ a car wrap dükkanında çalışan arkadaşım var.

Car Wrap nedir?

İşte araba kaplayan bir dükkanda çalışıyorlar bu da tecrübesiz eleman ufak tefek parçaları söküyor plakadır temizliğidir falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srknn92

Kardeşim hazır türkiye ye dönmüşken. Senin pasaporta benim 7 plus’ı kayıt edelim mi sevabına 😂

2 adet iPhone aldım maalesef gelirken
  • Evine geri dön conii

• Şu yorumlarınızı okudukça kurtuluş savaşını nasıl kazanmışız çok daha iyi anlıyorum .vatan sevgisi kayıtsız şartşız saf vatan sevgisi ile..

Her konuda ülkeyi kötüleme nedir arkadaş ? Vatan hainimisiniz ? ülkeyi terk edicem !! Git o zaman git ne duruyorsun ? Ne ile gideceksiniz babanızın verdiği harçlık ile mi ?

Bu vatan bizim hepimizin ölsekde kalsakda bizim .bu vatan kimsenin tapulu malı değil.bugun x olur yarın y .

Az biraz sevgi besleyin dedelerinizin canını verdiği su topraklara .

• quote:

Orijinalden alıntı: furandor

Şu yorumlarınızı okudukça kurtuluş savaşını nasıl kazanmışız çok daha iyi anlıyorum .vatan sevgisi kayıtsız şartşız saf vatan sevgisi ile..

Her konuda ülkeyi kötüleme nedir arkadaş ? Vatan hainimisiniz ? ülkeyi terk edicem !! Git o zaman git ne duruyorsun ? Ne ile gideceksiniz babanızın verdiği harçlık ile mi ?

Bu vatan bizim hepimizin ölsekde kalsakda bizim .bu vatan kimsenin tapulu malı değil.bugun x olur yarın y .

Az biraz sevgi besleyin dedelerinizin canını verdiği su topraklara .

"Fetöcü müsünüz ulan" demeyi unutmuşsun.

• herkez laf ebe***** yapıyor. biri türkiye iyi diğeri amerika göründüğü gibi değil adamlar bunu ayırt ettmekde güçlük çekiyor şaka gibi.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.