Şimdi Ara

AMD Ryzen Threadripper 1950x inceleme 'Bir devir kapandı, yenisi başladı!' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
4.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • en güclü en iyi vs kavramlara takılmadan 1000 dolara alınabilecek işlemci diye bakmakta fayda var. sonuçta bütçe 2000 dolarsa bunu almayacaklardır. şart 1000 dolar bütçe varsa işte tam bu noktada 1000 dolara bundan iyisi yoksa söylenebilecek tek şey aferin amd ye..
    intel, sen neden 1000 dolara bu performansı bize vermiyorsun olacaktır.
  • serhdemir kullanıcısına yanıt
    f/p tanimina su kisimda uyuyor hocam 7960x ye gore size tek cekirdegi daha uyguna sunuyor 1700$-1000$.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu anlayışınız eksik. Elbette sınırsız bütçesi olanlar farklı işlemcileri de tercih edebilirler. Ama sizin düşündüğünüz gibi "1000 dolarlık işlemci alabilen 2000 de alır" düşüncesi oldukça yanlış. Bir insanın bütçesinin ortalama bir bütçeye göre daha geniş olması hiç bütçe sıkıntısı olmadığı anlamına gelmez. Bu açıdan bakıldığında 1950X oldukça mantıklı bir kulvarda bulunmakta.
  • hiç kimse amd işlemci için bu kadar para vermez amd athlon döneminde ucuz olduğu için tercih ediliyodu artık ucuz falan değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: ookami

Bu anlayışınız eksik. Elbette sınırsız bütçesi olanlar farklı işlemcileri de tercih edebilirler. Ama sizin düşündüğünüz gibi "1000 dolarlık işlemci alabilen 2000 de alır" düşüncesi oldukça yanlış. Bir insanın bütçesinin ortalama bir bütçeye göre daha geniş olması hiç bütçe sıkıntısı olmadığı anlamına gelmez. Bu açıdan bakıldığında 1950X oldukça mantıklı bir kulvarda bulunmakta.

Bir kişi geniş bütçeye sahip olsa da bir sınır belirliyorsa sizin örneğinizde bu durumda konuya yine fiyat/performans açısından bakmak gerekir. Doğru yaklaşım da budur zaten . O zaman Render video encoding yapacak bir kişinin ryzen 7 alması daha mantıklı değil mi. %30 performans farkı için 3-4 katı 1950x işlemciye para ödeyecek. Daha bunun anakartı var o da en ucuz 1500tlden başlıyor. Sadece anakart ve işlemci 6000 tl civarı tutuyor. Burda 1950x'i eleştirirken intel f/p demiyorum zaten.

• Bu da doğru değil. AMD zamanında başarıyla 1000$ seviyesinde işlemci sattı. ATHLON 64 FX serisi gibi. İstiyorsanız araştırabilirsiniz.

1950X Modelinin iyi satış yapacağını düşünüyorum. 1920X modeli daha az satacaktır.

30% performans faktörü tek başına husus değil ki. Ben performans farkı kadar 64 pci e bağlantı olanağı sunduğu için de threadripper ın satacağını düşünüyorum. Şu pci-e den bağlanan ekran kartı m.2 ssd gibi bileşenler şu anki üst düzey performans beklenen sistemler için çok önemli

• ookami O kullanıcısına yanıt
    iyi satış yapacağını neye göre düşünüyosunuz profesyoneller intel tercih eder üst seviyede
  • Bahsettiğiniz bir dogmadan ibaret. Değişmeyecek bir gerçek değil. AMD de bu başarılı işlemci ile bu bahsettiğiniz düzeni kendi lehine düzeltebilecek seviyede

• quote:

30% performans faktörü tek başına husus değil ki. Ben performans farkı kadar 64 pci e bağlantı olanağı sunduğu için de threadripper ın satacağını düşünüyorum. Şu pci-e den bağlanan ekran kartı m.2 ssd gibi bileşenler şu anki üst düzey performans beklenen sistemler için çok önemli

Fiyat/performans faktörü en önemli husustur, ve sistem kuracak kişiler genelde bu husus dikkate alınır. 64 pcie kriteri f/p unusuruna göre çok zayıf bir kriter.Kötü mü değil elbette ama almak için büyük bir sebep değil
    Yabancı pek çok bu konuda incelemeler yapan uzmanlar sizin gibi düşünmüyor. En yüksek işlem gücünün dönemimizde profösyönel ekran kartları ile sağlandığını biliyor muydunuz? Bu tarz ekran kartlarının x16 seviyesinde çalışabilmesi belirli alanlarda oldukça önemli bir husus.

• mukemmel islemci olmus
  • işte bu yüzden amd

• FSP güç kaynağı nedir abi?
  • Rindaman kullanıcısına yanıt
    Çizgi elektroniğin ithal ettiği, Oldukça kaliteli olan bir güç kaynağıdır. 1993 de kuruldu. Genellikle Güç kaynağı İnverter Adaptör UPS üretimi yapıyor. Frisby gibi fason üretim yapan firmalar ile karıştırmayın.

• Testler çok yetersiz, oyun testleri için zaman harcamaya bile gerek yoktu böyle bir işlemci için. En önemli testlerden biri ise güç tüketimi idi i9-7900X ile aralarında ne kadar fark vardı ? Emeğe saygı tabi ki ama bana kalırsa yayınlanmasına bile gerek yoktu bu videonun. Yabancı youtuberları takip etmek zorunda kalıyoruz böylece...

• Bazı arkadaşlarda threadtripper alan zengindir, parası olan da 2000$ verir intel alır gibisinden bişeyler söylemiş. 1950x alma niyetim var, bütçem buna yetiyor çünkü.işin aslı para harcamakta istemiyorum ama iş itibariyle ihtiyaç duyuyorum. Ayrıca İntele vermeyeceğim parayla foto makinama lens alırım, varımızı yoğumuzu işlemciye yatıracak halimiz yok sonuçta.

Nacizane fikrim ise dünyaya çok keskin baktığınızdır, azcık yumuşayın.

• Parçala Behçet.

• İki yıla 8 çekirdek standart hale gelmiş olur.

AMD sağ olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: serhdemir

quote:

Fiyat/performans faktörü en önemli husustur, ve sistem kuracak kişiler genelde bu husus dikkate alınır. 64 pcie kriteri f/p unusuruna göre çok zayıf bir kriter.Kötü mü değil elbette ama almak için büyük bir sebep değil

Adobe programlarindaki ram kullanimlarini biliyorsunuzdur. Burada amd nin ilk defa girdigi dort kanal ram segmenti bu islemcileri daha genis bir kitleye satma imkani sunuyor. Islemci iyidir yada kotudur fakat uzerinde barindirdigi teknoloji olarak ryzen lerden farkli bir kulvarda duruyor. Bu nedenle pci lane hat sayisi dort kanal bellek teknolojisi gibi daha once amd nin hic bulunmadigi sektorde simdi boy gostermesi Extreme masaustu segmentinde rekabete yol acarak fiyatlarin asagiya cekilmesine neden oldu.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.