Şimdi Ara

AMD RX Vega [ANA KONU] (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.591
Cevap
10
Favori
66.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: IceRulez

Hocam nereden sipariş ettiniz termal padleri ? birde benimkisi referans tasarım. Kendim halledebilirmiyim ? zor diye biliyorum referans tasarımda
    Referans tasarımda ısınma sorunu var mı bilmiyorum. Overclockers.net'te Strix modeli için önerilen 3mm olan kaliteli termal ped kullanılmasıydı. Nanokatalog'dan ve Ebay'den almıştım.
  • Asus Strix Vega 64 Modeli için kullanılan termal padler bunlar.

AMD RX Vega [ANA KONU]

VRM kısmına denk gelen padler silikon bazlı dandik padler olduğundan yerine Thermal Grizzly Minus Pad 3mm kullanmak gerekiyor.
    Padler hem VRM'leri çok daha iyi kapatıyor hemde kalınlık arttığı için yüzeyden sıcaklığı soğutma bloğuna daha iyi iletiyor.
    Yabancı forumların hemen hemen hepsinde bu konu var. Kullanıcılar bu seri kartın padlerini bu fotodaki padlerle değiştirdiler.
    Bende dahil. Sıcaklıklar ciddi şekilde düşüyor.

• AMD RX Vega [ANA KONU] merhabalar, Vega 64 ekran kartında gücü yüzde 25 düşündüğüm zaman bu şekilde performans alıyorum. Normal seviyede 200tdp değeri ve 75 derece sıcaklık oluyor. Sizce normal değerler mi ? Ve gücü düşürdüğüm zaman FPS düşüyor. Yapabileceğim ayarlar nelerdir? Oyun apex ve çözünürlük 2k.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler iki ay önce aldığım vega 64 e işlemci için kullandığım 240 lık sıvı soğutmayı bağladım işlemciyede 180 liraya bir fan aldım şu an çok sessiz ve serin bir şekilde kullanıyorum sıcaklık değerlerim ve kasa görünütüsü şu şekilde ne düşünüyorsunuz. AMD RX Vega [ANA KONU]AMD RX Vega [ANA KONU]AMD RX Vega [ANA KONU]

• ronotovi R kullanıcısına yanıt
    Testi bir 5 dk çalıştırınca vrm sıcaklıkları ne oluyor ss de çok kısa bir süre açık kalmış.
  • vr sıcaklıkları pek değişmiyor hot spot 90 a kadar çıkıyor testte oyunlar da hot spot 62 civarı cpu sıcaklığı 55 i geçmiyor -
    düzeltem yapayım 5 dk sonunda hot spot çok ısınıyor bunun bir çaresi varmıdır? AMD RX Vega [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ronotovi -- 23 Mayıs 2020; 2:29:49 >
  • nak512 öncelikle mrb ben şuanda
    2. elhttps://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-tertemiz-sapphire-pulse-vega-56-803820699/detay/
    bu ürünü buldum 2000tlye almayı düşünüyorum sizce alınırmı alınmazsa gtx 1660ti sıfır alcam alırsam belki sistemimi 32gb rame de çıkarabilirim şuan 5500tl bütcem var ekipman var ama pc yok
    kafamda amd ryzen 3 3300x + gigabayt b450 anakart
    bu sistemi beslemesi içinde :
    https://www.itopya.com/power-boost-700w-80-plus-bronze-12cm-fanli-atx-psu/
    bu psu yu düşünüyorum ramleri de :
    https://urun.n11.com/bellek-ram/16-gb-ddr4-3600-mhz-t-force-vulcan-tuf-yellow-8gx2-P421761538

3600lük ram almayı düşünüyorum nasıl olur bilen birileri yardımcı olursa memnun olurum
    birde vega 56 da performansını artırmak için UV işlemi zor bir işlemmi voltaj düşürerek yakma ihtimalim yoktur diye düşünüyorum eski kartım gtx 1060 3 gbydi 2100mhz ye çıkardım yani artı 150mhz ama hiç voltaj vermedim çekindim açıkcası BİLGİLİ İNSANLAR YARDIMCI OLURSA ÇOOOK MUTLU OLURUM

• vega 56 fan :D V kullanıcısına yanıt
    İkinci el vega 56 için 2000tl fazla bunun yerine

https://www.itopya.com/msi-radeon-rx-5600-xt-mech-oc-6gb-gddr6-192-bit-ekran-karti/

Tavsiye ederim 40$ steam cüzdan koduda veriyormuş 270TL falan yapar heralde ikinci el piyasası yükselmiş baya gerek yok sıfır alın.

Güç kaynağı olarak önerim 600W High Power markası olur alttaki gold siz bronzlarada bakabilirsiniz aynı siteden.

https://www.sinerji.gen.tr/high-power-600w-performance-gd-80-gold-guc-kaynagi-p-32551

Ram konusunda 16gb yeterli.

