Şimdi Ara

AMD Ryzen Threadripper 1950x inceleme 'Bir devir kapandı, yenisi başladı!' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
1
Favori
4.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

quote:

Orijinalden alıntı: serhdemir

Bu işlemcinin anakartı en kötü 1500 tl olacak , işlemcinin kendi 4850 tl. Bu paraları veren kişinin bütçe sorunu, para derdi,fiyat/performans derdi yoktur.En iyi performansı isteyen gider birkaç ay sonra çıkacak olan intel'in 18 çekirdeklisini alır. Bu işlemciyi niye alsın ?

999 dolara rakibinden daha iyi performans verip üstüne çok çekirdekte tartışmasız en iyi işlemci olan 1950x almak varken 2000 dolar olacağı söylenen bir işlemci için insanlar niye bir-iki ay beklesin? Siz gidin G4560 önerin insanlara bu kulvarlara hiç bulaşmayın, daha ucuza daha iyisini almak varken Intel fanları hariç kim ne yapsın 7900x vb işlemcileri .

Halen fiyat performans karşılaştırması yapıyorsunuz , . Fiyat performans arayan kişi , bir anakarta 1500 tl bir işlemciye 4850 tl verir mi. Render video encoding yapacaksa gider ryzen 7 alır . Oyun oynayacaksa gider i7 alır. F/p böyle olur. Sanki amd 1950x Türkiyeye geldi satıldı da , 1-2ay inteli bekleyemiyormuş. Daha ananakartlarının bile tanıtımı yeni yeni yapılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Bu işlemcinin anakartı en kötü 1500 tl olacak , işlemcinin kendi 4850 tl. Bu paraları veren kişinin bütçe sorunu, para derdi,fiyat/performans derdi yoktur.En iyi performansı isteyen gider birkaç ay sonra çıkacak olan intel'in 18 çekirdeklisini alır. Bu işlemciyi niye alsın ?

999 dolara rakibinden daha iyi performans verip üstüne çok çekirdekte tartışmasız en iyi işlemci olan 1950x almak varken 2000 dolar olacağı söylenen bir işlemci için insanlar niye bir-iki ay beklesin? Siz gidin G4560 önerin insanlara bu kulvarlara hiç bulaşmayın, daha ucuza daha iyisini almak varken Intel fanları hariç kim ne yapsın 7900x vb işlemcileri .

Halen fiyat performans karşılaştırması yapıyorsunuz , . Fiyat performans arayan kişi , bir anakarta 1500 tl bir işlemciye 4850 tl verir mi. Render video encoding yapacaksa gider ryzen 7 alır . Oyun oynayacaksa gider i7 alır. F/p böyle olur. Sanki amd 1950x Türkiyeye geldi satıldı da , 1-2ay inteli bekleyemiyormuş. Daha ananakartlarının bile tanıtımı yeni yeni yapılıyor.

Bak Fiyat/Performans muhabbeti yapmıyorum, daha ucuza rakibinden daha çok performans veriyor aradaki farkı anlayabildin mi?

• Kendi kategorisinde fp bir islemci çekinmeden fp oldugunu dile getirebikirsiniz altını çizerek belirteyim kendi kategorisinde.

• serhdemir kullanıcısına yanıt
    Belki adam varlikli ona gore f/p ya da pro olarak o isi yapiyor o yuzden f/p. F/p diye illa hepsi ryzen 1200 gibi olacak degil ki.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

quote:

niye zengin insanlar amd'ci olamiyor mu?giciktir belki intel'e.bu isler vulcan mantigi ile donmuyor adam milyoner gitmis 9590 almis ama memur cocugu i7 aliyor buyur bakalim mantik neresinde?

