Şimdi Ara

AMD RX Vega [ANA KONU] (69. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.591
Cevap
10
Favori
66.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Padleri değiştirmesenizde olur açıkcası kaliteli yumuşak pedler var zaten sertleşme falan yoktu benim airboostta.
  • Tamamdır hocam, teşekkür ederim çok.
  • Vega 64 Çatır çatır 2560x1080 çözünürlükte gayet akıcı biçimde oyunları oynatıyor. Eğer yeni çıkacak seri FOS olursa ona geçmeyi düşünmüyorum en az 1 yıl daha. Elinizdeki vegaların kıymetini bilin. En son driverlar ile gayet akıcı ve düzgün çalışıyorlar.
  • Orodruin kullanıcısına yanıt
    Neredeyse 1080 i yakaladılar. Vegalar şu an çok iyi durumda.
  • Suppordle kullanıcısına yanıt
    Hocam ne yakalaması çoktan geçti bile ben 5700xt den geçtim vegaya arada 1080p de 8 -9 fps var yok 2 yıl öncede msı 1080 gaming x plus 11gpbs kullanmıştım sonrada yine vegaya geçmiştim 1080 i sonuna kadar zorlayıp vega 64 e de uv ve oc yapmıştım ve arada 1 2 fps vardı...şuan bu karttan başkası alınmaz fiyatına göre

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suppordle

Neredeyse 1080 i yakaladılar. Vegalar şu an çok iyi durumda.
    İlk çıktığı dönemde kafakafaya gidiolardı çoktan geçti GTX1080'i bazı durumlarda RTX2070'e yaklaşıyor :)
  • Doğru, Vega 56 var time spy testi yaparım aralıklarla grafik skoru aylar geçtikçe artmaya başladı. Ayrıca internette bağımsız testlerin sonucu aynı, 1080 i geçtiği bir çok oyun var. Öyle bir karta evrildi ki 2070 e geçmek bile abes kaçıyor. 2 sene oldu alalı en az bir 2 sene daha benle, tabi bozulmazsa.
  • lc ile soğuk ve sessizce devam, umarım nazar değmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whitebeard.

lc ile soğuk ve sessizce devam, umarım nazar değmez
    Lc ile hangi hızlarda kullanıyosunuz hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: _İZ BIRAKAN_

Lc ile hangi hızlarda kullanıyosunuz hocam

Alıntıları Göster
    Benim bu ara oyunlarla veya yüklü işlerle aram yok, power limiti -40 a çektim, 1060 performansında maksimum sıcaklık 42 derece, maksimum çektiği watt 77 derece takılıyorum öyle, dying lightta 90 fps alıyorum bu ayarlarla, ilk aldığım zamanlar 1100 hbm 1750 core kullanıyordum
    edit: işlemci de malum, limitliyor biraz, çok yüksek çözünürlüğe çıkmam gerekebiliyor hakkını vermek için kartın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whitebeard. -- 23 Eylül 2020; 10:32:36 >
  • Whitebeard. kullanıcısına yanıt
    Anladım ben blowerla valla 1650-1075 de kullanıyorum fan hızı 3500 lerde güç max 260w ama alalı 2 ay oldu daha oyun oynamadım 10dk bile 5700xt ile 2 kez bitirdim çoğu oyunu zaten...bu benim 5.vegam ;) hepsinde bellekler 1100 ve üzeri derken bu 1080 diyor en fazla samsunglar...diiğerlerininde gpu takozdu LC li olsa bendeki 300w çektiririm en az

• quote:

Orijinalden alıntı: _İZ BIRAKAN_

Anladım ben blowerla valla 1650-1075 de kullanıyorum fan hızı 3500 lerde güç max 260w ama alalı 2 ay oldu daha oyun oynamadım 10dk bile 5700xt ile 2 kez bitirdim çoğu oyunu zaten...bu benim 5.vegam ;) hepsinde bellekler 1100 ve üzeri derken bu 1080 diyor en fazla samsunglar...diiğerlerininde gpu takozdu LC li olsa bendeki 300w çektiririm en az
    hocam uzun ömürlü bir ilişki planlıyorum kartla, 300 watt çekip kendisini yormasın diye bu ayarları yaptım zaten, chill takılırsa belki 3 değil 4 yıl gider diye düşünüyorum, bu arada hayırlı olsun 5700 den neden geçtiniz ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whitebeard. -- 23 Eylül 2020; 10:58:33 >
  • Whitebeard. kullanıcısına yanıt
    Dayanır hocam yaa vegalar sağlamdır kısa süreli ilişki severim ben ;)) 5700xt ile oynamam gerekenleri oynadım fazlasıyla ama çok ucuza gitti malesef kart 2 ay önce 2700 e verdim sapphire pulse kartı...bunu letgoda ucuza gördüm ve kullanılmamıştı 2 3 aylık bi karttı o yüzden aldım

