Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 1800X incelemesi 'AMD tüm gücüyle, rakiplerini eze eze döndü!' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
553
Cevap
1
Favori
25.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

Orijinalden alıntı: revere

benim anlamadığım

AMD yaptığı lansımanlarda 1800x çıkış fiyi 499$ dendi. ama londra stok fiyatlarına bakıyorum 490 pound. (https://www.scan.co.uk/products/amd-ryzen-7-1800x-s-am4-8-core-16-thread-36ghz-40ghz-turbo-16mb-cache-95w-cpu-retail)

amazon.de ise durum 560 euro. neden böyle ?

ön sipariş fiyatları idi onlar, herkes yüklenince Ryzen işlemci satın almak için arz / talep meselesi sebebiyle 1 milyon üretilen işlemci kısa sürede tüketilmiş gibi gözüküyor.

Yani çok satılan işlemci, piyasada bulunamayınca fiyat da daha ilk resmi günden artmış oluyor.

Ön sipariş ile alanlar ucuza aldı, 3-4 ay sonra ön sipariş fiyatına oturur tekrardan.

peki 1700x ile 1800x arasında çok fark olur mu ?

çünki iki işlemci arasında 100 pound fark var.

ama özelliklerine bakınca ben belli bir hz farkı dışında bir olay görmedim.

bu konuda tavsiyen ne olurdu ?

• 7700K nerede yav? İş için olan işlemcileri oyunda kıyaslamak? Oyun için 7700K ile kıyaslanabilir. İş için 6900K ile. Mesela aynı videoyu 6900K ne kadar sürede, 7700K ne kadar sürede, 1800X ne kadar sürede işleyebiliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 2 Mart 2017; 17:18:6 >
  • Heyt be böyle gerçek testlerle performansını görelim. Forumdaki Intel fanboylarının konularıyla değil yok hayal kırıklığıymış adam 2013 yılındaki GTA V ile benchmark yapıyor muhahah :D

• "1.5v" kullanmaya nasıl cesaret ettiniz?
  • Ve bu haberi duyan intel fanboyları almanyanın götüngen şehrine doğru kaçmaya başladı sıra vega mimarisiyle nvidia da nvidia patronu şimdi kara kara düşünüyordur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD Ryzen 7 1800X incelemesi 'AMD tüm gücüyle, rakiplerini eze eze döndü!'AMD Ryzen 7 1800X incelemesi 'AMD tüm gücüyle, rakiplerini eze eze döndü!'

Amd 8 core 16 thread ile 6 core 12 thread işlemciyi geçemiyorcular gelmeden

Bu gerekli cevap olmuştur heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redoracle -- 2 Mart 2017; 17:21:11 >

• amd iyi iş çıkarmış ama bir türlü ısınamadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesut ile Erdi inceleme için çalışmıyorlar mıydı?

• Rekabet iyidir. Hep intel işlemci kullandim. Ekonomik takilan arkadaslara ise amd sistemler kurdum. Videodan anladigim kadariyla Ryzen yağ gibi kayan bir islemci olmus. Elimdeki sistem bana fazlasiyla yetiyor. İlk kez sistem kuracak olsaydim. Ryzeni secerdim.

• Bazıları da hayal kırıklığı diyor. Ne gülünç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

7700K nerede yav? İş için olan işlemcileri oyunda kıyaslamak? Oyun için 7700K ile kıyaslanabilir. İş için 6900K ile. Mesela aynı videoyu 6900K ne kadar sürede, 7700K ne kadar sürede, 1800X ne kadar sürede işleyebiliyor?

İş işlemcisinden bir hayli geride kalır. Bunun nesini merak ediyorsunuz?
  • AMD Ryzen 7 1800X incelemesi 'AMD tüm gücüyle, rakiplerini eze eze döndü!'
  • Gpu dan limitlenilen oyunlarda keske ayarlari yada cozunurlugu dusurseydiniz .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

benim anlamadığım

AMD yaptığı lansımanlarda 1800x çıkış fiyi 499$ dendi. ama londra stok fiyatlarına bakıyorum 490 pound. (https://www.scan.co.uk/products/amd-ryzen-7-1800x-s-am4-8-core-16-thread-36ghz-40ghz-turbo-16mb-cache-95w-cpu-retail)

amazon.de ise durum 560 euro. neden böyle ?

