Şimdi Ara

AMD Ryzen Threadripper 1950x inceleme 'Bir devir kapandı, yenisi başladı!'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
4.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geldi geliyor derken AMD'nin 16 çekirdek 32 izlek üst seviye performans işlemcisi AMD Ryzen Threadripper 1950X test masamızda.

Bu heyecan verici işlemciyi hem profesyonel hem de oyun uygulamalarında test ederek fiyat olarak rakibi Corei i9 7900X ile karşılaştırdık. 

• RIP i9
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chillout

RIP i9

R.I P i9 değil R.I.P Intel olmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz1122

quote:

Orijinalden alıntı: Apsny

quote:

Orijinalden alıntı: Chillout

RIP i9

R.I P i9 değil R.I.P Intel olmalı

inteli küçümsemeyin. intel devasa pazar payı olan, devasa büyüklükte ar ge bütçesi olan bir şirket.

devasa üretim gücünden bahsetmeye gerek bile yok

intelin satışları azalabilir ama ölmez. ölmesin de zaten

ama i9 serisi threadrippere göre ciddi hayalkırıklığı oldu. intelin şaşkınlığı ise apartopar 18 çekirdekli işlemci üretmeye çalışmasından belli

RIP i9 denilebilir. RIP intel işin şaka kısmı dışında asla mümkün değil.

Yav he he he

• Çok sevindim. Rekabet daha da artsın fiyatlar düşsün en iyi işlemcileri rahatça alabilelim artık.. Ne AMD ne de Intel tekel olmaması dileğiyle.

Ryzenboylar ve intelboylar bu başlığı trollemez umarım.
  • Müthiş bir cpu AMD nin en büyük yatırımı ve karşılığı fazlasıyla alacaktır.Kutu içinden çıkan soğutucu ekipmanı da çok iyi düşünülmüş,yük altında 65-70 derece çalışması da çok iyi gerçekten intel kullanıcı olarak Amd e dönüş yapmayı düşünüyorum,soket yapısı da farklı olmus özel tornavida sanki cep telefonu aksesuarları gibi beğendim,bütçe olarak imkanı olanlar İntel yerine denemelidir,fakat tek çekirdek te İntel daha başarılı oluyor genelde İnceleme olarak teşekkürler ellerinize sağlık...

• Erdi bey nerede ?

• azrail caps'ini bekliyorum
  • Konuya başlık atma sıkıntınız olursa G4560 konusunu açan serkanerşen den yardim alabilirsiniz.

İşlemciyi alacak degiliz ama amd iyi iş çikarmiş.

Core İ9 7960X 16=32 test sonuclari gelene kadar amd sevinsin bakalim.

• Ryzen 2 ile x399 platformuna ben de geçiş yapacağım. Şu an tek çekirdek performansına ihtiyacım olduğu için ryzen uzak bana.
    1080TI SLI 4K testleri fena olmaz sanırım.

Bir de konudan alakasız olarak, özel mesaj için telefon numarası olayı çok saçma olmuş. Bana bir konuda bir şey danışmış arkadaşın birisi cevap veremedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemci buyuk olduğu için sıvı sogutma bloğu işlemcide ne kadar alan kaplıyor ne kadarı acıkta kalıyor. işlemci çok buyuk ve corsair in sogutma blokları eski am3 işlemcilere gore uygun. Threadripper için küçük kalacaktır sanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz1122

çok güzel bir inceleme olmuş teşekkürler.

söyledikleri en önemli şey şu bence. 180w tdp li threadripper kolayca soğutulabiyor. boşta 30 yükte 60 dereceler civarında. bunlar harika değerler

yine dediklerine göre (kağıt üstünde) 140w tdp li intel 7820x'i soğutumakta ciddi sıkıntı yaşamışlar (bir türlü soğutamadım yanıyordu adeta denmiş)

intel şu tdp yi çekirdekler base hızda iken ölçmeyi bırakmalı acilen. bilmeyen insanlar ciddi sıkıntı yaşayacak yoksa soğutucularıyla

7820x de soğutma konusunda bir sıkıntı yok h115'i ile gayet serin çalışmakta. 4.5 ghz oc den sonra sıkıntı başlıyor, fazlasınada ihtiyaç yok zaten oc siz hali bile canavar.

İ9 saçma bir işlemci ama kabul edelim, threadripper karşısında pek şansı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 11 Ağustos 2017; 17:17:29 >

• 1950X 16 çekirdek 999 dolar
    7900X 10 çekirdek 999 dolar

No Comment.
  • İncelemenin özeti '' Aynen öyle, aynen öyle, aynen öyle '' :D

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkadem -- 12 Ağustos 2017; 17:48:44 >
  • vray render performansi istiyorum

• Aynen öyle

• kısa süre için gayet güzel bir inceleme, teşekkürler. ürün parası olan için alınası olmuş.
  • " EKREM " faciası ile geçen 1 yılın sonunda gerek piyasaya çıkmadan önce gerekse sonrasında tarafsız bir görüş sergilenmiş durumda forumda. İşlemci güçlü mü güçlü ona laf yok ama görünen o ki intelin kendi ürettiği İ7 modelleri arasında çok fark var kimisi tek çekirdekte mükemmel kimisi çoklu çekirdekte iyi sonuç verebiliyor.

• sakiri kullanıcısına yanıt
    O fiyatla o işlemci bizim gümrüğe takılır gelemez, bence de gelmesin zaten...

Not: İntel kullanıcısıyım, sonraki intel olmayacak...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.