• Vega 56 Macun yeniledim bu gün sıcaklık 2-3 derece farketti 72 falan oluyo(75di) ama fan sesi 2000 rpm falan oldu eskiden 2300-2400 görüyordum biraz daha sessiz oldu. Dengelide kullanıyorum kart 150w falan çekiyor. Ac origin bench yaptım 2k afterburnerdan power limit +30a getirerek bide default, +30 yaptığım zaman kart 210w falan çekiyo fan 2700 rpm civarı oluyo uçak kalkıyormuş gibi ses çıkıyp 75-76 derece fps ortalaması 68 çıktı, dengelide default 150w çekiyo fps ortalaması 67 rpm 2000 çok daha sessiz 72 derece kart ömrü daha uzun olur hem böyle hiç uv falan uğraşmaya gerek olmuyo fark göremiyorum ben uv yapınca. Bide bu normalde monitörüm 1080p yine 60 küsür ortalama ile oynuyordum oyunu sanal çözünürlük açıp oyun içi 2560*1440 yaptım yine aynı fps. ryzen 3600 4.1 ghz 1080de darboğaz yapıyo originde..

Birde gelelim macun yenileme işine arka vidaları komple çok kolay çıkarttım hdmi dp girişi olan yerde 2 vida varmış. Biri yine kolay çıktı teki nası bi vidaysa iki çevirmeye uç falan kalmadı yalama yaptı hemen 2 saat karta zarar vermeden vidayla orayı genişletmeye çalıştım vidanın ucunu ince ince kıra kıra uğraştım zar zor hallettim kanser oldum 10 dklık işi 2 saate bitirdim vida yüzünden. Neyse hallettim pcye taktım açıyorum bakıyorum fan falan dönmüyor tekrar fan kablolarını kontrol ettim sorun yok tekrar açtım yine dönmüyor no signal yazıyor baktım en sonunda ram takılı değilmiş artık kart gitti diye umudu kesmiştim.
  • brnk kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hotspot kaç derece düştü en önemli sıcaklık o vega kartlarda.
    Birde vegaya UV yi kart fazla ısınmasın diye değil frekans yükselsin diye yapıyoruz konunun ilk mesajındaki ayarları deneyin derim +5 power limit ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 25 Eylül 2020; 1:52:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _İZ BIRAKAN_ kullanıcısına yanıt
    Öğrenci halde iken kısa süreli pek mümkün olmuyor
  • Bu hotspot dediğimiz yer tam olarak neresi? Msi airboost kullanıyorumda. az önce bakayım dedim gpu 69 iken hotspot 81 görünüyordu gpu z'de ?
    Dengeli modda kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emmre129

Bu hotspot dediğimiz yer tam olarak neresi? Msi airboost kullanıyorumda. az önce bakayım dedim gpu 69 iken hotspot 81 görünüyordu gpu z'de ?
    Dengeli modda kullanıyorum.
    Belli bir nokta değil aslında hotspotu ölçen çipin üzerinde birden fazla sensör var ve en sıcak noktanın sıcaklığını gösteriyor.
    Gpu 75 bellekler 80 derece iken hotspot kaç oluyor acaba benim kart bu durumdayken hotspot 102 dereceye kadar çıkıyordu eskiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Geçmiş olsun hotspot kaç derece düştü en önemli sıcaklık o vega kartlarda.
    Birde vegaya UV yi kart fazla ısınmasın diye değil frekans yükselsin diye yapıyoruz konunun ilk mesajındaki ayarları deneyin derim +5 power limit ile.
    Teşekkür ederim hocam o ayarları denemiştim sanırım daha önce pek fark göremediğim için defaulta geçmiştim zaten kart şuan 1515 falan çalışıyor oyunda, memory 800 sabit memory arttırmıştım kapanmıştı sonra onu arttırmadım diğeride 1500-1600 çok fark etmiyor gibi geldi sessiz oluyor diye dengelide takılıyorum. hotspotta 86 gözüküyor benchmark sonunda gpu yine 73, hotspot önceden bi fikrim yoktu şu an sizden öğrendim eskiden kaçtı bilmiyorum o yüzden. belleklerde 75 derecelerde geziyor

edit: ilk mesajdaki ayarları yapıp +5 dediğiniz gibi becnh açtım yine origins 1587.0 çıktı mhz max gpu temp yine 70-74 arası, 87 hotspot ortalama fps 65 çıktı ama 1 düştü, 2 defa denedim aynı ikiside

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brnk -- 25 Eylül 2020; 5:46:29 >
  • Hot spot sıcaklığı 5700XT kartlarda 110 dereceyi geçebiliyor kart boost frekansını bu sıcaklığa göre ayarlıyor.
    Referans vega56 genelde ağır yükte en fazla gpu 75 bellek 80 derecede çalışıyor bu durumda hotspot 88 derece.
    AMD RX Vega [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 25 Eylül 2020; 11:10:25 >
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.