Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 1800X incelemesi 'AMD tüm gücüyle, rakiplerini eze eze döndü!' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
553
Cevap
1
Favori
25.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: redoracle

AMD Ryzen 7 1800X incelemesi 'AMD tüm gücüyle, rakiplerini eze eze döndü!'AMD Ryzen 7 1800X incelemesi 'AMD tüm gücüyle, rakiplerini eze eze döndü!'

Amd 8 core 16 thread ile 6 core 12 thread işlemciyi geçemiyorcular gelmeden

Bu gerekli cevap olmuştur heralde

https://youtu.be/XMZRtAf3AsI

Bana mazlumu getirin.

Bana inteli getirin.

İntel bitti Efendim.

Ama elimizde bu (RYZEN) var.

NEEEE!!!! Dayaniklimi bari.
    Bir süre idare edin.

Bu karsilikta veriyor.

Birakin birakin kalsin. Bu daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 2 Mart 2017; 16:33:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tokat show

• "Ryzen Oyun Performansı Ortaya Çıktı; Hayal Kırıklığı"
    Gerçekten hayal kırıklığıymış gördük
    AMD Ryzen 7 1800X incelemesi 'AMD tüm gücüyle, rakiplerini eze eze döndü!'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenzeL_28 -- 2 Mart 2017; 20:02:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• amd tokatlamış genel olarak full hd hariç

• Sonuçlar güzel ancak Intel yeni seride fark atmadan uyumaz bence...

• umut_baris kullanıcısına yanıt
    İş odaklı olmuş işte, ben de onu diyorum. Oyun konusunda i5 ayarında bir şey çıkmış. Render konusunda efsane f/p bir şey çıkmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DenzeL_28

"Ryzen Oyun Performansı Ortaya Çıktı; Hayal Kırıklığı"

Gerçekten hayal kırıklığıymış gördük

AMD Ryzen 7 1800X incelemesi 'AMD tüm gücüyle, rakiplerini eze eze döndü!'

Hahahah arkadaş damlar birazdan

Bu arada bu işlemci daha fırtına öncesi sessizlik.

4C/8T Ryzen'ler gelsin 4.2-4.5 Ghz'den asıl sen o zaman gör 6700K-7700K'ları

• quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

Orijinalden alıntı: revere

quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

Orijinalden alıntı: revere

benim anlamadığım

AMD yaptığı lansımanlarda 1800x çıkış fiyi 499$ dendi. ama londra stok fiyatlarına bakıyorum 490 pound. (https://www.scan.co.uk/products/amd-ryzen-7-1800x-s-am4-8-core-16-thread-36ghz-40ghz-turbo-16mb-cache-95w-cpu-retail)

amazon.de ise durum 560 euro. neden böyle ?

ön sipariş fiyatları idi onlar, herkes yüklenince Ryzen işlemci satın almak için arz / talep meselesi sebebiyle 1 milyon üretilen işlemci kısa sürede tüketilmiş gibi gözüküyor.

Yani çok satılan işlemci, piyasada bulunamayınca fiyat da daha ilk resmi günden artmış oluyor.

Ön sipariş ile alanlar ucuza aldı, 3-4 ay sonra ön sipariş fiyatına oturur tekrardan.

peki 1700x ile 1800x arasında çok fark olur mu ?

çünki iki işlemci arasında 100 pound fark var.

ama özelliklerine bakınca ben belli bir hz farkı dışında bir olay görmedim.

bu konuda tavsiyen ne olurdu ?

1700X olur.

Hatta kısa zaman içinde elime geçmesini beklediğim 1700'ü test ettikten sonra daha rahat bir şeyler tavsiye edebilirim.

teşekkürler.

• coolman06 C kullanıcısına yanıt
    Hangi konuda? Render konusunda AMD f/p oranında intel'i katlamış durumda. Ama oyun konusunda yapılan gürültüye değen bir fark yok ki olması da gayet normal, işlemciler render gibi çoklu çekirdek performansı odaklı, tek çekirdek performansı odaklı oyunlara göre geliştirilmiş değiller. R7'ler i7 7700K'yı geçemediyse oyun testinde, diğer modellerin de geçebileceğini sanmıyorum. Render'da 7700K ayarında olanı gerçekten uygun fiyatlı olabilir ama onun da oyun performansı sürünecektir muhtemelen.
  • Helal olsun AMD'ye.
  • Özet olarak eski oyunlarda geri kalabiliyor, yeni oyunlarda genel olarak daha iyi Full Hd çözünürlükte geri kalmasına karşın daha yüksek çözünürlüklerde geçiyor, bu durumda 2k ve 4k için iyi bir tercih olur. Yeni sistem toplayacaklar için gelecek vaat eden bir işlemci olmuş bence.
  • iyi güzelde kullanıcının asıl beklediği işlemciler olan r5 ve r3 serisi ne zaman gelecek?

kimi nisan mayıs, kimi temmuz ağustos diyo

hani deseler mart sonu nisan ortası beklenir ancak gidim Haziran, temmuz gibi çıkartırsan kim bekler?

R7 fiyatları İ7ye göre gayet ucuz, ancak bu işlemciler sadece belli bir kısma hitap ediyor. Bildiğin Intele ayağını denk al geri döndük demek için R7leri önden piyasaya sürmüşler.

• İşte bu zen mimarisi gerçek anlamda BULLDOZER olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor Arhentir -- 2 Mart 2017; 18:6:26 >
  • RX çöpünden sonra pek güvenim yoktu AMD'ye ama gerçekten güzel iş çıkarmış. Umarım Vega'da da Fiyat/Performans odaklı güzel kartlar görebiliriz...
  • işlemcilerini teknoloji editörlerine göndermeye tenezzül bile etmeyen, işlemci fiyatları dudak uçurtan İntel i eşek gibi indirim yapmaya zorladığı yarı fiyatına daha üstün performans verdiği için A M D şirketini takdir eder giriş seviyesi işlemcilerinin de fiyatta az fayda da yüksek olmasını diler mühendislerinizin gözlerinden öperim. Saygılar amd büyüksün. intelide batırma tek şirketin firavunluğuna güvenilmez amd bile olsan.

• ilk yorum. hayırlısı olsun.

• amd tokatlamış helal olsun rekabet tüketiciye yarayacak.

• Kefelon kullanıcısına yanıt
    Rx in neresi cop aciklar misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: xgny58x

Rx in neresi cop aciklar misin?

FX demek istemiş sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim gönlümden 2k oyun için ryzen 1700 + gtx 1070 (veya vega muadili) geçiyor, tabi fakirlikten dolayı anca youtubedan izleriz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.