• abi vega 56 rx5600XT den daha performanslı değilmi özelliklede uv işleminden sonra
  • steam kodunu düşününce fikrii değiştirdim tavsiyen için saol ama 400tl de şuan beni zorlayacak neyse acelem yok bayram sonu düşekcek diye söylentiler var biirazdaha bekleyeyim
  • vega 56 fan :D V kullanıcısına yanıt
    Vega 56 dan biraz önde bu testlere göre uv yapınca vega 56 biraz öne geçebilir yinede sıfır 5600XT daha iyi bir tercih.

https://www.techspot.com/review/1993-amd-vega-56-revisited/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 25 Mayıs 2020; 0:23:51 >
  • 2000tl vegaya verince3600lük ram kullanıcaktım şimdi 3000 lük kulanıcam b450 ucuz bir anakart kullancam hdd olarakta 320 lik wd hdd alacağım sanırım yada 5600xt nin ikinci el piyasasını düşüncem saol
  • abir bide birşeyi merak ediyorum bu 5700xt lerde ısı problemi varya acaba onlarda vega 56 gibi voltaj düşürüm boost u hızlandırmak sence mümkünmüdür ??
  • abi 400tl fark şuan benim için önemli sayılır acaba bayram sonrası dolar ne kadar düşecek birde stoklar gelirse belki amd rx 5700lü toplarım birde bu 5700lerde ısınma problemi varmı acaba sanırım sade 5700xtlerde var bu arada bayramın kutlu olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: vega 56 fan :D

abir bide birşeyi merak ediyorum bu 5700xt lerde ısı problemi varya acaba onlarda vega 56 gibi voltaj düşürüm boost u hızlandırmak sence mümkünmüdür ??
    RX 5700 lerin tek fanlı referans modellerinde ısı sorunu var 2-3 fanlı modellerde kasadaki hava akışı iyiyse sorun olmaz diğer soruların cevabı bende değil seninde bayramın kutlu olsun.
  • Hazır bu konuyu görmüşken yazayım. Strix Vega 64 kullanıyorum, Thermal Grizzly Minuspad 3mm malum pek bulunabilir bir pad değil. Arctic'in 1.5mm kalınlıktaki termal padini alıp iki kat olarak uyguladım ve uzun zamandır bal dök yala olarak kullanıyorum. Eğer bu işlemi yapmak isteyen varsa hala Türkiye'deki opsiyonlar kısıtlı, bu padi edinebilirsiniz. Zamanında benim şansıma Boss Bilişim'in stoğunda bir adet vardı.

https://www.bossbilisim.com/arctic-thermal-pad-145-x-145-mm-1.5-mm-high-performance-thermal-pad-blue-silicone-145-mm-1.5-mm-145-mm-109-g-44205
    https://www.kozbilshop.com/arctic-thermal-pad-145-x-145-x-1-5mm-1

Bu arada Strix Vega 64 için undervolt ayarlarınız varsa paylaşabilirsiniz. Hiç deneme ihtiyacı hissetmedim ama varsa stabil bir ayarınız denemek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lethaeu5 -- 30 Mayıs 2020; 2:0:9 >

• Dikkat edin üreticilerin koyduğu pedler yumuşak oluyor genelde asus nasıl birşey kullanmış bilmiyorum ama arctic serttir fazla basınca sebep olup ısıyla birleşince lehim üzerinde etkisi olabilir.

• Asus strix vega 64 için 6 aydan beri kullandığım ayar;
    P6 1482 p7 1522 voltaj 950
    Bellek 1020 voltaj 950
    Fan hızı maksimum %55
    Güç sıfır
    Sürücü 19.8.1 kullanıyorum yeni sürücülerde 2k da pc kapanıyor hata var sürücülerde şubat ve sonrasını kullanma.
    İşlemci hızından ziyade bellek hızı bana fazladan 10 fps kazandırıyor.
    Güç tüketimi ubisoft oyunlarında 150w ekran kartına yüklenen oyunlarda 220w sıcaklık 70i geçmiyor hot spot gibi değerlerde 90a kadar çıkıyor en fazla.
    Msi afterburnerda işlemci hızını ayarladığımdan daha düşük gösteriyor ancak hw infodan baktığımdan 1520.
    Hangisi doğru bilemiyorum. Ama istediğim fpsleri alıyorum. Voltajı 950de yazsam hw infoda nedense 1100e kadar çıktığını görüyorum.
    Minus ped aldıktan sonra 300wat cektirilip 1700mhz belek 1100 deneyebilirim. Şu an denediğimde hotspot 106 dereceye kadsr çıkıyor.

• Referans Vega 56 kartımda soğutucunun vidalandığı metal gergiyi bacaklarından biraz daha eğdim soğutucu basıncı artsın diye hotspot 100 derece civarındaydı bu işlemden sonra hotspot en yüksek sıcaklığı net 18 derece düştü yapmayı planlayan olursa birkaç ipucu verebilirim zamanla basınç azalıyor yapmak gerekiyor bu işlemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 15 Temmuz 2020; 19:30:17 >
  • Bu mantigi bende sogutma yetersiz buldugum zaman yada garanti bandina zarar vermeden cikarip macun yeniledigim zaman eger yetersi gorusem yapiyorum...tesekkurler bilgilendirme icin

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.