Şimdi Ara

Amerika'dan döneli 1 hafta oldu (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
10
Favori
20.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
266 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: jasonn123

quote:

Orijinalden alıntı: echonia

quote:

Orijinalden alıntı: jasonn123

kesilmez diyosun sanki kanunu sen yazdın. bi de büyük yazmış cali de ve north dakotada 2 kere wat yaptım 2 yerde de kesiliyodu.

senden kesilmediyse tek ihtimal eyaletten kaynaklıdır.

biraz zeki olsan zaten kesilmemesi gerektiğini bilirsin.

sen WAT ile giderken zaten Hayat sigortası/sağlık sigortası yaptırıyorsun.

hatta bu işe Sponsor firma sponsor oluyor. boşuna sponsor değil.

sen sponsor firma olmadan direkt işyeri ile anlaşıp gitmişsen durum farklıdır.

üslubunu takınarak cevap ver!

illa bana 4 senelik paychecklerimi buldurcan sen ssn kesintilerini bizdeki ssk gibi mi saniyosun

sana yapilan saglik sigortasi farkli ssn kesintisi farkli.

cokta guzel kesiyolar ssn kesintisi watcilardan

üşenmedim araştırdım

https://www.interexchange.org/travel-abroad/work-travel-usa/resources/rights/

https://www.ciee.org/partner/employers/work-travel-usa/support/payroll-taxes-social-security

demek ki sen W-4 formunu düzgün doldurmamışsın.

insanları yanlış bilgilerle bilgilendirmemek gerek.

ha bir de çok bilmişlik taslamak hatta karşındakine salak muamelesi yapıcı üslupla yazmak da yanlış.

• etkinus kullanıcısına yanıt
    Madem öyle git iran ile kore vb. ülkeler ile kıyaslayalım.Ne bilim mantık çerçevesinde yapalım bu işi en azından
  • farukclkk kullanıcısına yanıt
    e onlarla da kıyaslayacaz tabi ki. kıyaslamaktan anladığımız yerin dibine sokmak olmasın. nerde gerideyiz, nerde ilerideyiz bilecez tabi ki. eski sovyet demir perde ülkeleri gibi veya kuzey kore gibi kendimizden başka birşey bilmeden dünyadan bihaber yaşamak olmaz.
  • etkinus kullanıcısına yanıt
    Biraz işte yerin dibine sokmaya giriyor bizim kıyas.
  • farukclkk kullanıcısına yanıt
    e yani alıngan da olmamak lazım. gerçekler biraz acı malesef.
  • Bende bu hafta içi 10 günlük tatilden sonra geri döndüm. Arkadaşın tecrübelerine dayanarak 5 iphone getirdim :)

Orayı anlatmak gerekirse arkadaşlar çok fark var. Görmek gerek illa. Çok geriyiz. Teknolojik olarak mı hayır kesinlikle! İnsanlık olarak. İnsanlar işlerini o kadar güzel yapıyor ki peşine adam takmaya gerek duymuyorlar. Karşıdan karşıya o kadar kolay geçiyorlar ki kendine yeşil yandığında sola bakmaya bile ihtiyaç duymuyorlar. Bunlar en basit örnekler.

Yapabiliyorsanız gidin gezin görün. İnsana çok farklı vizyon katıyor. Gezmeseniz akşama kadar bankta otursanız bile çok şey öğrenirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.