Şimdi Ara

Ameliyat Dikişine Su Kaçması YARDIM

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
16.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar... Annem yaklasık 1 hafta önce boynundaki yağ bezesinden ameliyat oldu.. Fakat dikişleri hala düzelmedi. Duş alması için eczaneden yaralara su kaçmaması için band aldık(normal bakkallarda satılan küçük yara bantları gibi değil) . Bantı yarasına yapıştırdık.. Fakat duştan çıktığında bantı açtığımızda içine su kaçmıştı. Sonra havluyla kuruttuk biraz.. Yine pansumanını yaptık.. Ancak 15 dakika sonra yarasının ağrıdığını söyledi.. Sizce ne yapmalıyız ? Ameliyat yarasına su kaçması kötü bir durum mudur? Doktora gitmeli miyiz..?

• gidin bişey kaybetmessiniz belki o yara yer allah korusun mikrop kapabilir
  • bi kontrole gitseniz iyi olur,enfeksiyon riski var
  • Peki tamam teşekkür ederim
  • Su kaçırmaması lazımdı, mikrop kapmıştır. Gidin acile gösterin hemen
  • ağrısı varsa muhmetelen yaraya su kaçtı ve ödem oluştu büyük ihtimallede şişti doktora veya çevrenizdeki bir sağlıkçıya gösterirseniz yarayı temizleyip(tendüriyotla) tekrardan sararsa bir problem olmaz geçmiş olsun tekrardan...
  • Dostum 1-2 damla zeytin yağı damlatabilirsiniz hem çabuk iyileşmesinede katkı sağlıyor ben bacağımdan(42 dikiş vardı) , boynuma alnıma ve çeneme(2kere) dikiş atıldı iyileşme süresinde sürekli 2 günde bir zeytin yağı damlattım biraz koku yaratabilir ama o kadar çok değil ama cidden hızlandırıyor iyileşmesini. :)
  • enfeksiyon kapabilir hastaneye gidip bi pansuman yaptırın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Puantiyeli

Dostum 1-2 damla zeytin yağı damlatabilirsiniz hem çabuk iyileşmesinede katkı sağlıyor ben bacağımdan(42 dikiş vardı) , boynuma alnıma ve çeneme(2kere) dikiş atıldı iyileşme süresinde sürekli 2 günde bir zeytin yağı damlattım biraz koku yaratabilir ama o kadar çok değil ama cidden hızlandırıyor iyileşmesini. :)

42 dikişlik noldu hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Risk Budur

quote:

Dostum 1-2 damla zeytin yağı damlatabilirsiniz hem çabuk iyileşmesinede katkı sağlıyor ben bacağımdan(42 dikiş vardı) , boynuma alnıma ve çeneme(2kere) dikiş atıldı iyileşme süresinde sürekli 2 günde bir zeytin yağı damlattım biraz koku yaratabilir ama o kadar çok değil ama cidden hızlandırıyor iyileşmesini. :)

42 dikişlik noldu hocam

14yaşındayken koridorda evde koşuyordum halı kaydı buzlu cama girdim şah damarıma 1 cm kalmıs camın gelmesine bacağımın içindeki kemiği görebilimiştim.
    Dikiş atmayın diye ağlıyordum (ilk dikişim olacaktı ondan korkuyordum) doktor dedi kalk bak nasıl dikiş atmayım diye kalktım baktım kemiği gördüm off diye bağırdım sanırım sonrasını hatırlamıyorum zaten

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Risk Budur

quote:

42 dikişlik noldu hocam

14yaşındayken koridorda evde koşuyordum halı kaydı buzlu cama girdim şah damarıma 1 cm kalmıs camın gelmesine bacağımın içindeki kemiği görebilimiştim.
    Dikiş atmayın diye ağlıyordum (ilk dikişim olacaktı ondan korkuyordum) doktor dedi kalk bak nasıl dikiş atmayım diye kalktım baktım kemiği gördüm off diye bağırdım sanırım sonrasını hatırlamıyorum zaten

aman.. büyük gecmıs olsun

• tesekkürler :) hemen pansumanını yaptık... biraz akıntı var yaranın üstünde doktor birkaç güne geçer dedi..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.