ön sipariş fiyatları idi onlar, herkes yüklenince Ryzen işlemci satın almak için arz / talep meselesi sebebiyle 1 milyon üretilen işlemci kısa sürede tüketilmiş gibi gözüküyor.

Yani çok satılan işlemci, piyasada bulunamayınca fiyat da daha ilk resmi günden artmış oluyor.

Ön sipariş ile alanlar ucuza aldı, 3-4 ay sonra ön sipariş fiyatına oturur tekrardan.

peki 1700x ile 1800x arasında çok fark olur mu ?

çünki iki işlemci arasında 100 pound fark var.

ama özelliklerine bakınca ben belli bir hz farkı dışında bir olay görmedim.

bu konuda tavsiyen ne olurdu ?

1700X olur.

Hatta kısa zaman içinde elime geçmesini beklediğim 1700'ü test ettikten sonra daha rahat bir şeyler tavsiye edebilirim.

• Hep AMD ekran kartı ve intel işlemci aldım, aldırdım. Böyle güzel çekişmeleri 2003 lerden buyana göremiyorduk. Gelsin de fiyatlar düşsün. Tercihler değişsin.
    Ancak RENDER testleri ayrıntılı olsa çok daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

7700K nerede yav? İş için olan işlemcileri oyunda kıyaslamak? Oyun için 7700K ile kıyaslanabilir. İş için 6900K ile. Mesela aynı videoyu 6900K ne kadar sürede, 7700K ne kadar sürede, 1800X ne kadar sürede işleyebiliyor?

İşlemci oyun odaklı değil, hem oyun hem program işlem, yani genel odaklı. Bu yüzden 7700K nın abisi olan ve kendine rakip olan 6900K ile kıyaslanması normal.

Muhtemelen yakında 7700K nın rakipleri R5 lerde de aynı f/p yi göreceğiz gibi.

Bana göre 7700K nın dengi R7 serileri değil R5 serileri olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 2 Mart 2017; 17:27:16 >
  • bu sefer hadi inşallah amd :D bu sene o sene gibi :D

• Yaptığım son sistem güncellemesi i7 4790k oldu. Daha öncesinde AMD sistemleri toplamıştım (4790K öncesi Phenom X6 1100T). Athlon öncesi Celeron 300A (+ ABIT anakart) gibi OC efsanesi olan harika bir Intel cpu kullanmıştım.

Artık AMD' ye gönül rahatlığıyla dönebilirim. Bekledik bunu, çok bekledik. Bu f/p oranı baştan çıkartıcı. Helal olsun AMD' ye. En kısa zamanda i7 4790K' yı elimden çıkartıyorum ve AMD' ye duruyorum(namaza durur gibi okunacak).

R7 1800X harika bir iş olmuş. Tebrikler AMD.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximreality -- 2 Mart 2017; 17:28:38 >
  • AMD VURUYORDU INTEL FANLARI AĞLIYORLARDI YAPMAYIN DIYORLARDI O KADAR PARA VERDİK INTELE OLAMAZ DİYORLARDI

VIDEONUN ÖZETI DAHA DÜŞÜK GÜÇ TÜKETİMİYLE DAHA YÜKSEK PERFORMANS

FORUMDA AMD RYZEN HAYAL KIRIKLIĞI DIYE KONU AÇAN TROLL ARKADAŞI BEKLİYORUZ :)

• İntel i7 6900k'yı gömüp gömüp bırakmış. Helvasını yemiş.

Hem de yarı fiyatına ayrıca 2k ve 4k performanslarıyla mesajlarıda net.
    önümüzdeki senelere de oynamışlar. Ekran kartlarında standart 2k ve 4k güzel hedef olmuş.

5000liralık 6900k, selçuk inan olmuş atsan atılmaz satsan satılmaz.

Enerji verimliliği de çığır açmış. Stabilitesine bakılır bu saatten sonra.

Tabi ortalama kullanıcı 1600x bekliyor. Onlar çıktığı an piyasa sil baştan olur.

10 numara olmuş. İntel dayanamaz bu kadar ayara.
    O neydi öyle skylake kaby lake ucubeleri yüzde 5 yüzde 5.

İşlemci alacaklar beklesin demek bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safahh -- 2 Mart 2017; 17:41:37 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.