Aslında tam bunu ekliyecektim amd fanları hariç kim ne yapsın bu işlemciyi.Sonuna kadar haklısınız :) Bu arada memur çocuğu olmak bu devirde nimettir, asagari ücretlinin çocuğu olmaktan iyidir .(Maddi açıdan)

tabi ki amd fanlari disinda kimse bu islemciyi almaz.intelciyim ama nalet olsun alayim bari demez ama gozden kacan nokta su 1950x 1000 dolara 1 performans veriyorsa 2000 dolarlik islemci 2 performans vermeyecek 1.25 1.3 olsun hadi ama iki kati fiyatta.islemcide durumlar boyle ama ekran kartinda nvidiaci olmasam da takdir ediyorum %35 fark atiyorsa %35 pahali oluyor 1080 ti tabi ilk ciktiginda.bu kadar performans farki icin iki kati mi odeyecem diyen zaten amdci olacak sonucta amdciler alacak bu tip islerler ugrasanlari soyluyorum yoksa daha basit isler icin r7 olur i5 bile olur bf1 oynamiyorsaniz.bu foruma bu platform olmaz kac kisi 8x ssd kullaniyor da 60 pcie var super diye yolunu gozluyor?iki elin parmagi kadar yoktur.lazim olan alsin bizi baglayan bir durum yok ama intel varken bunu kim alir dersen o zaman niye butun zenginler ferrari almiyor diye sorarim?rahmi koc 25 sene cadillac'a sakip sabanci 13 yasinda mercedese biniyordu rahmetli.zenginsin pahalisini al boyle bir sey yok 1 liranin hesabini yapanlar var ama bu islemcinin gerektirdigi durumda olanlar uce bese bakamiyor.o f/p muhabbeti oyun oynayanlar icin gecerli.bu forum oyun oynayanlardan olusuyor o yuzden bu platform bize gore degil 2000 dolarlik olan da bize gore degil bize 7700k'yi 900 liraya versinler daha da kral bisi yapamazlar.sidik yarisi bunlarin yaptigi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Markus Schulz

Belki adam varlikli ona gore f/p ya da pro olarak o isi yapiyor o yuzden f/p. F/p diye illa hepsi ryzen 1200 gibi olacak degil ki.

Arkadaşım adam varlıklı , para problemi yoksa 1950x yerine en iyisini alacaktır.Mantık bunu gerektirir. Tabi yukarda arkadaşların dediği gibi intele gıcıksa , amd fanıysa alır ona bir şey dediği miz yok :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bak Fiyat/Performans muhabbeti yapmıyorum, daha ucuza rakibinden daha çok performans veriyor aradaki farkı anlayabildin mi?

Fiyat / performans muhabbeti yapmıyorum diyorsun ,hemen arkasından kurduğun ilk cümle " daha ucuza daha çok performans" :O

Gerek amdnin gerek intelin bu extreme işlemcilerine sadece performans olarak bakmak lazınm . Fiyat/ performans olarak bakarsanız ikisi de yanlış platform .

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Fiyat / performans muhabbeti yapmıyorum diyorsun ,hemen arkasından kurduğun ilk cümle " daha ucuza daha çok performans" :O

Gerek amdnin gerek intelin bu extreme işlemcilerine sadece performans olarak bakmak lazınm . Fiyat/ performans olarak bakarsanız ikisi de yanlış platform .

Arkadaş adamlar sana şu an en iyi performansı veren işlemciyi yapmışlar mı? Ee yapmışlar bunu Intel'in 10 çekirdkeli işlemcisinin fiyatıyla aynı yapmışlar mı yapmışlar. Adam sana en iyi işlemciyi en ucuz fiyata veriyor. F/p işlemcisi 1600x-1700x'dir ama bu işlemci en iyisi şu an demi. Bu işlemciyi Amd fanboylarından başkası almazmış zaten şu yorumu yazan çocuklara ne anlatmaya çalışıyorsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 11 Ağustos 2017; 23:17:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KumKekliği

Bu arkadaşla Serkan denen üye aynı kişi mi? Dertleri ne bu arkadaşların?

Aynı kişi değilim, bir derdim de yok, bir markayı eleştirmek niye bu kadar rahatsız ediyor. Sen mete misin , Lorenzo musun senin derdi ne ?

• serhdemir kullanıcısına yanıt
    cevap veriyorum
    AMD Ryzen Threadripper 1950x inceleme 'Bir devir kapandı, yenisi başladı!'

