Şimdi Ara

Amd Ryzen Serisi sıcaklık düşürme ve overclock rehberi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
482
Cevap
46
Favori
26.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aida64 testi yapın bi 15 dakika..

90 lara çıkarsa kapatın ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    Saniyesinde 90'ı geçti bırakın 15 dakikayı
  • simos35 kullanıcısına yanıt

Soğutucu ile yaparsınız 4.4ü rahat.
    Ayrıca 4.5a da gidiyor 1.37 ile

Bakalım 4.4 eğer oyunlarda 60'larda çalışırsa gayet tatmin edici olur. %100 kullanan bir oyun yok zaten öyle render vs. işleriyle uğraşan birisi de değilim. Gerçi ekran kartımda rx 470 4.4'e gerek var mı bilemedim
  • simos35 kullanıcısına yanıt
    Güzel soğutucu ile öyle olur.. Fps artışı sağlar ne kadar kötü ekran kartın olursa olsun

• Süleyman Çakır. kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam baya bir ikilemde kaldım açıkçası ama bugün Ryzen 5 3600 ile arctic freezer 34 esports duo siparişi verdim ilk Amd tecrübem olacak açıkçası diğer parçalar ile Tomahawk Max , MSI RTX 2060 Super , Gskill Trident Z Neo 16 GB 3600 Cl 16 Ram bütün parçalar geldi işlemci ile CPU fan kaldı testlerinizi bekliyorum sizinkine göre bende ayarlamaları yapmak istiyorum açıkçası

• seyftek S kullanıcısına yanıt
    Güzel sistem hocam gerçekten hayırlı olsun. Denemeler yaparız :D bende anakart ve işlemci bekliyorum bayramdan sonraya kaldırılar. Cumartesi şubeye geldi şansa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Süleyman Çakır. -- 24 Mayıs 2020; 23:57:8 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acura07

Malesef öyle görünüyor..
    Ben o voltjla 4.4e zıplıyorum
    Sanırım en kazma işlemci bende dünyadaki 4.1 ghz 1.45 ile bile çıkamadı direkt mavi veriyordu.Neyse 3600x geldi dün taktım kurcaladım şuan 4.25 1.288 ile aldı 15 dk aida testine soktum,1.750 denedim direkt reset attı pc.Ayrıca 4.275 yapıp 1.38 civarı voltajla stabilite alabildim ama sıcaklık testinde 95 100 dereceye çıkınca vazgeçtim 4.25 1.88 ile devam edeceğim artık bu şekilde boşta 36 37 yükte maksimum 82 dereceyi görüyor.Sence bu şekilde nasıl hocam ? Ramlerle ilgili oc yapmam gerekiyor.Ram konusunda yardımcı olur musun

• Arkadaşlar bir intelci olarak Ryzen geçme evresindeyim.
    Sizlere bir kaç sorum var.
    -NZXT X62 sıvı soğutma siparişim yolda 3600-3600X yada çıkacak olan 3600XT versiyonunda bu fazlamı pahalı bir parça yoksa soğuk tutmak önemlimi
    -4000mhz CL18 rammi yoksa 3600mhz CL16 yeterli mi ?

1440p oyun oynayacağım için intele para kaptırmama peşindeyim.
  • Luke Cage kullanıcısına yanıt
    Ram konusu mevcut ramde patlıyorum ben.

• konan17 K kullanıcısına yanıt
    Soğutucudan zarar etmezsiniz..

Bütçe varsa 4000 alın

Değerler nasıl sence iş görür mü ? :D anakart ekran kartı ssd aynı modeli kullanıyoruz tek işlemci ile soğutucu ram farrklı seninle hahah ama benim 3 gb ram olan modeli 1060 asus.
    Ramde gelebildiğim son nokta.Ama aida testinde belli bir yerden sonra kırmızı failure veriyor ramler :(
    Amd Ryzen  Serisi sıcaklık düşürme ve overclock rehberi
  • Luke Cage kullanıcısına yanıt
    Stabil değildir. 3600 e indir.

• Arkadaşlar merhaba ,

3900x işlemcimi ( Msı x570 ace + Nzxt x62 ) 1.05v ta manual oc ile 4 ghz kullanıyorum , ryzen master da işlemci hızı ve voltajı sistem boşta iken düşüyor ancak cpu z gibi uygulamalarda hep 4.00 ghz gözüküyor, sizde de öylemi ? Yurtdışı kaynaklı inceleme sitesinin birinde bir tabloda manual oc ile idle voltaj ve hıza no gösteriyordu , bu herkeste böyle mi ?

İyi bayramlar dilerim.
  • oemci32 kullanıcısına yanıt
    Evet bendede öyle. Boştaiken düşüyor.

1.3v tan sonra kaça kadar çıkmayı önerirsin 4.1 te tıkandım
  • asparagas39 kullanıcısına yanıt
    Sağlam soğutma yoksa 1.3den yukarsına çıkma.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecayirli

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

Bu yoldaki uninstall klasörünü silince yüklendi.

Alıntıları Göster
    Şunun çözümünü o kadar aradım ki. Sonunda buldum oh be.

2600X Stok ayarda da sürekli 1.46V'ye kadar değişken değerlerde elektrik veriyordu. Bu zamana kadar stok kullanmıştım. Boşuna fazla voltaj almasın artık dedim.

2600X için 1.325V ile 4100mhz kullanmaya başladım. Aslında daha altını da denemek lazım. Şimdilik bu bile gayet tatmin edici.
    4200mhz için 1.4V üstünü istiyor. 100mhz için gerek yok o kadar elektriğe. 4100mhz gayet yeterli tüm çekirdekler için.

Edit: 4100mhz için 1.362 ile cinebench r20'de reset yiyor. Stoğa döndüm yine. Alsın istediği kadar voltajı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 27 Mayıs 2020; 3:15:15 >

• fractal design kullanıcısına yanıt
    Ekran kartınız çok iyi değilse 4.0a indirip 1.3v un altına inin.

• Mobilde imza görünmüyor ondan göremediniz GTX1080 ekran kartım.
    Stok değerler benim için daha uygun gibi. Zaten OCli OC siz farkı benim oynadığım oyunlarda 5fps. Rekabetçi oyunlarla pek işim yok.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.