• bu işlemcilerin yakın gelecekteki geliştirilmiş versiyonu esas intel'i korkutan olay. ryzen verimli bir işlemci olduğu için yüksek ram hızıyla birlikte 4.2+ghz seviyesinde (belki daha yüksek ipc ile) durdurulması çok zor olucak. bu esnada sektör, ryzen işlemciler için softwarelerinde gerekli optimizasyonları yapmaya devam edecek. devamında amd threadripper tasarımının gerçek gücünü 32 çekirdeği aktive edilmiş şekilde gösterecek.

intel panikten amd olmasa 2020 yılında çıkaracağı işlemciyi(sadece daha düşük nm) 2017 yılında çıkarıyor. o da 2.6ghz base clock.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leop

bu işlemcilerin yakın gelecekteki geliştirilmiş versiyonu esas intel'i korkutan olay. ryzen verimli bir işlemci olduğu için yüksek ram hızıyla birlikte 4.2+ghz seviyesinde (belki daha yüksek ipc ile) durdurulması çok zor olucak. bu esnada sektör, ryzen işlemciler için softwarelerinde gerekli optimizasyonları yapmaya devam edecek. devamında amd threadripper tasarımının gerçek gücünü 32 çekirdeği aktive edilmiş şekilde gösterecek.

intel panikten amd olmasa 2020 yılında çıkaracağı işlemciyi(sadece daha düşük nm) 2017 yılında çıkarıyor. o da 2.6ghz base clock.

Amdnin 6 senedir süren basarisizligi yüzünden intel 6 senedir 4 cekirdekle milleti oyaladi. Amd ryzenla 6 senedir yatan inteli harekete gecirdi.

• Amd 1000 dolara ne güzel daha güçlü işlemci satıyor.
  • quote:

Okumamış insan böyle oluyor işte. Lütfen biraz iktisat, pazarlama, işletme, üretim, lojistik gibi konular üzerine bir kaç tane kitap okuyun. Şu verdiğin örneğin komikliğine bak. Her pro. iş amaçlı bu ürünleri alan şahıslar ya da firmalar milyar dolarlık holdingler olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorod -- 12 Ağustos 2017; 5:10:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gorod

quote:

Okumamış insan böyle oluyor işte. Lütfen biraz iktisat, pazarlama, işletme, üretim, lojistik gibi konular üzerine bir kaç tane kitap okuyun. Şu verdiğin örneğin komikliğine bak. Her pro. iş amaçlı bu ürünleri alan şahıslar ya da firmalar milyar dolarlık holdingler olmuyor.

Bana cevap vereceğim diye ne yazmış. Bir işlemciye 4850 tl verecek kesimin profili bellidir. Adam böbreğini satar alır , o ayrı konu . İlle durumu iyi olmasına gerek yok tabiki

Mesajına İstatistik , ekonometri, kamu maliyesi ,çalışma ekonomisi , devlet bütçesi derslerini eklemeyi unutmuşsun . Bilmeyenler daha uzman zanneder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhdemir -- 12 Ağustos 2017; 7:40:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KumKekliği

Beni rahatsız eden bir şey yok da siz ikiniz için Allah ailelerinize sabır versin demekten başka bir şey gelmiyor içimden ikinizi okudukça. Selametle...

Ailem bir işlemci firmasının sahipleri yada ortakları olmadıkları ve kendilerini de öyle zannetmedikleri için , eleştirilerimden rahatsız olmazlar. Benim eleştirilerimden rahatsız olacak kesim zaten kendini belli ediyor :) Sen de selamet le kal

• quote:

Ben de diyorum sifir golfe 120.000tl para veren adamin parasi vardir daha da versin 3.20d alsin ama bu isler oyle degil maalesef.

• Intel masaüstünde şuan kaybetmiş olsada mobil ve taşınabilir pcde yapacagını yaptı zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolyordam35

quote:

Ben de diyorum sifir golfe 120.000tl para veren adamin parasi vardir daha da versin 3.20d alsin ama bu isler oyle degil maalesef.

Golf örneği konumuza uymuyor. İşlemci dünyasında araba dünyası gibi geniş seçenekleriniz yok. 2 seçeneğiniz var ya intel ya amd. Amd bu işlemciyi sınıfında en güçlü işlemcisi olarak çıkardı. Ben de diyorum ki en güçlüyü isteyen yine intel tercih edecektir . Bu işlemciyi elbette amd sevenlerden alan olacaktır. Sorgulamıyorum da ama alınma gerekçesinin f/p yada en güçlü işlemci olarak lanse edilmesne karşı çıkıyorum. İki tanıma da uymuyor

• AMD Ryzen Threadripper
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.